informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnejdata dodania: 30.12.2013

Schneider Electric oraz DONG Energy ogłosiły podpisanie umowy o zawiązaniu partnerstwa technologicznego i handlowego. Celem współpracy jest m.in. rozpowszechnienie energii odnawialnych.

W samej Europie można wyliczyć przynajmniej 286 wysp znacznie oddalonych od brzegu i lądowej sieci elektrycznej. Odizolowane sieci dystrybucyjne są często uzależnione od generatorów z silnikami diesla, co oznacza wysokie koszty elektryczności i podatność na wahania cen paliw. Stanowi to przeszkodę dla lokalnego rozwoju gospodarczego, wzrostu standardów życia i procesu redukcji emisji węglowych. Aby obniżyć koszty i zrealizować założenia planów i strategii rozwoju energii odnawialnych, wiele zakładów świadczących usługi komunalne chce zastąpić silniki diesla źródłami odnawialnymi. Jednak głównym wyzwaniem towarzyszącym integracji generatorów okresowych są komplikacje związane z balansowaniem pracy sieci oraz utrzymaniem jej niezawodności i stabilności. Trudności te hamują proces wydajnej integracji źródeł odnawialnych na dużą skalę.

Korzystając z technologii wirtualnych elektrowni Dong Energy oraz wiodących na rynku sieci dystrybucyjnych i systemów zarządzania Schneider Electric, obie firmy postarają się rozwiązać te kluczowe dla środowiska problemy. Celem działań jest opracowanie nowej platformy umożliwiającej tworzenie prognoz podaży i popytu, monitorowanie i kontrolowanie systemu w czasie rzeczywistym,

“DONG Energy opracował system wirtualnej elektrowni - Power Hub, który agreguje dane o obciążeniu systemu i generowanej energii, korzystając z platformy oprogramowania, podnosząc tym samym elastyczność sieci elektrycznej. Możliwości i wartość rozwiązania zostały już z powodzeniem zademonstrowane na Wyspach Owczych, gdzie przy ich użyciu dokonano optymalizacji, zbilansowania oraz podniesienia stabilności odległych mikro-sieci elektrycznych. Integracja Power Hub z platformą oprogramowania Schneider Electric do zarządzania energią i sieciami, pozwoli nam zaoferować klientom wyjątkowe rozwiązanie, które umożliwią zmierzenie się z poważnym wyzwaniem jakim jest zagwarantowanie bezpiecznej i optymalnej kosztowo pracy odizolowanego systemu elektrycznego, przy maksymalnym wykorzystaniu źródeł odnawialnych. Nie tylko w naszej części świata, ale globalnie” mówi Evert den Boer, Senior Vice President in DONG Energy.

“DONG Energy towarzyszyć będzie Schneider Electric, wnosząc swój bagaż eksperckiej wiedzy i doświadczeń w zakresie urządzeń polowych dla sieci, automatyzacji i zarządzania sieciami. Firma zastosuje wyjątkowe, modułowe podejście do problemów wydajnej działalności oraz dynamicznego balansowania podaży i popytu w wirtualnych elektrowniach” – potwierdza Frédéric Abbal, Executive Vice President, Energy Division, Schneider Electric. “Zintegrowana architektura naszych rozwiązań opiera się na produktach Advanced Distribution Management System (ADMS), Power Control System (PCS) i Renewable Control Center (RCC), które umożliwiają prognozowanie podaży i popytu oraz monitorowanie i kontrolowanie systemu w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcjom prognozowania pogody i poziomu obciążenia sieci oraz możliwości szybkiego odciążania systemu, firmy energetyczne na niewielkich wyspach będą mogły pracować z odnawialnymi, wydajnymi i ekonomicznymi sieciami, z pożytkiem dla całych lokalnych społeczności.”

Schneider Electric chętnie współpracuje z zakładami świadczącymi usługi publiczne, prowadząc testy nowatorskich systemów rozwiązujących problemy związane z codziennym funkcjonowaniem systemów, ochroną środowiska i spełnieniem wymogów regulacji. Firma Schneider Electric jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie i posiada wyjątkową pozycję po obu stronach sieci, łączącej wszystkich aktorów na rynku energii (firmy wytwarzające energię, operatorzy sieci i prosumenci).


źródło:Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.designdladomu.pl
Monday PR G.Miller, E.Mittelstaedt, sp.j.
więcej artykułów, informacji
http://www.mondaypr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...