informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?data dodania: 31.12.2013

Przełom roku to zdecydowanie spokojniejszy okres w pracy. Święta to moment zwolnienia tempa i refleksji, a zbliżający się Nowy Rok jest czasem postanowień. Jedne i drugie nie muszą dotyczyć jednak tylko naszego życia osobistego.

Wiele osób wykorzystuje ten czas do zastanowienia się nad swoją karierą zawodową i jej przyszłością, a co za tym idzie – ewentualną zmianą pracy. Eksperci monsterpolska.pl podpowiadają, jak przygotować się do tak poważnych zmian.

Jeśli zdecydowałeś, że w Nowym Roku chcesz zmienić pracę, przeczytaj uważnie poniższe wskazówki. Dzięki temu unikniesz ewentualnych konsekwencji swojej decyzji.

Przeanalizuj dokładnie sytuację
Zastanów się, czy Twoja decyzja jest ostateczna i nie jest wynikiem chwilowego przemęczenia bądź wypalenia zawodowego. Zrób bilans zysków i strat wynikających z podjęcia takiego kroku. Jeśli odpowiedź jest twierdząca – pomyśl o tym, co nie odpowiada Ci w obecnej pracy oraz swoich oczekiwaniach względem nowej. Czy chodzi o zarobki, atmosferę, współpracowników, lokalizację? A może chcesz zmienić branżę? Przemyśl odpowiedzi na powyższe pytania, a w trakcie przerwy świątecznej porozmawiaj o nich z rodziną czy najbliższymi przyjaciółmi.

Zaktualizuj swoje CV
Pierwszym krokiem, po podjęciu decyzji o zmianie pracy, powinno być zaktualizowanie CV. Prawdopodobnie, to które masz nie jest już aktualne. Zanim roześlesz je do pracodawców, warto je odświeżyć, wpisując wszystkie kursy, szkolenia czy nowe umiejętności, które nabyłeś. Nie zapomnij o sukcesach, jakie odniosłeś i w kilku słowach napisz jak przełożyły się one na funkcjonowanie firmy. Możesz także stworzyć nowe, nieszablonowe i ciekawe CV – sprawdź na monsterpolska.pl, jak wiele jest nowych pomysłów, na stworzenie swojej aplikacji. Idź z duchem czasu i wykaż się kreatywnością – a być może właśnie ta cecha przekona kogoś, by to właśnie Ciebie zatrudnił.

Pracuj nad sobą i poszerzaj horyzonty
Zainwestuj w siebie. Poszukaj interesujących kursów i szkoleń, dzięki którym rozwiniesz kompetencje i umiejętności, które przydadzą Ci się w nowym miejscu pracy lub na nowym stanowisku. Przeglądając oferty pracy, np. na monsterpolska.pl, zwracając szczególną uwagę na to, jakich umiejętności wymagają potencjalni pracodawcy. Jeśli brakuje Ci pewnych z nich, to właśnie najlepszy czas na to, by zacząć nad nimi pracować. Święta i przerwa noworoczna to też czas na poszukanie informacji o interesującej Cię branży, przejrzenie ofert pracy, zebranie informacji o firmie / firmach, w których chciałbyś pracować. Warto również znaleźć czas na lekturę dobrej książki, przydatnej w życiu zawodowym.

Nawiązuj znajomości
Pomoc znajomych i życzliwych osób, w znalezieniu pracy marzeń może okazać się niezbędna. Być może ktoś z Twoich znajomych wie o wakacie w swojej firmie? Warto zawierać też nowe znajomości. Nowi ludzie to nowe możliwości, nowy potencjał i szanse. W Święta oprócz spotkania z rodziną, znajdź czas na spotkanie ze znajomymi i przyjaciółmi – połączysz przyjemne z pożytecznym.

Bądź czujny
Na bieżąco monitoruj oferty pracy, pojawiające się na portalu www.monsterpolska.pl. W wielu przypadkach liczy się czas nadesłania aplikacji. Pamiętaj, aby przejrzeć CV przed jego wysłaniem i dopasować je do profilu oferty. Nigdy nie wysyłaj tzw. uniwersalnego CV – radzi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Bądź gotowy na zmiany
Zmiana pracy niesie ze sobą wiele konsekwencji, na które warto być przygotowanym. Najczęstszym problemem jest wynagrodzenie, które na początku może być niższe niż to obecne. Najczęściej ma to miejsce w momencie zmiany zawodu. Zastanów się więc, co jest dla Ciebie ważniejsze w tym momencie - pieniądze czy nowe możliwości i szanse rozwoju. Ponadto, jeśli chcesz zrezygnować z aktualnej pracy, przeanalizuj swoją sytuację finansową i sprawdź, czy dasz radę funkcjonować nie mając przez jakiś czas stałego zatrudnienia. Brak płynności finansowej może Cię zmusić chociażby do tymczasowej zmiany nawyków i wydatków.

Jeśli jesteś zdecydowany na zmianę, przygotuj plan działania – bo zmiana pracy to proces.


źródło:Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.monsterpolska.pl


Triple PR
więcej artykułów, informacji
http://www.triplepr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...