informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


KORZYSTNA ENERGIA W KAŻDEJ FIRMIEdata dodania: 05.11.2013

Energia elektryczna jest podstawą funkcjonowania większości podmiotów. W niewielkim sklepie problemy pojawiają się dopiero, gdy nastąpi przerwa w jej dostawie, lecz dla większych przedsiębiorstw istotne mogą być nawet niewielkie odstępstwa od normy.

XXI wiek dostarczył wielu ułatwiających życie rozwiązań. Do funkcjonowania serwerów w chmurze czy mobilnego Internetu niezbędna jest jednak rozbudowana infrastruktura, której utrzymanie wymaga nierzadko dużych nakładów. Dotyczy to wielu przedsiębiorstw, których specyfika wymaga ciągłego dostępu do energii elektrycznej dobrej jakości. Przerwa w jej dostawie może skutkować przestojem w świadczeniu usług czy zatrzymaniem produkcji, a w skrajnych przypadkach - również awarią sprzętu. Rodzi się zatem pytanie, jak uniknąć dodatkowych kosztów bez nadmiernych inwestycji w optymalizację zużycia energii?

W rozwiązaniu tej kwestii pomaga technologia. Nowoczesne systemy pozwalają na kontrolowanie pracy urządzeń i zapobieganie ewentualnym awariom. Tego rodzaju innowacyjne rozwiązania pozwalają na monitoring rozpływu energii elektrycznej i jej jakości. – Wyzwaniem w procesie optymalizacji zużycia energii pozostaje zapewnienie maksymalnej skuteczności
i jednocześnie intuicyjności tego rodzaju narzędzi. Jest to konieczne, by proces ten był dostępny także dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Dorota Czech z będącego światowym liderem w dziedzinie elektrotechniki i automatyki, Phoenix Contact. – Takie właśnie założenia przyświecały polskim inżynierom, którzy projektowali innowacyjny system EMwise - dodaje.

Warstwy elektryczna i programowa systemu EMwise zostały ze sobą zintegrowane w sposób pozwalający na efektywne zarządzanie z poziomu przeglądarki www. Do jego obsługi wystarczy więc komputer ze standardowym oprogramowaniem. Odbiorcy dostarczany jest kompletny, gotowy do działania system, który umożliwia samodzielną instalację. Dzięki temu z możliwości narzędzia EMwise skorzystać mogą również mniejsze przedsiębiorstwa, niezatrudniające informatyków i elektrotechników. Analiza odczytów może zostać przeprowadzona przez osobę posiadającą podstawową wiedzę o parametrach opisujących energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki przejrzystej formie prezentacji zgromadzonych informacji oraz intuicyjnemu interfejsowi przystosowanemu do możliwości przeciętnych użytkowników komputera.

Dzięki nowoczesnym technologiom wyposażenie przedsiębiorstwa w systemy pozwalające na optymalizację zużycia energii oraz monitorowanie jej parametrów staje się dostępne także dla małych i średnich przedsiębiorstw. Istotny pozostaje również fakt, że inwestycja w infrastrukturę ma szansę zwrócić się dzięki niższym rachunkom od dostawcy energii.


źródło:

Me & My Friends
więcej artykułów, informacji
http://www.mamf.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...