informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Świetlana przyszłośćdata dodania: 25.11.2013

Na przestrzeni najbliższych 30 lat zużycie energii elektrycznej na świecie wzrośnie o ok. 56 proc., a towarzysząca temu emisja dwutlenku węgla - o 46. Prognozy amerykańskiego EIA determinują wdrażanie proekologicznych rozwiązań.

Połączenie nowych technologii, potencjału instytucji państwowych oraz kreatywności społeczeństwa - to, zdaniem autorów raportu „Przyszłość Miast – Miasta Przyszłości”, definicja pojęcia smart city. Jak w praktyce funkcjonują tego typu jednostki? Jakie niesie to za sobą korzyści? W końcu - jak ten model funkcjonuje w Polsce?

Zdalna kontrola
Jedną z podstawowych zalet wszystkich systemów wykorzystywanych w inteligentnych miastach jest wyraźna redukcja kosztów. Doskonale obrazuje to technologia M2M, machine to machine, polegająca na wymianie danych pomiędzy kilkoma odrębnymi jednostkami. Jest ona wykorzystywana m.in. w procesie zarządzania oświetleniem ulicznym. – Wdrożenie dedykowanych systemów pozwalających na zdalną obsługę infrastruktury oświetleniowej może przynieść w ciągu roku nawet 30-procentową redukcję kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej - mówi Andrzej Nowak z firmy Luxan, wdrażającej projekty w ramach systemu MINOS. – Rozwiązania o tym charakterze pozwalają na kontrolowanie niemal wszystkich jednostek, bez względu na ich rodzaj i lokalizację – dodaje. Podobne systemy uruchamiane są w największych polskich miastach. Na przykład w Gdańsku zdalnie zarządza się już ponad 60 proc. oświetlenia ulicznego.

Światło w tunelu
Technologia M2M, na której w dużej mierze bazują smart cities, to niejedyny sposób na optymalizację zużycia energii elektrycznej. Ogromną rolę w tym procesie odgrywają również rozwiązania typu LED. – Długa żywotność oraz stosunkowo niewielkie koszty eksploatacji to główne zalety tej technologii – komentuje Andrzej Nowak. – Lampy oparte na technologii LED zużywają też nawet do 30 proc. mniej energii niż ich sodowe odpowiedniki – dodaje. To, uznawane za jedno z najbardziej wydajnych źródeł światła na rynku, rozwiązanie jest również przyjazne środowisku. Niewielkiemu poborowi energii, towarzyszy znaczące ograniczenie emisji dwutlenku węgla, co jest szczególnie istotne w kontekście wspomnianego raportu EIA. Na proekologiczny charakter rozwiązań LED wpływa również ich kompatybilność z odnawialnymi źródłami energii elektrycznej, takimi jak turbiny wiatrowe czy panele solarne.

Dynamicznie rozwijające się polskie aglomeracje miejskie coraz częściej korzystają z potencjału, jaki niesie wykorzystanie nowych technologii typu „inteligentne” systemy. Pozwala to nie tylko bezpośrednio obniżać koszty, ale również dbać o środowisko naturalne. Takie połączenie pozwala widzieć energetyczną przyszłość… w pozytywnym świetle.


źródło:

Me & My Friends
więcej artykułów, informacji
http://www.mamf.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...