informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Dobry rok dla międzynarodowej logistyki kontraktowej Dachserdata dodania: 23.12.2013

W mijającym już 2013 roku, dzięki realizacji nowych projektów oraz otwarciu oddziałów w Chinach, Niemczech, we Francji oraz Hiszpanii, Dachser znacznie rozszerzył swoją światową sieć dla logistyki kontraktowej.

W tym roku Dachser rozbudował istniejący magazyn w Jönköping w Szwecji, który stał się centrum dystrybucyjnym dla Szwecji, Finlandii, Norwegii oraz Danii. Magazyn obsługuje wielu klientów i może pomieścić 10 tys. różnych produktów na 16 tys. miejsc paletowych – 6 tys. w regałach oraz ponad 10 tys. na podłodze. Kolejną nowością logistyki kontraktowej jest obsługa producentów mebli biurowych we Francji – operator logistyczny wykorzystuje do tego magazyn o powierzchni 30 tys. mkw. w Savigny-Sur-Clairis. Obiekt mieści 35 tys. palet lub kontenerów rolkowych. Dachser realizuje dla klientów pełen zakres usług od kompletacji, przez etykietowanie, obsługę ładunków całopojazdowych i drobnicowych, aż po przeładunki.
Azkar, nowy hiszpański członek rodziny Dachser, obsługuje w sumie 27 magazynów w Hiszpanii i Portugalii, oferując 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz najnowocześniejsze technologie, takie jak np. Pick-by-Light oraz automatyczne sortowanie w magazynach wysokiego składowania. W Wuhu niedaleko Szanghaju Dachser prowadzi magazyn dla branży motoryzacyjnej, który pracuje w systemie trzyzmianowym. Przeładowywane jest tam 11 tys. różnych części dla 80 dostawców, na 9 tys. miejsc paletowych. Dachser całkowicie przejął obsługę zleceń dla 55 dostawców i zaopatruje zakłady w systemie Kanban. Operator rozbudowuje również swoją sieć logistyki kontraktowej w Niemczech – w tym roku otworzył nowe magazyny, m.in. w Dortmundzie i Langenau dla produktów żywnościowych oraz w Überherrn dla towarów niebezpiecznych.
Pięć milionów przesyłek rocznie
„Potrzeba logistyki kontraktowej o międzynarodowym zasięgu powoduje konieczność tworzenia struktur działających globalnie, w ramach spójnych systemów i standardów” – wyjaśnia Wolfgang Reinel, szef dywizji Logistics Consulting w Dachser. „Nasz autorski system WMS Mikado przetwarza rocznie na całym świecie ponad 5 mln zamówień i 30 mln produktów” – dodaje. Mikado jest dostępny w 13 wersjach językowych, w tym również w języku polskim, i jest zintegrowany z systemami Dachser do zarządzania transportem drogowym – Domino oraz morskim i lotniczym – Othello. Dzięki globalnie zintegrowanym procesom i standardom, operator logistyczny może realizować kompleksowe usługi logistyczne na całym świecie.
Zintegrowanie na poziomie międzynarodowym
Rezultatem tak daleko idącej, globalnej integracji jest oferta usług dopasowana do potrzeb klienta, która pozwala firmom na całkowite przekazanie zarządzania swoimi procesami logistycznymi w ręce partnera logistycznego i koncentrację na własnej działalności.
„Oferujemy w pełni zintegrowane usługi logistyczne na poziomie międzynarodowym, aby nasi klienci mogli skupić się na swojej podstawowej działalności, co jest niezbędne do zbudowania przewagi konkurencyjnej. Wydajne, precyzyjne zarządzanie dostawami ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wielu firm. Dobrze realizowana logistyka kontraktowa to zarządzanie procesami odbywające się niezauważalnie dla całej firmy, cicho w tle” – podsumowuje Wolfgang Reinel.
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.


źródło:

Dachser GmbH & Co. KG
więcej artykułów, informacji
http://www.dachser.pl


GlobalBrand Institute
więcej artykułów, informacji
http://www.globalbrand.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...