informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokójdata dodania: 30.12.2013

Kilka słów tradycyjnej orawskiej pieśni "Na Orave dobre, na Orave zdravo" trafnie charakteryzuje region, w którym znajduje się wiele ośrodków narciarskich.

Jednak w przeciwieństwie do innych górskich miejscowości na Słowacji czy w Polsce, ośrodki na terenie słowackiej Orawy nie są aż tak oblegane przez turystów. Co za tym idzie łatwiej znaleźć tam hotele i pensjonaty w przystępnych cenach.

W spokojnej miejscowości Niżna, ok. 17 km od granicy polsko-słowackiej w Chyżnem, znajduje się Hotel Arman***. Jak na nowy, trzygwiazdkowy obiekt ma korzystne ceny trzech typów pokojów tj. Klasik, Standard, Standard Plus (z możliwą jedną dostawką) oraz apartamentu z opcjonalnymi dwiema dostawkami. Hotel ten posiada restaurację słynącą w okolicy z bardzo dobrych kucharzy, a także m.in. bibliotekę, basen, dwa tory do kręgli, salę fitness i centrum wellness, do którego w cenie noclegów przysługuje do 2 wejść podczas pobytu.

W okolicy jest duży wybór ośrodków narciarskich, które oferują dla Klientów hotelu rabaty na karnety narciarskie wynoszące do 50% normalnej ceny. Z racji tego, że ośrodków, z którymi współpracuje Hotel Arman*** jest kilka i z każdym z nich uzgodnione są inne warunki współpracy, aby dowiedzieć się ile procent rabatu przysługuje w konkretnym ośrodku należy telefonicznie lub mailowo skontaktować się z recepcją hotelu.

Najbliższym ośrodkiem narciarskim jest położony zaledwie kilometr od hotelu, w okolicy Wierchów Skorusińskich, Ski Centrum Niżna Uhliska, którego główna trasa ma długość 1,4 km. W oddalonym o 15 minut jazdy autem Zubercu, który leży na pograniczu regionów Tatry Wysokie, Orawa i Tatry Zachodnie, skorzystać można z dwóch ośrodków, które łącznie posiadają 6,2 km tras. 20 minut jazdy autem dzieli gości od kolejnych ośrodków, Rohace Spalena w Tatrach Zachodnich (5 tras o długości 4,6 km) oraz Skipark Racibor, który znajduje się przy Orawskim Podzamczu (7 km tras o różnej trudności). Osoby, dla których liczy się jak największa długość tras powinny udać się do oddalonego o 30 minut Skipark Kubinska Hola, który posiada 14 km tras narciarskich.

Bliżej naszej granicy, bo tylko ok. 6 km od przejścia w Korbielowie znajduje się Penzion Beskydy***. To trzy gwiazdkowy pensjonat położony w miejscowości Sihelne. W zasadzie standard tego pensjonatu nie różni się niczym od standardu trzygwiazdkowego hotelu, gdyż posiada on wyposażenie na zbliżonym poziomie. Ze względu na to jest droższy niż inne pensjonaty na Słowacji. Warto dodać, że w tym kraju kategoryzację posiadają nie tylko hotele, ale również pensjonaty i domki/chaty górskie.

Oferuje on pokoje w różnym standardzie, od Standard Mini, przez Standard, Standard Plus i Apartament. Przy zakupie dwóch ostatnich Klienci mają możliwość skorzystania z dostawek. Pensjonat posiada m.in. salę do fitness, kącik dziecięcy i centrum wellness.

Kilometr od pensjonatu znajduje się Ski Centrum Sihelne, który oferuje dwa wyciągi o długości 800 m i jeden dziecięcy o długości 300 m, natomiast w odległości 3 km utworzony na przełomie 2006 i 2007 r. Ski Gruniky Sihelne posiadający dwa wyciągi o długości 1 km i jeden wyciąg 400 metrowy. Z tras obydwu ośrodków rozpościera się przepiękny widok na Babią Górę, Tatry Wysokie i Zachodnie. W środku doliny między dwoma najwyższymi szczytami Beskidu Orawskiego, tj. Babia Góra (1725 m n.p.m.) i Pilsko (1557 m n.p.m.) znajduje się ośrodek Polhorsky Hradok, który oferuje dwie trasy o długości 600 m, jedną 200 metrową dla dzieci, a od bieżącego sezonu 2013/2014 trzy nowe trasy o długości ok. 800 m. 10 km od Penzion Beskydy*** znajduje się Korbielów Pilsko z dwoma kolejkami i siedmioma wyciągami, który jest jednym z trzech największych ośrodków narciarskich w Polsce.

Z racji tego, że w sezonie narciarskim większość Klientów obydwu obiektów stanowią całe rodziny, dzieci do lat 5 mają w nich bezpłatne śniadania i zakwaterowanie na dostawce, natomiast na zakwaterowanie na dostawce młodzieży poniżej 15 roku życia udzielają 50% rabatu.

Goście zarówno Hotel Arman***, jak i Penzion Beskydy*** mogą skorzystać ze zniżek nie tylko na jazdę na nartach, ale i na rozmaite atrakcje i wydarzenia w regionie Orawy, dzięki karcie Oravapass, którą osoby wykupujące minimum 4 noclegi mogą aktywować na recepcjach. Wówczas przysługują nam zniżki m.in. do aquaparku Dolny Kubin, na zwiedzanie Zamku Orawskiego i Muzeum Wsi Orawskiej w Zubercu, a także na wiele atrakcji sportowych jak paintball, jazda psim zaprzęgiem i na koniach, tenis, squash czy joga.


źródło:

agencja PyRy Rafał Stachlewski
więcej artykułów, informacji
http://www.pyry.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...