informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Rosjanin, Niemiec i Polak - portret typowego użytkownika pod kątem cyberzagrożeńdata dodania: 27.12.2013

Eksperci z Kaspersky Lab dokonali ogólnej analizy cyberzagrożeń w Rosji, Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach w 2013 r.

Badanie pozwoliło na określenie ryzyka wystąpienia infekcji online i lokalnej, a także liczby incydentów bezpieczeństwa przypadających na jednego użytkownika w tych krajach w ciągu roku. Badanie przeprowadzono z wykorzystaniem danych pochodzących z Kaspersky Security Network - chmurowej usługi Kaspersky Lab.

Według otrzymanych informacji, ofiarą ataków internetowych najczęściej padają Rosjanie - na jednego mieszkańca tego kraju przypada średnio 37 ataków rocznie. Z analogicznym zagrożeniem Niemcy i Amerykanie spotykają się odpowiednio 18 i 11 razy w roku, a typowy użytkownik z Polski ma do czynienia z 10 takimi atakami rocznie. Najrzadziej incydenty występują wśród chińskich użytkowników - 8 razy w roku. Podobną sytuację zaobserwowano w rankingu użytkowników, u których ochrona WWW dokonała przynajmniej jednej interwencji. Rosja ma najwyższy wskaźnik - 55%, a Chiny najniższy - 32%. Ryzyko infekcji online w Polsce oszacowano na 38%.

Z kolei na największe ryzyko infekcji lokalnej narażeni są użytkownicy z Chin, gdzie sięga ono aż 47%. Na drugim miejscu zalazła się Rosja (42%) a tuż za nią Polska, gdzie prawdopodobieństwo infekcji lokalnej jest również dość wysokie - 35%. W Niemczech i Stanach Zjednoczonych ryzyko takiego ataku jest umiarkowane - odpowiednio 30% i 29%. Należy zauważyć, że do powodzenia tego typu działań cyberprzestępczych przyczyniają się w dużym stopniu luki w systemach operacyjnych. Z tego powodu widać wyraźne powiązanie ryzyka infekcji z odsetkiem użytkowników korzystających z leciwego już systemu Windows XP. Z badania wynika, że mimo ostrzeżeń ekspertów ds. bezpieczeństwa oraz oficjalnych komunikatów Microsoftu dotyczących zakończenia wsparcia dla Windows XP w kwietniu 2014 r., z tego przestarzałego systemu ciągle korzysta wielu użytkowników - w Polsce jest to około 30%, co plasuje ten kraj na drugim miejscu za Chinami (46%) i przed Rosją (27%). Sytuacja wygląda najlepiej w Stanach Zjednoczonych i Niemczech (odpowiednio 9% i 18%).

„Pomimo pewnych różnic w geografii statystyk, metody przeprowadzania ataków i infekowania w internecie są podobne - cyberprzestępcy koncentrują się na wykorzystywaniu luk w systemach operacyjnych oraz przeglądarkach internetowych. Z tego powodu korzystając z przestarzałych lub nieuaktualnianych programów sami narażamy się na infekcję” - mówi Wiaczesław Zakorzewski, ekspert z Kaspersky Lab. „Aby zapewnić sobie bezpiecznie korzystanie z komputera i internetu należy nie tylko zainstalować skuteczne oprogramowanie antywirusowe, ale także dbać o instalowanie na bieżąco wszystkich uaktualnień dla systemu operacyjnego i użytkowanych aplikacji”.

Aby zilustrować wyniki badania, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali infografikę, która jest dostępna na stronie: http://www.kaspersky.pl/images/news/klp_infogragika_typowy_uzytkownik_2013.jpg.

Informację oraz infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.


źródło:Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.kaspersky.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...