informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


City Safety - to naprawdę działa!data dodania: 08.11.2013

System, który wykrywa niebezpieczeństwo w postaci trudno zauważalnych pieszych, czy też rowerzystów bez oświetlenia poruszających się po poboczu drogi – niemożliwe do zrealizowania marzenie kierowców, czy całkiem realne urządzenie?

Często zapominamy jak poważnym zagrożeniem na drodze mogą być piesi lub rowerzyści. Nagminny brak elementów odblaskowych, czy też oświetlenia może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Niestety, czasami nawet nasza największa ostrożność nie wystarcza, dlatego też producenci samochodów wyszli naprzeciw temu problemowi. Wyposażyli samochody w system City Safety, który chroni wszystkich użytkowników drogi.
Układ ten jest kompleksowym podejściem do zagadnienia bezpieczeństwa, ostrzega przed kolizją oraz sam automatycznie hamuje, kiedy wykryje, że pieszy bądź rowerzysta znajduje się w sytuacji zagrożenia. Technologia ta została zastosowana w samochodach marki Volvo. „Kiedy na drodze pojawi się niebezpieczeństwo, kierowca informowany jest o kolizji za pomocą ostrzeżenia akustycznego oraz migającego światła na przedniej szybie. Jeśli odpowiednio nie zareaguje a kolizja będzie nieunikniona, nastąpi gwałtowne hamowanie. Wszystko dzieje się za pomocą radaru wbudowanego w przednią kratę wlotu powietrza oraz kamerę o wysokiej rozdzielczości, zamontowaną przed wewnętrznym lusterkiem wstecznym.” – mówi Specjalista ds. części firmy Auto-Boss. Działanie układu uzależnione jest od kilku warunków. Jednym z ważniejszych elementów, aby system zadziałał jest odpowiednia prędkość – nie może przekraczać 50km/h, natomiast różnica prędkości pomiędzy samochodem a rowerem musi wynosić mniej niż 15km/h. „Wybierając pojazd, kierujmy się przede wszystkim tym, abyśmy czuli się w nim bezpiecznie. Producenci samochodów, konstruują pojazdy tak by zapewniały bezpieczeństwo podczas zderzeń i kolizji. Kładą również duży nacisk na inteligentne systemy mające zapewnić większy komfort jazdy. System wykrywania pieszych i rowerzystów ma być doskonałym rozwiązaniem w niebezpiecznej sytuacji, jaką jest kolizja z innymi uczestnikami drogi. Aktualnie układ ten dostępny jest dla całej odnowionej gamy pojazdów Volvo – modeli S60, V60, V70, XC70, V40 CC i S80. Jest to, w chwili obecnej, jedyna marka samochodów oferująca ten pakiet w standardzie – klient nie musi wykupić takiej opcji w specjalnym doposażeniu, ponieważ każdy model samochodu marki Volvo posiada ten pakiet w standardzie” – dodaje Specjalista ds. części firmy Auto-Boss.


źródło:Auto-Boss
więcej artykułów, informacji
http://www.autoboss.com.pl


FanHunter
więcej artykułów, informacji
http://fanhunter.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...