informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Karta przedpłacona na święta dla pracownika to oszczędność dla firmydata dodania: 18.11.2013

Pracodawcy, którzy podejmują decyzję o prezentach dla pracowników na święta, powinni wybrać rozwiązanie najbardziej korzystne finansowo. Takim rozwiązaniem są np. karty przedpłacone.

Obecnie w wielu firmach trwa czas podejmowania decyzji o zakupie prezentów dla pracowników z okazji zbliżających się mikołajek czy świąt Bożego Narodzenia. Popularnością cieszą się karty przedpłacone, które są atrakcyjną nagrodą dla pracowników oraz ich dzieci. A pracodawcy zyskują spore oszczędności, zwłaszcza natury podatkowej. Wartość kart przedpłaconych jest wolna od PIT do 380 zł w roku podatkowym, jeśli zakup zostanie sfinansowany z ZFŚS.

Odliczenie od przychodu
Jeśli zakład pracy postanowi zakupić karty przedpłacone dla zatrudnionych osób, będzie miał prawo uwzględnić ich wartość w kosztach uzyskania przychodów. Zasada ta dotyczy osób zatrudnionych zarówno na umowę o pracę, jak i umowę zlecenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – zarówno ustawy o PIT, jak i CIT – do kosztów uzyskania przychodów podatnik może zaliczyć wszystkie koszty, zarówno te bezpośrednio, jak i pośrednio związane z przychodami, o ile zostaną prawidłowo udokumentowane, z wyjątkiem kosztów ustawowo uznanych za niemogące pomniejszyć przychodów przedsiębiorcy. Zasady te mają także zastosowanie do wydatków ponoszonych przez pracodawców na karty dla pracowników, np. na karty podarunkowe. Formalne rozliczenie zakupu takich kart będzie jednak uzależnione od źródła ich finansowania. Pracodawca ma do wyboru dwie opcje: środki obrotowe lub te z ZFŚS.

Środki obrotowe
Wydatki finansowane ze środków obrotowych najłatwiej rozliczyć. Każda wydana z nich suma będzie kosztem podatkowym, jeśli zostaną spełnione ustawowe warunki. Ustawodawca podatkowy pozwala bowiem zaliczyć wydatek do kosztów, jeśli:
– ma on związek z przychodem lub zabezpieczeniem źródła przychodu,
– zostanie faktycznie poniesiony,
– jest właściwie udokumentowany.
Środki socjalne
Gdy pracodawca zdecyduje się ufundować prezenty dla pracowników ze środków funduszu socjalnego, będzie musiał pamiętać o podstawowej zasadzie: wartość kart przydzielona zatrudnionej w firmie osobie musi zostać ustalona na podstawie kryterium socjalnego, np. sytuacji finansowej w rodzinie. Nie można wszystkim pracownikom podarować kart na święta o jednakowej wartości, np. 200 zł. Gdyby tak się stało, fiskus w przypadku kontroli zakwestionuje taki wydatek i każe go opodatkować jako przychód ze stosunku pracy, nawet jeśli będzie się on mieścił w ustawowym limicie 380 zł.

Regulamin można zmienić na lepsze
O formie wsparcia decyduje regulamin ZFŚS. Jeśli zatem w regulaminie nie przewidziano możliwości udzielania pomocy w postaci np. kart przedpłaconych, to aby pracownicy mogli je uzyskać, trzeba zmienić regulamin ZFŚS lub przygotować do niego aneks. Gdy firma zdecyduje się na kupno kart ze środków ZFŚS, musi pamiętać o tym, że ustawodawca podatkowy nie pozwala uwzględniać w kosztach wydatków pracodawcy na działalność socjalną, o której mowa w przepisach o ZFŚS. W konsekwencji kosztem podatkowym firmy jest odpis dokonany na rzecz funduszu. A wydatek na karty sfinansowany de facto z tego odpisu kosztem już nie będzie.


źródło:Edenred Sp z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.edenred.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...