informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżkidata dodania: 30.12.2013

18 grudnia 2013 r., na Oddziale Dziecięcym „Szpitala na Wyspie" w Żarach miał miejsce finał kolejnej odsłony akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach".

Dzięki realizowanemu przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, ogólnopolskiemu programowi żarska placówka zyskała barwny i oryginalny wystrój wnętrz. W ramach społecznego programu Śnieżki, Oddział Pediatryczny szpitala w Żarach został nie tylko kompleksowo odmalowany, ale także „pokolorowany”. Barwne motywy, zaprojektowane i namalowane przez współpracującą ze Śnieżką artystkę, Joannę Jeleniewską, tym razem przedstawiają kosmiczną przestrzeń – pełną planet, gwiazd i zabawnych postaci, wzbudzających zainteresowanie małych pacjentów.
– „Pediatria” w Żarach to 17. miejsce w Polsce, które pojawiło się na barwnej mapie oddziałów pomalowanych przez Śnieżkę w ramach programu „Dziecięcy świat w kolorach”. Cieszy nas fakt, że i tym razem udało się zamienić szarą dotąd przestrzeń w barwną krainę, a na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech, który jest zawsze najcenniejszym podsumowaniem kolejnych odsłon programu – powiedziała podczas konferencji, Aleksandra Małozięć, przedstawicielka FFiL Śnieżka SA.

Spotkanie, podczas którego przekazano do użytku „kolorową przestrzeń”, było połączone z otwarciem oddziałów intensywnej terapii i chirurgii. Oprócz dzieci i ich rodziców, w wydarzeniu wzięli udział: reprezentanci władz samorządowych, m.in. Sylwia Wojtasik, zastępca Dyrektora Biura Wojewody Lubuskiego; Danuta Madej, Wicestarosta Powiatu Żarskiego i Wacław Maciuszonek, Burmistrz Żar. Pojawił się także przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia: Stanisław Łobacz, Dyrektor Wojewódzkiego Oddziału NFZ oraz Tomasz Jarmoliński, Wojewódzki Konsultant ds. Pediatrii. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć gospodarzy placówki: Wiesława Olszańskiego, Prezesa „Szpitala na Wyspie"; Marka Woźniaka, Naczelnego Lekarza Szpitala; Rafała Kołsut, Ordynatora Oddziału Dziecięcego oraz innych lekarzy pracujących w żarskim szpitalu.

Zgodnie z ideą akcji „Dziecięcy świat w kolorach” spotkanie obfitowało także w atrakcje dla małych pacjentów, których odwiedziła kolorowa „mikołajka”, wręczająca dzieciom barwne upominki od Śnieżki. Żywe, pozytywne barwy sprawiły, że oddział zyskał zupełnie nowy wygląd – Odmalowane wnętrza prezentują się naprawdę kosmicznie. Dzieci czują się tutaj bardzo komfortowo, a radosne kolory na pewno pozytywnie wpływają na ich nastrój – mówiła mama małej Kingi, pacjentki żarskiej placówki.

***

Dzięki realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, autorskiej akcji społecznej "Dziecięcy świat w kolorach", wnętrza kolejnych oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce zyskują przyjazny, bajkowy wygląd. W ramach trwającego od 2005 roku programu artystycznie odmalowanych zostało już 17 placówek: w Dębicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu (dwukrotnie), Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie, Oświęcimiu, Zabielu Wielkim k. Ostrołęki, Brzozowie i Żarach.


źródło:Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
więcej artykułów, informacji
http://www.sniezka.com
RedPen Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.redpen.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...