informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgiadata dodania: 31.12.2013

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz. Drewniane podłogi, meble, panele czy inne elementy będą przez wiele lat zachwycały swym naturalnym pięknem, o ile będziemy właściwie o nie dbać.

Drewno jest materiałem stosunkowo wytrzymałym, jednak – z upływem czasu – ulega naturalnym zmianom i zużyciu. By na długo zachować piękny wygląd wykonanych z niego przedmiotów, należy je odpowiednio pielęgnować. Właściwą ochronę i dekorację pomogą zapewnić wysokiej jakości preparaty - odpowiednio dobrane do poszczególnych elementów wykończenia i wyposażenia.

Podłogi – olej do podłóg Tikkurila Nostalgia Floor Oil
Naturalny, bezbarwny olej, na bazie wosków carnauba i candelila zapewnia drewnianym podłogom trwałość oraz odporność na zabrudzenia i wodę. Pogłębia kolor i podkreśla strukturę drewna. Pomalowana olejem powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.

Sposób stosowania
Powierzchnię przeznaczoną do malowania dokładnie oczyszczamy z brudu i kurzu i pozostawiamy do wyschnięcia. Pozostałości starych powłok z farby, lakieru bądź oleju usuwamy poprzez szlifowanie lub cyklinowanie, a następnie odkurzamy. Olej nakładamy za pomocą pędzla, szmatki lub natrysku (w warunkach domowych zalecane jest olejowanie poprzez tzw. wcieranie za pomocą pędzla lub szmatki). Po nałożeniu pierwszej warstwy, czekamy 5-10 minut do wchłonięcia w drewno. Po tym czasie, usuwamy pozostałości niewchłoniętego oleju. Powierzchnię pozostawiamy na 12 godzin do wyschnięcia, po czym powtarzamy aplikację. Polerowanie wykonujemy dopiero po nałożeniu ostatniej warstwy. Podłoga jest gotowa do użycia po upływie 24 godzin. Powierzchnie pokryte olejem czyścimy delikatnie wilgotną gąbką lub ściereczką z dodatkiem neutralnego detergentu.

Meble i ściany – wosk Tikkurila Nostalgia Wood Wax
Ochronno-pielęgnacyjny płynny wosk, zawierający naturalny wosk carnauba, impregnuje i tworzy odporną na wodę i zanieczyszczenia powłokę.

Sposób stosowania
Powierzchnię oczyszczamy z brudu i kurzu, zwilżamy delikatnie wodą i pozostawiamy do wyschnięcia. Wystające włókna drewna szlifujemy, a powstały pył dokładnie usuwamy. Ostrożnie mieszamy wosk i za pomocą pacy z piany, gąbki, pędzla lub szmatki nakładamy 1-2 warstwy w kierunku słojów drewna. Niewielkie powierzchnie możemy malować jednorazowo, przy dużych należy malować po 1 – 2 panele równocześnie, dla uzyskania jednolitego koloru. Kolejną warstwę możemy nakładać po 1-2 godzinach. Po nałożeniu wosku powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie, gdyż produkt uzyskuje ostateczną trwałość po ok. miesiącu. Zabrudzenia usuwamy za pomocą wilgotnej szmatki i neutralnego detergentu.

Zabawki – olej Tikkurila Nostalgia Beeswax Oil
Ochronny olej do drewna, składający się z czystych olejów roślinnych i wosku pszczelego odżywia włókna drewna, oraz przywraca jego naturalny wygląd i strukturę. Tworzy odporną na zabrudzenia powierzchnię.

Sposób stosowania
Powierzchnię przeznaczoną do malowania dokładnie oczyszczamy. Jeśli to konieczne – również szlifujemy. Dokładnie usuwamy stare powłoki farby, lakieru lub oleju oraz odkurzamy. Olej rozprowadzamy za pomocą gładkiej szmatki lub pędzla. Pozostawiamy do wchłonięcia na ok. 30 minut, a pozostałości niewchłoniętego oleju usuwamy. Całość polerujemy gładką szmatką w kierunku słojów drewna. Po nałożeniu oleju powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie przez 1-3 dni, gdyż produkt zyskuje ostateczną trwałość po ok. 2 tygodniach. Zabrudzenia usuwamy za pomocą wilgotnej szmatki i neutralnego detergentu.


źródło:

Tikkurila - Tikkurila Polska
więcej artykułów, informacji
http://www.tikkurila.pl
PUBLINK, Public Relations Agency
więcej artykułów, informacji
http://www.publink.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...