informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Energooszczędność w praktycedata dodania: 04.12.2013

Opłaty z tytułu zużycia energii elektrycznej stanowią jeden z podstawowych kosztów działalności przedsiębiorstwa. Wzrost świadomości przedstawicieli sektora MSP w zakresie oszczędzania niesie więc za sobą potrzebę optymalizacji tego rodzaju kosztów.

Niewątpliwie jedną z najprostszych i najpopularniejszych form oszczędzania energii wśród podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest energooszczędne oświetlenie. Blisko 53 proc. właścicieli firm korzysta z tego rozwiązania poprzez stosowanie odpowiednich żarówek lub systemów opartych na technologii LED. Popularną formą niwelowania kosztów zużycia energii jest również racjonalny dobór sprzętu elektronicznego. Prawie 27 proc. przedsiębiorców uzależnia zakup danego urządzenia od jego klasy energetycznej. Drogą do obniżenia kosztów w tym zakresie może być również wnikliwa analiza funkcjonowania zakładu.

Taryfa ulgowa

Generowanie przez przedsiębiorstwo wysokich rachunków z tytułu zużycia energii elektrycznej bardzo często wynika z niedopatrzenia. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj wybranej taryfy. – Małe i średnie firmy korzystają najczęściej z taryfy C11 lub C12. W przypadku tej pierwszej opcji stawka za energię jest taka sama przez całą dobę – mówi Dorota Czech z firmy Phoenix Contact, oferującej system EMwise umożliwiający obniżenie kosztów zużycia energii. – W przypadku niektórych podmiotów zdecydowanie bardziej korzystnym finansowo rozwiązaniem jest wybór taryfy C12, w ramach której stawki są niższe m.in. w nocy oraz poza godzinami szczytu – dodaje. Istotnym elementem pozostaje również określenie faktycznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną. Właściwe oszacowanie tego parametru pozwala uniknąć kar umownych z tytułu przekroczenia określonego limitu. W rezultacie może to prowadzić do znacznych oszczędności w skali całego roku.

Energia pod kontrolą

Wyraźne obniżenie kosztów można uzyskać także poprzez modernizację stosowanych rozwiązań, np. udoskonalenie lub remont hali produkcyjnej. Wykorzystanie termoizolacyjnej elewacji, obniżenie stropu w ogrzewanych pomieszczeniach czy chociażby uszczelnienie okien pozwala znacząco zredukować wydatki na energię. Wszystkie inwestycje o tym charakterze powinny jednak być poprzedzone audytem energetycznym, który wykaże, czy takie działania doprowadzą ostatecznie do pożądanej obniżki opłat. W tym zadaniu może być pomocny stały monitoring przepływu oraz jakości energii. Nowoczesne technologie umożliwiają prowadzenie go we własnym zakresie, np. przy użyciu systemu takiego jak EMwise. Mechanizm pozwala ocenić m.in. to, czy urządzenia pracują przez właściwy okres czasu i pobierają pożądaną ilość energii. Daje też możliwość uniknięcia przeciążeń lub weryfikacji, np. w przypadku instalacji trójfazowej, czy poszczególne fazy są obciążone równomiernie. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja całego procesu i uniknięcie niepotrzebnych strat.

Oszczędzanie energii elektrycznej w podmiotach z sektora MSP może przebiegać dwutorowo. Koszty z tego tytułu może obniżyć już sama wymiana systemu oświetleniowego czy racjonalne korzystanie z urządzeń peryferyjnych. Niewątpliwie największe oszczędności można jednak osiągnąć poprzez modernizację zakładu, która dzięki nowoczesnym technologiom niekoniecznie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.


źródło:

Me & My Friends
więcej artykułów, informacji
http://www.mamf.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...