informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIPdata dodania: 31.12.2013

Państwowa Inspekcja Pracy w Warszawie rozstrzygnęła tegoroczną edycję konkursu „Buduj bezpiecznie”. II miejsce w konkursie zajęła prowadzona przez Skanska budowa osiedla Park Ostrobramska.

Ogłoszenie wyników konkursu „Buduj bezpiecznie” przez PIP w Warszawie odbyło się 16 grudnia 2013 roku. Tego dnia warszawski PIP podsumował konkursy i inne inicjatywy promujące bezpieczeństwo pracy, a także działania prewencyjne, mające miejsce w 2013 roku.

Bezpieczna budowa Park Ostrobramska

W tegorocznej edycji konkursu PIP „Buduj bezpiecznie” w Warszawie została nagrodzona m.in. Skanska. Firma zajęła w konkursie II miejsce za budowę osiedla mieszkaniowego Park Ostrobramska. Inwestorem projektu jest Skanska Residential Development Poland, a generalnym wykonawcą Skanska S.A. Osiedle powstaje przy ulicy Ostrobramskiej 75 w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Budowa osiedla podzielona jest na kilka etapów. W ramach I etapu od strony ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego powstaną dwa budynki: siedmio- i trzynastokondygnacyjny o łącznej liczbie 298 mieszkań. Powierzchnia użytkowa mieszkań w ramach I etapu wynosi ok. 16 tys m kw.
– Jestem dumny, że doceniono nasz wkład pracy włożony w bezpieczeństwo na tym projekcie – mówi Artur Jagodziński Menadżer Projektu Skanska. Należy podkreślić fakt, że tylko współpraca pomiędzy inwestorem, a wykonawcą i spojrzenie w tym samym kierunku w zakresie bezpieczeństwa może owocować takim wyróżnieniem, dodaje Artur Jagodziński. Nagrodę za I i III miejsce otrzymały w tegorocznej edycji konkursu budowy Warbudu za budowę szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie i Tebodin Poland za przebudowę i rozbudowę fabryki L’Oreal w Kaniach k/Pruszkowa. W tym roku do konkursu wpłynęły zgłoszenia z 11 projektów.

Buduj bezpiecznie

Branża budowlana należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy w 2012 r. w budownictwie doszło do 115 śmiertelnych wypadków. Przyczyn wypadków jest wiele – to brak odpowiednich kwalifikacji pracowników, nieprzestrzeganie zasad BHP, oszczędzanie na zabezpieczeniach. Organizowany przez PIP „Buduj bezpiecznie” ma na celu upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Konkurs przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

BHP w Skanska

Skanska jako pracodawca jest zobowiązana do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla wszystkich osób zatrudnionych przez firmę czy współpracujących z nią. Bezpieczeństwo to jedna z zasad w ramach strategii Skanska. Dlatego właśnie Skanska podejmuje wiele działań, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy na prowadzonych przez siebie budowach. Skanska posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy. W 2011 roku w Skanska wprowadzone zostały Standardy BHP, określające minimalne wymagania z zakresu bezpieczeństwa pracy, jakie należy spełnić przygotowując oraz prowadząc pracę na każdym stanowisku. Od 2008 roku w szkołach zlokalizowanych w pobliżu budów Skanska prowadzi kampanię „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Jej celem jest uczenie dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, uświadamianie zagrożeń związanych z placem budowy oraz popularyzacja noszenia odblasków.

Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Skanska jest również jednym z założycieli i sygnatariuszy działającego od 2010 roku Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Jest ono inicjatywą zawiązaną przez siedmiu generalnych wykonawców: Bilfinger Infrastructure, Budimex, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Polimex Mostostal, Skanska i Warbud, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. W październiku br. do grupy firm walczących o zero wypadków na polskich budowach dołączyła kolejna duża firma budowlana, Mota- Engil.


źródło:Skanska Residential Development Poland
więcej artykułów, informacji
http://www.skanska.pl


PR Premium
więcej artykułów, informacji
http://prpremium.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...