informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Panasonic Lumix dla Światowego Dziedzictwa UNESCOdata dodania: 26.09.2006

Polska Kopalnia Soli „Wieliczka” w największym globalnym projekcie fotograficznym UNESCO i Panasonic Lumix

Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, poinformował o zaangażowaniu w inicjatywę „OUR PLACE - The World’s Heritage” („NASZE MIEJSCE - Światowe Dziedzictwo”). Jest to projekt, który ma na celu stworzenie największej na świecie fotograficznej kolekcji zdjęć obiektów należących do Światowego Dziedzictwa kulturalnego i naturalnego UNESCO. Fotografie będą publikowane pod marką OUR PLACE, a początkowa seria będzie składała się z 10 książek, które zostaną opublikowane w ciągu najbliższych 5 lat.

Pierwsze zdjęcia można zobaczyć na targach Photokina, które odbywają się właśnie w niemieckiej Kolonii. Wśród fotografii znalazł się także polski akcent - Kopalnia Soli „Wieliczka”. Została ona wpisana 9 września 1978 r. na I Międzynarodową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, jako jeden z 12 pierwszych obiektów z całego świata.

Podczas trwania projektu OUR PLACE międzynarodowy zespół profesjonalnych fotografów będzie dokumentował miejsca pod kątem ich fizycznych i geograficznych uwarunkowań. Ponadto fotografowie mają odzwierciedlić na zdjęciach obecność człowieka oraz kontekst, który sprawił, że dane miejsca są tak ważne dla ludzkości. W przyszłym roku, gdy dostępna już będzie odpowiednia ilość zdjęć, uruchomiona zostanie interaktywna strona internetowa. Poza zdjęciami z miejsc wpisanych do Światowego Dziedzictwa, na stronie http://www.ourplaceworldheritage.com/ pojawią się również istotne informacje, tworzące tło historyczne i eksponujące cenione wartości wybranych obiektów.

We wspieranym przez Panasonic projekcie zaangażowany będzie międzynarodowy zespół 20 profesjonalnych fotografów, którzy mają uwiecznić na zdjęciach wiele spośród 830 obiektów Światowego Dziedzictwa zlokalizowanych w 138 krajach na całym świecie. Zespół będzie korzystał wyłącznie z aparatów cyfrowych Panasonic Lumix, w tym z nowo wprowadzonej lustrzanki cyfrowej DMC-L1.

Mamoru Yoshida, Dyrektor Zarządzający w Dziale Cyfrowych Aparatów Fotograficznych Matsushita Electric Industrial Co. Ltd, jest przekonany, że możliwość ta stwarza istotne szanse dla firmy: "Panasonic z radością angażuje się w rozwijanie kultury fotograficznej, a poprzez udział w projekcie OUR PLACE pragnie się także przyczynić do promowania i ochrony miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczestnicząc w projekcie chcielibyśmy wpłynąć na sposób postrzegania wartości Światowego Dziedzictwa, jak również podkreślić zaangażowanie Panasonic w tworzenie kultury fotograficznej.”

Na listę Światowego Dziedzictwa trafiają miejsca, które według Komitetu Światowego Dziedzictwa mają wyjątkową i uniwersalną wartość oraz ogromne znaczenie dla Świata ze względu na swe walory kulturowe bądź przyrodnicze.

Część dochodów z publikacji związanych z inicjatywą OUR PLACE zostanie przeznaczona na mającą wkrótce powstać fundację, która będzie działała w sferze edukacji publicznej, promując zagadnienia Światowego Dziedzictwa. W dalszej perspektywie fundacja zaangażuje się w pomoc dla najbardziej zagrożonych miejsc Światowego Dziedzictwa.

Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO poinformowało także o współpracy z nowozelandzkim wydawnictwem Our Place Publishing Ltd, które będzie zarządzało projektem. Wydawnictwem kierują Geoff Steven - fotograf, filmowiec i dokumentalista oraz Paul Bateman z David Bateman Ltd, nowozelandzkiej firmy wydawniczej specjalizującej się w dużych koprodukcjach z międzynarodowymi partnerami.

“Dzięki stworzonemu partnerstwu, miejsca Światowego Dziedzictwa i związane z nimi losy ludzkie staną się lepiej znane. Większa świadomość, pogłębiona wiedza oraz możliwość bliższego poznania i docenienia przedstawianych miejsc prowadzi również do lepszej ochrony tych wrażliwych i łatwych do utracenia świadectw kultury i potęgi natury.” - powiedział Francesco Bandarin, Dyrektor Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO.

“Z perspektywy fotografa, sam widzę nie tylko twórcze wyzwanie, ale i wielką szansę w projekcie zakładającym utrwalenie najważniejszych miejsc na świecie i zaprezentowanie wyników globalnemu audytorium poprzez książki oraz stronę internetową http://www.ourplaceworldheritage.com/. Wkład, jaki wnosi Panasonic jest bardzo cenny dla projektu i wspaniale się składa, że jako organizatorzy możemy dostarczyć najnowsze aparaty Lumix profesjonalnym fotografom z całego świata, którzy obecnie przyłączają się do zespołu OUR PLACE” - stwierdził Geoff Steven.

„Jesteśmy dumni, że w pierwszej serii zdjęć wykonanych w ramach projektu OUR PLACE znalazł się polski akcent w postaci Kopalni Soli „Wieliczka” - powiedział Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Polska. „Zaprezentowanie zdjęć z tego miejsca szerszej, światowej publiczności jest znakomitą okazją do promowania Polski oraz jej cennych, niepowtarzalnych zabytków”.


źródło:Panasonic Polska sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.panasonic.pl
Sigma International (Poland) Ltd
więcej artykułów, informacji
http://www.sigma.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...