informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Phoenix Contact: Dobra energiadata dodania: 16.12.2013

Jak uniknąć przerw w procesie produkcyjnym? Jak zapewnić urządzeniom niezakłóconą pracę? Jak zapobiegać powstawaniu awarii maszyn? Skala tego rodzaju problemów, jest ogromna i w ciągu roku kosztuje gospodarkę światową miliardy euro.

Energia elektryczna, jak każdy towar, musi spełniać normy jakościowe. Wśród nich uwzględnia się m. in. takie parametry jak wartość skuteczna, częstotliwość czy zawartość harmonicznych. Standardy określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki stawiają dostawców energii na uprzywilejowanej pozycji, czego nie można powiedzieć o odbiorcach usług. W efekcie przedsiębiorcy są skazani na zakłócenia, które mogą prowadzić np. do uszkodzeń czy awarii, a w konsekwencji – do strat finansowych.
Trudne warunki
Zgodnie ze wspomnianym dokumentem, określającym normy jakościowe w przypadku energii elektrycznej, odbiorca zobowiązany jest do stworzenia niemal idealnych warunków, co najczęściej graniczy z cudem. - Zakłady energetyczne bardzo często szczegółowo określają m.in. zawartość tzw. harmonicznych w pobieranym prądzie – mówi Dorota Czech z firmy Phoenix Contact, oferującej system monitoringu jakości energii EMwise. – Z uwagi na wprowadzanie przez większość urządzeń dużo większych niż dozwolone odkształceń, spełnienie określonych norm jest praktycznie niemożliwe – wyjaśnia. W takim przypadku odbiorca, który nie otrzymał towaru pożądanej jakości nie ma praktycznie żadnych podstaw do tego, aby ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu ewentualnych strat. Aby uchronić maszyny przed usterkami spowodowanymi zakłóceniami w dostawie prądu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość energii w punkcie granicznym pomiędzy dostawcą a odbiorcą, ale również na poziomie lokalnych rozdzielnic. To tam najczęściej dochodzi do największych wahań.
Oko na prąd
Niedostateczna jakość energii elektrycznej nierzadko oddziałuje na podzespoły. Istnieją dwa rodzaje takich skutków: natychmiastowe oraz utajone. W pierwszym przypadku awaria widoczna jest od razu i może wiązać się z zatrzymaniem pojedynczych linii produkcyjnych czy nawet całych przedsiębiorstw. Takie sytuacje spowodowane są najczęściej przerwami w zasilaniu, zapadami lub przepięciami. W przypadku skutków utajonych, dotarcie do źródła usterki nie jest już tak proste. Mogą one powodować straty energii i znacząco przyspieszać eksploatację maszyn. Bezpośrednią przyczyną takiego zjawiska jest najczęściej odkształcenie prądu. Może ono powodować straty w elementach przesyłowych, rdzeniach transformatorów czy silnikach indukcyjnych. Skuteczną metodą walki z utajonymi skutkami zaburzeń w dostawie prądu jest monitoring przesyłu. W nieskomplikowany sposób można go prowadzić np. przy użyciu systemu EMwise, który mierzy i rejestruje najważniejsze parametry pracy maszyny. Pozwala tym samym unikać przeciążeń oraz niemal natychmiast wskazać podzespół, który może powodować wzmożony pobór prądu.
W kontekście energii elektrycznej jakość jest wyjątkowo istotnym czynnikiem. Jak widać ma ona bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa i może chronić maszyny przed ewentualnymi awariami. Biorąc pod uwagę fakt, że ministerialne rozporządzenia stawiają dostawców energii w korzystniejszej sytuacji, warto zadbać o ten aspekt we własnym zakresie.


źródło:

Me & My Friends
więcej artykułów, informacji
http://www.mamf.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...