informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Oracle wprowadza na rynek maszynę bazodanową Oracle Exadata X4data dodania: 23.12.2013

Piątej generacji maszyna bazodanowa Oracle oferuje radykalnie większą wydajność i pojemność; nowe możliwości oprogramowania zapewniają optymalizację OLTP, konsolidacji bazy danych i hurtowni danych.

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek maszyny bazodanowej piątej generacji Oracle Exadata X4. System ten jest wyposażony w kompleksowy zestaw ulepszeń, których celem jest zwiększenie wydajności i poprawa jakości obsługi aplikacji OLTP, konsolidacji bazy danych i hurtowni danych. Ta najnowsza wersja maszyny bazodanowej zapewnia niezrównaną wydajność dzięki wydłużeniu czasu pracy bez przestojów oraz zwiększeniu efektywności, co pomaga klientom uprościć działalność operacyjną oraz wykorzystywać dane biznesowe o znaczeniu newralgicznym.

Maszyna bazodanowa Oracle Exadata X4 to już piąta generacja platformy Oracle Exadata wprowadzonej na rynek w 2008 r. Na rynku funkcjonują dziś tysiące maszyn bazodanowych Oracle Exadata, z których korzystają największe na świecie firmy. Rozwiązania te obsługują różnego typu obciążenia o znaczeniu newralgicznym, w tym hurtownie danych o pojemności wielu petabajtów, działające w czasie rzeczywistym aplikacje OLTP, aplikacje biznesowe, funkcjonujące w skali globalnej systemy handlu elektronicznego oraz środowiska obsługi transakcji finansowych online.
Nowa wersja platformy zapewnia znaczne zwiększenie wydajności obsługi obciążeń zorientowanych na OLTP dzięki czterokrotnemu zwiększeniu pojemności pamięci flash, co udało się uzyskać w wyniku połączenia większej fizycznej pamięci flash z unikatową, wyjątkowo szybką kompresją tej pamięci.

Mieszcząca się w jednym stelażu maszyna bazodanowa Oracle Exadata obsługuje teraz 88 TB danych użytkownika zapisanych w pamięci flash. Prawie o 100% zwiększono szybkość losowych operacji wejścia-wyjścia, które mają znaczenie krytyczne dla aplikacji OLTP ― nowa wersja maszyny bazodanowej zapewnia teraz obsługę 2,66 mln odczytów bloków 8K z bazy danych i 1,96 mln zapisów, nawet przy włączonej pełnej kompresji pamięci flash. Możliwość wykonywania kompresji przy milionach operacji wejścia-wyjścia na sekundę pozwala uniknąć koniecznego wcześniej kompromisu pomiędzy wysoką wydajnością a wysoką efektywnością (niskimi kosztami). Przepustowość danych zapewniana przez mieszczącą się w jednym stelażu maszynę bazodanową Oracle Exadata wynosi 100 GB/s.
Wydajność obsługi hurtowni danych udało się zwiększyć poprzez zastosowanie nowych algorytmów buforowania pamięci flash, które koncentrują się na obsłudze typowych dla tych hurtowni obciążeń związanych ze skanowaniem tabel i partycji. W celu zwiększenia przepustowości tabele większe od pamięci flash są w niej teraz automatycznie częściowo buforowane i odczytywane współbieżnie zarówno z tej pamięci, jak i z dysku.

Aby zagwarantować konsekwentne zapewnianie przez skonsolidowane środowiska jednolicie wysokiej i przewidywalnej wydajności, maszyna bazodanowa Oracle Exadata oferuje teraz unikatową możliwość przejrzystego nadawania priorytetów zgłoszeniom napływającym do pamięci masowej z serwerów bazy danych, przez adaptery i przełączniki sieciowe. Oracle Exadata wykorzystuje nową generację protokołów sieciowych InfiniBand, aby zagwarantować, że obciążenia intensywnie korzystające z zasobów sieciowych, takie jak generowanie raportów, przetwarzanie wsadowe i tworzenie kopii zapasowych, nie będą opóźniać obsługi wymagających szybkich reakcji obciążeń interaktywnych.
Zaawansowany sprzęt maszyny bazodanowej Oracle Exadata jest w pełni zgodny operacyjnie z poprzednimi wersjami tej platformy, umożliwiając klientom korzystającym z maszyn bazodanowych łatwe przejście na najnowszy system. Nowe oprogramowanie maszyny bazodanowej Oracle Exadata obsługuje też wszystkie poprzednie generacje systemów sprzętowych tej platformy, a także bazy danych Oracle 12c i Oracle 11g Wersja 2.


źródło:Oracle Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.oracle.com/pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...