informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Nowe wcielenie kostki brukowej – podłoga w galerii handlowejdata dodania: 25.12.2013

Trochę zaskakuje, ale już po chwili budzi zachwyt i uznanie. Dekoracyjna kostka brukowa Libet Decco na podłodze we wnętrzu Galerii Alfa w Białymstoku zdała egzamin zarówno estetyczny, jak i użytkowy.

Pięknie komponuje się z historyzująco-nowoczesnym otoczeniem, a wraz z upływem czasu tylko zyskuje na szlachetnym wyglądzie. Centrum Handlowe Alfa to modne i prestiżowe miejsce w stolicy Podlasia. Tutaj przychodzi się nie tylko na zakupy, ale również by się spotkać i ciekawie spędzić czas w niezwykłych wnętrzach.

Alfa Białystok jest bowiem przykładem architektury, w której spotyka się współczesność i historia. Tutaj zabytkowe budynki fabryki włókienniczej Beckera z 1911 roku sąsiadują z nowoczesnymi konstrukcjami, współtworząc spójną – funkcjonalnie i estetycznie – całość.

Podłoga z… kostki brukowej

Dla wydobycia i podkreślenia unikalnego klimatu wnętrz Galerii Alfa, ważny był każdy detal wystroju i aranżacji. Wymagało to szczególnej staranności w doborze wszystkich, od podłogi po sufit, materiałów wykończeniowych. Przy ich wyborze ważne były zarówno stylistyka, kolorystyka, jak i cechy użytkowe. Okazało się także, że tak jak w przypadku podłogi z kostki brukowej, nie mniej istotny był sam pomysł i odejście od schematu.

- Kostka brukowa idealnie wpisywała się w nasz zamysł na wykończenie otoczenia wokół historycznych budynków. Charakter tej kostki, wygląd, jak też możliwe do skomponowania wzory predestynowały do użycia jej właśnie w tym miejscu i tym kontekście - mówi arch. Maciej Kuryłowicz, projektant Centrum Handlowego Alfa w Białymstoku.

Z kostki brukowej ułożona została podłoga w szerokiej strefie wejścia głównego. Wypełniła przestrzeń dużego holu, atrium oraz ciągu pieszego wzdłuż zabytkowego budynku Merkury. Zgodnie z zaleceniami projektantów na podłogę w Galerii Alfa wybrana została dekoracyjna kostka brukowa Modena z linii Colormix.

- Kolorystyka, różnorodność formatów, efekt postarzenia to były wartości dodane, które przemawiały za tym właśnie wyborem – podkreśla arch. Maciej Kuryłowicz.

Styl i elegancja

Kolekcja Modena z linii Colormix wyróżnia się tradycyjnym, a jednocześnie stylowym i eleganckim charakterem. Tworzy ją system trzech różnej wielkości prostokątów, o wspólnej długości jednego z boków, co pozwala na niemal nieograniczoną swobodę kompozycji. Dostępna jest w dwóch kolorach, piaskowobeżowym oraz torfowym brązie, oba z efektem postarzania.

W białostockiej Galerii dominującym uczyniono pierwszy z odcieni. Piaskowobeżową powierzchnię podłogi dekorują geometryczne motywy ułożone z różnych formatów kostek. Dekoracyjną, ale również porządkującą przestrzeń, rolę odgrywa obijana kostka Romano z kolekcji Antico w kolorze torfowo-brązowym. Pojawia się np. w postaci pasów lub ram zamykających kompozycje albo wskazuje elementy wnętrza takie jak punkt informacyjny obiektu albo strefy ruchomych schodów. Barwy te dobrze korespondują i uzupełniają się z czerwonoceglastą ścianą budynku Merkury, tworząc niezwykle klimatyczny, trochę nostalgiczny zakątek. Kostka brukowa płynnie łączy się z płytkami gresu, a miejsce ich styku to sygnał, że właśnie wkraczamy do nowoczesnej części obiektu.

- Podłoga w Galerii Alfa dowiodła, że cechy użytkowe kostki brukowej sprawdzają się i są przydatne nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzu – mówi Tomasz Kopyra, koordynator ds. rozwoju rynku w firmie Libet. – Efektownie się prezentują, wykazują dużą wytrzymałość i odporność na eksploatację, i przede wszystkim ładnie się starzeją. Bez cienia przesady można powiedzieć, że w tym przypadku upływ czasu działa na korzyść – dodaje.

Uroda i prestiż

Wyjątkowość Centrum Handlowego Alfa budzi uznanie nie tylko u mieszkańców miasta i odwiedzających go gości. Obiekt doceniają również krajowe i międzynarodowe gremia specjalistów. I tak angielskojęzyczny magazyn Construction&Investment Journal wydawany w Czechach uznał białostocki obiekt za najlepsze w 2008 roku Centrum Handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej, wskazując na jej ciekawą architekturę. Galeria Alfa była również 1 z 15 obiektów pretendujących do nagrody Shopping Center 2009, gdzie zdobyła I miejsce w kategorii Śródmiejskie Centrum Handlowe Roku. Zdobyła także nagrodę główną Bosch Platynowe Wiertło 2009 za najlepszą realizację w kategorii Przebudowy i Modernizacje.

Centrum Handlowe Alfa w Białymstoku – projekt: biuro architektoniczne Maciej Kuryłowicz Architekt z Warszawy, inwestor: spółka Invest-JWK-Management z Gdańska.


źródło:Libet S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.libet.pl


PRoteina PR
więcej artykułów, informacji
http://www.proteinapr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...