informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Smacznie, zdrowo, naturalnie – Kiełbasa Krakowska z linii Natura marki Novedata dodania: 18.11.2013

Produkty dietetyczne przeznaczone dla osób nietolerujących określonych składników, jak i wyroby oparte jedynie na naturalnych składnikach często odbiegają walorami smakowymi od tych sztucznie ulepszonych.

Nierzadko bowiem to, co najbardziej oddziałuje na nasze zmysły, stworzone zostało w oparciu o czysto chemiczne receptury. Kiełbasa Krakowska z linii Natura marki Nove to doskonały przykład na to, że nawet bez sztucznych dodatków i aromatów zdrowe produkty mogą być naprawdę smaczne.

Coraz częściej osoby zajmujące się zawodowo doradztwem w zakresie prawidłowego odżywiania alarmują, aby dokładnie czytać etykiety produktów, które planujemy zakupić, a następnie spożywać. Standardem niemal stało się już ulepszanie produktów sztucznymi dodatkami w celu przedłużenia ich terminu zdatności do spożycia, polepszenia smaku, zapachu, walorów estetycznych. Nie inaczej jest w przypadku produktów dietetycznych – tak tych przeznaczonych dla osób stosujących diety zdrowotne, jak i wyrobów light dla osób odchudzających się. Nie od dziś wiadomo, że obniżenie zawartości tłuszczu czy brak cukru często związane jest ze wzbogacaniem receptury o chemiczne zamienniki czy ulepszacze. Produkty z linii Natura marki Nove są inne – sztuczne dodatki i konserwanty zastąpione zostały składnikami pochodzenia naturalnego, a specjalny proces produkcji pozwolił na zachowanie doskonałych walorów smakowych – płynących prosto z natury.

Smak natury

Kiełbasa Krakowska należy do tych produktów, które są znane w każdym zakątku Polski. Jej wyrazisty smak, otrzymywany dzięki specyficznej mieszance przypraw oraz precyzyjnemu i ściśle określonemu procesowi produkcji sprawia, że często gości na wielu polskich stołach. Niestety w dzisiejszych czasach niektórzy producenci chcąc jeszcze bardziej podkreślić walory smakowe swoich wyrobów przy jednoczesnej optymalizacji kosztów produkcji, decydują się na dodawanie do ich składu różnego typu chemicznych dodatków, sztucznych konserwantów, wypełniaczy. Kiełbasa Krakowska marki Nove, podobnie jak wszystkie produkty z linii Natura, to połączenie doskonałego smaku i aromatu z bezpiecznymi i zdrowymi składnikami. Do jej produkcji stosuje się najwyższej jakości mięso, a zamiast sztucznych konserwantów i przeciwutleniaczy – wyselekcjonowane z naturalnego środowiska kultury bakterii, susze warzywne i ich soki, ekstrakty owocowe (w tym z bogatej w wit. C aceroli). W składzie produktu nie ma miejsca również dla fosforanów, glutaminianu sodu, i ulepszaczy z literką „E” na początku.

Z najwyższej półki

Kiełbasa Krakowska marki Nove to idealny, a przede wszystkim zdrowy i bezpieczny składnik diety dla osób chorych na celiakię – nie zawiera bowiem glutenu. Podkreśla to otrzymana przez zakłady mięsne Nove i linię Natura licencja na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, przyznanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Ponadto, wyroby marki Nove produkowane są z najwyższej jakości mięsa pochodzącego z zakładów posiadających certyfikaty na zgodność z systemami uznanymi przed GFSI. Jednak o jakości wyrobów mięsnych decydują nie tylko użyte składniki, ale również cały proces produkcyjny, który zorganizowany jest w sposób gwarantujący konsumentowi bezpieczeństwo i spożywanie zdrowych produktów. Gwarantuje to m.in. nadzór Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, a także technologia produkcji oparta na ścisłej kontroli i zachowaniu wysokiej higieny.
Mięso jest ważnym elementem dobrze zbilansowanej diety. Stanowi źródło pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka, zawiera witaminy, żelazo oraz mikro- i makroelementy pełniące znaczącą rolę w procesach metabolicznych. Jednak na półkach sklepowych znaleźć można wiele produktów, które oprócz podstawowego surowca i przypraw posiadają w swoim składzie również sporo sztucznych wypełniaczy. Kiełbasa Krakowska z linii Natura marki Nove to idealna odpowiedź na potrzeby osób poszukujących naturalnych, zdrowych wyrobów pozbawionych chemii, a przy tym zachwycających swoim smakiem.

Kiełbasa Krakowska Nove Natura

Opakowanie: 280 g - w sprzedaży samoobsługowej (Intermarche, Alma, Tesco)
Dostępna także w ladzie tradycyjnej (Tesco, Auchan, Intermarche)
Cena: ok. 32 – 38 zł/kg

Zakłady Mięsne Nove Sp. z o.o. są częścią grupy Tican z siedzibą w Danii. Nove to średniej wielkości firma FMCG usytuowana na obrzeżach miasta Nowe (około 100 km na południe od Gdańska). Surowiec do produkcji mięsa  pochodzi
z najlepszych zakładów, posiadających certyfikaty na zgodność z systemami uznanymi przed GFSI. Bezpieczeństwo i wysoką jakość wyrobów gwarantuje Nadzór Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Dzięki nowoczesnej i efektywnej technologii produkcji opartej na ścisłej kontroli jakości i wysokiej higienie, gwarantowanym przez prowadzony w zakładzie system kontroli HACCP, Zakłady Mięsne Nove uzyskały uprawnienia eksportowe na rynki krajów UE oraz posiadają certyfikaty BRC i IFS oraz zatwierdzone audyty wielkich międzynarodowych sieci. Zakłady mięsne Nove i linia Natura otrzymały licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, określającego bezglutenową żywność. 
W skład linii Natura wchodzą szynka zrazowa, kiełbasa długa, kiełbasa krótka, kiełbasa krakowska, parówki, schab, szynka zrazowa z tłuszczem. Produkty są paczkowane i dostępne na stoiskach samoobsługowych w Auchan, w Tesco, Makro, Almie.

Zakłady Mięsne "Nove" Sp. z o.o.
86-170 Nowe, Morgi 53
tel.: 48 52 332 83 81
fax: 48 52 332 83 80
e-mail:sekretariat@zmnove.pl
http://www.zmnove.pl


źródło:Zakłady Mięsne NOVE
więcej artykułów, informacji
http://www.nove.net.pl


FlyPR
więcej artykułów, informacji
http://www.flypr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...