informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Wolontariusze Providenta ruszają do akcji!data dodania: 18.11.2013

W XVI edycji Tak! Pomagam weźmie udział ponad 500 wolontariuszy, którzy zrealizują 39 projektów wolontariackich. Provident przekaże na ten cel ponad 75 tys. złotych.

Wolontariusze będą remontować domy dziecka, szkoły oraz biblioteki. Zorganizują zabawy świąteczne, Jasełka oraz Andrzejki. Ich pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących – m.in. osób niepełnosprawnych, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i świetlic środowiskowych.

Po raz kolejny przyszło mi się zmierzyć z oceną projektów nadesłanych przez wolontariuszy w konkursie Tak! Pomagam. Byłem zaskoczony przede wszystkim jakością projektów, ich zróżnicowaniem tematycznym, rozmachem proponowanych działań. Brawo, jestem pod wrażeniem. Spędziłem kilka godzin nad lekturą ciekawych i pasjonujących pomysłów zgłoszonych przez wolontariuszy i nie ukrywam, wiele
z nich stanowi dla mnie inspirację do działań, które prowadzimy na co dzień w Centrum Wolontariatu. - mówi Dariusz Pietrowski, prezes Centrum Wolontariatu

Działania, przygotowane przez wolontariuszy tej edycji, związane są z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Do stałego już grona społeczników dołączyli nowi. Debiutująca grupa wolontariuszy z Pruszkowa chce pomóc Stowarzyszeniu "Niezwykli" w organizacji zabawy Mikołajkowej dla dzieci i młodzieży
z ADHD oraz z zespołem Aspergera. Na uwagę zasługuje też projekt wolontariacki z Gorzowa Wielkopolskiego , którego inicjatorzy postanowili zorganizować bal karnawałowy dla dzieci z Zespołu Kształcenia Specjalnego. Oprawę muzyczną imprezy zapewni zespół z pobliskiego zakładu karnego o wdzięcznej nazwie "Bad Boys".

Bilans dotychczasowych 15 edycji to ponad 350 projektów, w których realizację zaangażowało się ponad 1000 wolontariuszy. Provident przekazał na projekty wolontariackie ponad 1 mln złotych. Celem realizowanego od 2006 roku programu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam jest wspieranie pracowników i doradców klienta w realizacji ich własnych inicjatyw wolontariackich. Dwa razy do roku Provident ogłasza konkurs na najlepsze projekty wolontariatu pracowniczego, na których realizację firma przekazuje środki finansowe. Wnioski oceniane są przez niezależną Radę Programową, w skład której wchodzą: Dariusz Pietrowski – Prezes Centrum Wolontariatu, Barbara Falandysz – prawniczka, działaczka społeczna, współzałożycielka polskiego oddziału UNICEF-u; Bogusław Homicki - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy, Joanna Mielczarek – dyrektor Stowarzyszenia „Mali bracia Ubogich” oraz wolontariusze z Providenta.
Program, realizowany przez Providenta, wpisuje się szeroko w nurt wolontariatu pracowniczego. Narodził się on już pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wolontariat pracowniczy nie może istnieć bez pomocy firm. To one bowiem, oprócz ustanowienia odpowiednich procedur i regulaminu pomocy, udzielają wsparcia swoim pracownikom w postaci pomocy rzeczowej, logistycznej czy finansowej. Po drugiej stronie muszą jednak znaleźć się pracownicy, którzy chcą tego typu akcje realizować, sam budżet bowiem bez pracy ludzkiej nie wystarczy. Pracownicy Providenta wywiązują się z tej roli znakomicie.

Lista projektów, które będą realizowane w XVI edycji programu „Tak! Pomagam” jest dostępna na www.takpomagam.pl.


źródło:Provident Polska S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.providentpolska.pl
Marketing & Communications Consultants
więcej artykułów, informacji
http://www.mcconsultants.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...