informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Czy Wielka Brytania obniży podatki na wyroby spirytusowe?data dodania: 28.12.2013

Scotch Whisky Association wezwał rząd Wielkiej Brytanii do zniesienia podatku na wina i wyroby spirytusowe, które są podnoszone automatycznie co roku od 5 lat. W marcu Izba Gmin podjęła decyzję o obniżeniu stawki podatku na piwo.

Podatek na wyroby spirytusowe rośnie co roku o 2 proc. i wartość inflacji. Związane jest to z wprowadzeniem w 2008 r. podatku nazywanego przez Brytyjczyków schodkowym – o rosnącej wartości. Podwyższone opłaty nie dotyczą piwa. W tym roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii zebrali ponad 100 tys. podpisów z prośbą o zniesienie opłaty. Producenci przenieśli koszty podatkowe na konsumentów, w związku tym ceny piwa dynamicznie rosły. Rząd wówczas zgodził się na obniżenie stawki, argumentując, że okazała się szkodliwa dla Brytyjczyków.
Na rynek została wprowadzona kampania społeczna, która podkreśla, że podniesienie podatków na alkohole uderza w społeczeństwo. Jest to część szerszej akcji przygotowanej przez Wine and Spirit Trade Association, która ma na celu zaprzestanie podwyższania podatków. Przemysł w którym pracuje ponad 35 tys. osób w Wielkiej Brytanii obawia się, że kolejne podwyżki podatków mogą doprowadzić do drastycznego spadku popytu.
- Wielka Brytania ma jeden z najwyższych podatków na wina i wyroby spirytusowe. A mimo tego Szkoci w ciągu 2012 r. sprzedali poza granicę Zjednoczonego Królestwa trunki o wartości 4,3 mld funtów. W ciągu ostatnich 10 lat eksport szkockiej whisky na świecie stale rósł –o 87 proc. przez cały ten okres – mówi Krzysztof Maruszewski, prezes firmy Stilnovisti. – Jednak tak wysokie podatki mogą wpłynąć negatywnie na ten sukces oraz na trwałe wysiłki sektora przemysłowego służące zapewnieniu swobodnych taryf handlowych. Jest to najlepszy czas na analizę tego rodzaju podatku oraz podjęcie konkretnych działań – dodaje Maruszewski.
Eksport whisky oraz innych wyrobów spirytusowych stale rośnie. W okresie od stycznia do czerwca eksportowano 563 miliony butelek szkockiego trunku. Podatek brytyjski wpływa na strukturę handlu. Obecnie największym rynkiem whisky pod względem eksportowanej ilości są Stany Zjednoczone – wzrost o 29 proc. Dużą zmianę wartości odnotowały również Francja (wzrost o 6 proc.) oraz Singapur (19 proc.).
Dynamicznie rynek whisky rozwija się w Azji. Szczególną rolą zaczyna odgrywać Malezja. Jednym z produktów, który pojawił się na tym rynku jest Glen Grant. Wg Sunrise Wines & Spirits SDN BHD marka zdecydowała się na Malezję ze względu na rosnący popyt w tym regionie. Trunek trafił do oferty luksusowych hoteli oraz pojawia się na prestiżowych wydarzeniach. Obecnie koncern chce wprowadzić limitowaną edycję Glen Grant Five Decades.
- Rynek w Malezji charakteryzuje się przewagą whisky blended oraz koniaku. Azjatyccy konsumenci coraz częściej sięgają po wysokiej jakości single Malty i limitowane blendy. Wiele marek będzie chciało zaspokoić potrzeby, rosnący popyt tego segmentu rynku – tłumaczy Colin Hampden-White, członek komitetu inwestycyjnego Stilnovisti.
Whisky podbija nowe rynki. Rozwój gospodarek, bogacenie się społeczeństwa i moda na whisky sprawiły, że inwestycja w whisky jest coraz bardziej opłacalna. Obniżenie podatków w Wielkiej Brytanii może spowodować, że popyt na whisky po raz kolejny się zwiększy.


źródło:

Forte PR
więcej artykułów, informacji
http://www.fortepr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...