informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Święty Mikołaj prezenty wiezie, ale czy wszyscy dostaną to czego najbardziej chcą?data dodania: 27.12.2013

Raport na temat zwyczajów świątecznych Polaków wykazuje, że nie. Boże Narodzenie to tradycyjnie czas poświęcony rodzinie i obdarowywania bliskich prezentami. Wg raportu firmy Deloitte, w 2013 46% Polaków najchętniej znalazłoby pod choinką gotówkę.

Niestety tylko 11% z nas planuje dać taki prezent.
W Polsce tradycja dawania prezentów na Wigilię sięga XVIII wieku. Wówczas prezenty dostawały tylko dzieci, a dawano tylko słodycze i symboliczne drobiazgi. Obecnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia wręczamy najbliższym bardzo wyszukane i często drogie prezenty. Z drugiej strony okazuje się, że w tym roku wśród ankietowanych Polaków po raz pierwszy wygrał pragmatyzm – najchętniej otrzymalibyśmy gotówkę. Jest to ciekawe, gdyż do tej pory byliśmy jedynym narodem w Europie, który na pierwszym miejscu stawiał książki, następnie kosmetyki i biżuterię.
Najprawdopodobniej doświadczenia z nietrafionymi prezentami doprowadziły do takich rezultatów ankiety.
Skoro gotówka jest najbardziej pożądanym upominkiem, jaki możemy otrzymać na gwiazdkę, warto zauważyć, że gotówka również jest najwygodniejszym prezentem jaki możemy komuś ofiarować. Idealnie byłoby wręczyć kopertę z banknotami osobiście, jednak dla wielu pracujących za granicą osób takie rozwiązanie jest niemożliwe. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się międzynarodowy transfer pieniężny MoneyGram – poza-bankowa usługa finansowa, polegająca na wpłacie gotówki w jednym kraju i możliwości wypłacenia jej już po 10 minutach w drugim. Transfery pieniężne są atrakcyjnym rozwiązaniem dla emigrantów – nie wymagają posiadania konta bankowego w obcym kraju, a opłaty za międzynarodowy przekaz MoneyGram są bardzo przystępne. MoneyGram zebrał bardzo pochlebnie opinie o swoich usługach. Klienci docenili gwarancję bezpieczeństwa przekazu pieniężnego bez względu na miejsce pobytu, szybkość i dostępność transakcji.
Procedura wysyłania gotówki z okazji Świąt jest bardzo prosta. Należy tylko udać się do agenta MoneyGram – najczęściej mieści się on w okienku w bankowym lub poczcie za granicą. Później trzeba wypełnić prosty formularz wysyłki, przekazać pieniądze i uiścić opłatę manipulacyjną. Na formularzu można również umieścić życzenia lub dowolną informację złożoną z 10 słów. Teraz trzeba tylko zawiadomić odbiorcę o nadaniu przekazu i podać mu numer referencyjny, który wcześniej otrzymaliśmy od agenta. W ciągu 10 minut pieniądze będą gotowe do odebrania.
Według danych opublikowanych przez GUS wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie około 2.130.000 Rodaków. Najwięcej osób wyemigrowało z woj. śląskiego (prawie 231 tys.), małopolskiego (187 tys.) i woj. dolnośląskiego (181 tys.). Najistotniejszy powód wyjazdów Polaków w latach od 2004 do końca 2012 to chęć podjęcia pracy oraz możliwość poprawy sytuacji finansowej swojej i swojej rodziny.
Zdecydowana większość Polaków, którzy decydują się na życie poza granicami RP, wybiera pobyt w krajach członkowskich UE. Mapka obrazuje liczbę emigrantów przebywających za granicą powyżej 3 miesięcy na 1000 mieszkańców danego województwa (źródło: stat.gov.pl)
Aktualne badania rynku wykazują, że przeciętna polska rodzina planuje wydać na prezenty i jedzenie z okazji Świąt Bożego Narodzenia 1150 zł. Należy się spodziewać, że część tych środków będzie pochodziła z przekazów zagranicznych.
Więcej o informacji na temat szybkiego przekazu pieniężnego na www.moneygram.com .

Kontakt dla mediów:
Kasia Łankiewicz
Agencja 21
Katarzyna.lankiewicz@agencja21.pl
Tel. 22-511-13-80


źródło:

Lenovo Technology B.V. Sp. zo.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.lenovo.pl


Agencja 21
więcej artykułów, informacji
http://www.agencja21.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...