informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Luxan - Batalia surowcówdata dodania: 31.12.2013

W procesie kreowania infrastruktury oświetleniowej dla przestrzeni miejskiej jednym z istotniejszych elementów jest wybór materiałów. W tym aspekcie swoisty prym wśród surowców wiodą stal oraz aluminium.

Rodzaj materiału, z którego wykonany jest słup oświetleniowy tylko pozornie jest kwestią stricte estetyczną. Tak naprawdę odgrywa on wyjątkowo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu danego systemu. Wszystkie wykorzystywane do tych celów surowce mają zarówno swoje zalety, jak i wady, które powinny być brane pod uwagę już na etapie projektowania.
Solidne wsparcie
Odpowiedni dobór materiałów, z których wykonany jest słup oświetleniowy to kwestia kluczowa. – Właśnie od surowca zależą właściwości fizyczne produktu, które powinny być ściśle dostosowane do funkcji, którą ma on pełnić – mówi Andrzej Nowak z firmy Luxan. – Każdy stop charakteryzuje się odmienną specyfiką, która decyduje o tym, do czego i gdzie może być zastosowany – dodaje. Architekci i wykonawcy wyboru dokonują najczęściej pomiędzy stalą a aluminium. Ten pierwszy rodzaj charakteryzuje się dużą zdolnością do pochłaniania drgań. Słupy stalowe powinny być więc montowane w miejscach, gdzie podobne zakłócenia występują stosunkowo często i mogą wpływać na prawidłowe funkcjonowanie instalacji. Decydując się na wybór jednostki stalowej warto mieć na uwadze fakt, że jest ona, szczególnie w miejscu kontaktu materiału z gruntem, podatna na korozję. Wydłużenie żywotności podobnych słupów może zapewnić zastosowanie dodatkowych powłok epoksydowo-bitumicznych do wysokości wnęki bezpiecznikowej. Warto mieć na uwadze fakt, że stal ocynkowana ogniowo charakteryzuje się technologicznymi nierównościami powierzchni, które mogą by widoczne nawet po lakierowaniu.
Elastyczne rozwiązanie
Najpopularniejszą alternatywą dla stali jest aluminium. Słupy wykonane z tego surowca charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo niewielką wagą. Jest to szczególnie istotne nie tylko w kontekście transportu i montażu, ale również podczas pracy nad projektami o niższym progu obciążenia. Surowiec doskonale sprawdzi się m. in. w przypadku realizacji infrastruktury oświetleniowej mostów. Zdecydowaną zaletą aluminium jest wysoka odporność na korozję. Właśnie to pozwala na wykorzystanie tego rodzaju jednostek np. na terenach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Nie bez znaczenia jest również elastyczność aluminium. Ta właściwość determinuje wykorzystanie słupów wykonanych ze wspomnianego surowca w bezpośrednim sąsiedztwie dróg. Pozwala to na zniwelowanie skutków ewentualnych kolizji pojazdów z latarnią. Jednostki wykonane z aluminium, m. in. za sprawą dobrej reakcji na lakiery strukturalne, sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie estetyka odgrywa kluczową rolę.
Jak widać wybór stopu, z którego będą wykonane pionowe elementy oświetlenia, jest wyjątkowo istotną kwestią. Odpowiedni dobór materiału do specyfiki projektu i otoczenia może zapewnić znacznie dłuży okres eksploatacji infrastruktury.


źródło:

Me & My Friends
więcej artykułów, informacji
http://www.mamf.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...