informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Nowy plan rozwoju Chindata dodania: 23.12.2013

Chińskie władze nakreśliły swe plany na resztę dziesięciolecia w dokumencie zatytułowanym „Decyzja dotycząca najważniejszych kwestii związanych z kompleksowymi reformami”.

„Decyzja” wydana została podczas trzeciego plenum 18. Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, które odbyło się na początku listopada. Dokument opisuje serię planowanych reform, które mają zwiększyć rolę rynków w gospodarce; administracja prezydenta Xi Jinpinga zamierza w ten sposób zapewnić utrzymanie godnego podziwu wzrostu gospodarczego w dłuższej perspektywie. „Decyzja” nie będzie miała, według nas, efektów natychmiastowych i należy ją postrzegać raczej jako listę długofalowych aspiracji, ale zawarte w niej propozycje i tak mogą znacząco poprawić długoterminowe perspektywy rysujące się przed inwestorami w Chinach.

W sześćdziesięciu częściach „Decyzji” omówione są rozmaite aspekty życia w Chinach, z których niektóre uważamy za szczególnie interesujące dla inwestorów. Duże znaczenie mają, na przykład, plany dotyczące chińskich przedsiębiorstw państwowych, które najwyraźniej pozostaną centralnym punktem chińskiej gospodarki, ale zmienić ma się ich charakter. Przedstawione propozycje obejmują plany otwarcia i profesjonalizacji rekrutacji menedżerów, eksperymentowanie ze strukturami hybrydowymi (z elementami prywatnej własności) czy też oddanie przedsiębiorstw w zarządzanie firmom zarządzającym aktywami, podobnym do singapurskiej Temasek. Plany związane z ograniczeniem nadmiaru zdolności produkcyjnych czy promocją otwartego, sprawiedliwego i transparentnego rynku sygnalizują zwiększoną koncentrację na rentowności w dłuższej perspektywie. Reformy w obszarze regulowanych cen paliw, wody i usług komunalnych mogą być także korzystne dla tej rentowności. Jednocześnie, pozostawienie regulacji cen siłom rynkowym oraz działania przeciwko regionalnym monopolom i niesprawiedliwym praktykom handlowym mogą wystawić chińskie przedsiębiorstwa państwowe na większą konkurencję.

Bardziej komercyjne podejście do zarządzania spółkami może jednak mieć korzystne implikacje dla ich spółek zależnych notowanych na giełdach; źródłem możliwości dla inwestorów mogą być również przedsiębiorstwa o mieszanej strukturze własności oraz firmy zarządzające aktywami.
Reformowanie spółek państwowych to potężny i długofalowy projekt, a treść „Decyzji” sugeruje, że zmiany rozpoczną się od stref wolnego handlu wzorowanych na tej w Szanghaju. Zasady działania tych stref nie zostały jeszcze szczegółowo opisane, ale kluczowe znaczenie będzie najwyraźniej miało dopuszczenie kapitału prywatnego i zagranicznego do projektów, z których wcześniej był on wykluczony. Cieszymy się na myśl o potencjalnych możliwościach dla inwestorów związanych ze strefami wolnego handlu, które, naszym zdaniem, mogą być prawdziwym magnesem dla kapitału, zarówno zagranicznego, jak i chińskiego.

Największe znaczenie w dłuższej perspektywie będą miały, według nas, te elementy „Decyzji”, które są wymierzone bezpośrednio w obywateli Chin. Konieczność eliminowania nierówności pomiędzy mieszkańcami wsi i miast oraz ułatwianie migracji do małych i średnich miast to jedne z tematów przewodnich dokumentu. Ważne inicjatywy to reforma systemu meldunkowego „Hukou” oraz proponowana gwarancja podstawowych usług dla wszystkich mieszkańców obszarów miejskich. Plany przyznania mieszkańcom wsi większych praw przy sprzedaży ziemi mogą oznaczać przeniesienie praw własności do znacznego majątku z lokalnych władz na pojedynczych mieszkańców, a także udostępnienie większych powierzchni gruntów pod zabudowę. Centralizacja świadczeń społecznych, takich jak emerytury, mogłaby zwiększyć swobodę migracji, ponieważ obywatele nie ryzykowaliby utratą praw związanych z mieszkaniem w danym miejscu.

Skuteczniejsze zabezpieczenie świadczeń mogłoby także zachęcić chińskich konsumentów do wydawania większej części ich zarobków.
Co bodaj najważniejsze, silny nacisk na uczciwość w wymianie handlowej, przestrzeganie reguł prawa i respektowanie praw własności (w tym własności intelektualnej) potencjalnie zwiększa korzyści płynące z innowacji i przedsiębiorczości. Zmiany w systemie finansowym umożliwiające tworzenie małych banków prywatnych mogą zapewnić małym przedsiębiorstwom możliwości finansowania, które dotychczas dostępne były wyłącznie z drogich nieformalnych źródeł.

Planowane odchodzenie od bezpośredniego zaangażowania państwa w „działalność kulturalną” może stymulować rozwój spółek zorientowanych na świadczenie usług. Jeżeli chodzi o efekty natychmiastowe, rozluźnienie tzw. „polityki jednego dziecka”, tj. pozwolenie małżeństwom na posiadanie dwójki dzieci, jeżeli którykolwiek z rodziców jest jedynakiem, może wywołać spory„baby boom”, co byłoby bardzo korzystne dla przedsiębiorstw z branż związanych z dziećmi. Wszystkie te czynniki powinny napędzać wzrost wydatków konsumenckich, który z kolei będzie przekładać się na wzrosty kursów akcji chińskich spółek w dłuższej perspektywie.

Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że wraz z realizacją kolejnych propozycji zawartych w „Decyzji” do 2020 r., Chiny będą stawać się gospodarką znacznie bardziej złożoną, zorientowaną na obywatela i dynamiczną niż obecnie. Jako inwestorzy, niezmiernie cieszymy się z takich perspektyw.


źródło:

Franklin Templeton Investments
więcej artykułów, informacji
Talking Heads PR
więcej artykułów, informacji
http://www.thpr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...