informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Retro grzanie w nowym styludata dodania: 21.10.2013

Piece kaflowe kojarzą nam się z tradycyjnymi wnętrzami budzącymi wspomnienia z wizyt w domu babci. Tymczasem dostępne na rynku piece, łączące stare tradycje rzemieślnicze z nowoczesną technologią, mogą stanowić serce każdego współczesnego wnętrza.

Tradycyjne piękno i nowoczesna technologia

Współczesne piece kaflowe przywracają modę na wykorzystywanie tej tradycyjnej metody grzania w domach. Z zewnątrz czarują urokiem i pięknem znanym sprzed lat ukazanym w nowoczesnej formie, dodatkowo kryją we wnętrzu nową jakość techniki grzewczej. Pomimo tej samej metody grzania wykorzystującej właściwości ceramiki, sposób stawiania pieca przez zduna całkowicie różni się od tego, który wykorzystywano do budowy starej kozy. Nowoczesne piece to konstrukcja składająca się z powstających samodzielnie: paleniska – często zastępowanego gotowym wkładem piecowym, masy akumulacyjnej i obudowy, dzięki czemu projektantów nie ograniczają żadne formy i mogą zaoferować nam dzieła o najbardziej oryginalnych kształtach, które z łatwością dopasujemy do każdego pomieszczenia. Wykorzystanie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości pozwala również na uzyskanie nieporównywalnie lepszych efektów delikatnego i równomiernego rozprowadzania ciepła od ceramicznych kafli, które stanowią naturalny akumulator grzewczy. Ta cecha, w połączeniu z oszczędnością na opale z taniego drewna, z bezawaryjną technologią grzania rekompensuje wysoką cenę, jaką trzeba zainwestować w takie urządzenie. Kiedyś, piece wykorzystywane do ogrzewania zapewniały ciepło w jednym lub dwóch pomieszczeniach, przez co w każdym domu musiano stawiać kilka z nich. Obecna technologia pozwala jednemu urządzeniu ogrzać cały dom. Dzięki temu coraz częściej wybór pieca kaflowego ogranicza się do decyzji, jaki design będzie najbardziej odpowiedni do określonego wnętrza, co ciekawe, nawet takiego, które nie kojarzy się z tak tradycyjnym elementem wystroju.

Designerskie serce domu

Zmiana technologii budowy i wykorzystywanych materiałów zaowocowała nowymi metodami wykorzystania pieców w wystroju wnętrz. Delikatna bryła o łagodniejszych liniach umieszczona na podeście z kolorową fasadą i zróżnicowaną fakturą kafli to recepta na kreację charakteru dowolnego pomieszczenia. Niegdysiejsze stare kozy, ze względu na swą ciężką, dominującą bryłę lokowane były w rogu pokoju. Dzisiejsze urządzenia o smukłych i lekkich konstrukcjach mogą stać w dowolnym miejscu, czego dowodem jest szeroka gama pieców wolnostojących. Przykładem takiego produktu jest designerska kolekcja pieców kaflowych Godin, którą cechuje wyszukane kształty uzupełnione dużymi przeszklonymi drzwiczkami oraz bogata gama dostępnych kształtów i kolorów fasady kafli. W kolekcji można wyróżnić między innymi piece o metalicznym froncie i barwnych ścianach ceramicznych w głębokiej tonacji czy półokrągłe urządzenia w pastelowych kolorach na futurystycznych nóżkach, które z pewnością znajdą zastosowanie w nowoczesnym wnętrzu cechującym prostotę i oszczędność formy. Inną możliwością jest zastosowanie pieca o fakturze kafli imitujących kamień w ciemnoszarych odcieniach, które idealnie uzupełnią monochromatyczne pomieszczenie. Możliwość samodzielnego dopasowania linii i kształtu pieca oraz kolorów wykończenia pozwala też zabawę formą poprzez łączenie barw i brył w ciepłych lub chłodniejszych odcieniach lub kontrastowanie designu pieca z pozostałymi elementami wnętrza. Ostateczny indywidualny charakter pomieszczenia pozwalają osiągnąć wybrane elementy dekoracyjne, czyli subtelne wzorzyste wcięcia, kształty kafli imitujące tradycyjną fasadę kozy czy gładkie, lekko porowate, ceramiczne wykończenie półokrągłego pieca. Za sprawą tych wszystkich elementów kolekcja ta, łącząc tradycję rzemieślniczą z nowoczesną formą sprawia, że piec stanowi kontrapunkt w nowoczesnym wnętrzu, który przez kontrast podkreśla i akcentuje nowoczesny wystrój nadając mu niepowtarzalnego uroku.

Piec w nowoczesnej aranżacji

Przestrzeń pełni szczególną rolę w wystroju wnętrz w nowoczesnym stylu. Przestronność, minimalizm i pełnia światła to cechy, które charakteryzują ten styl i sprawiają, że granice pomiędzy poszczególnymi pokojami zacierają się. Właśnie z tego powodu wolnostojące piece kaflowe Godin o pudełkowej lub walcowatej bryle idealnie wkomponują się w takie wnętrze, nie przytłoczą aranżacji a nawet mogą pomóc rozplanować całą przestrzeń. Umieszczenie pieca w pomieszczeniu o planie otwartym może nam zagwarantować podział przestrzeni na poszczególne strefy, które pełnią szczególną rolę właśnie w nowoczesnym stylu. Inną ciekawą formą wyodrębnienia części pokoju może być usytuowanie pieca na podeście, do którego dodatkowo wykorzystamy oświetlenie led lub kinkiety nakierowane na urządzenie. Taki zabieg sprawi, że piec będzie przyciągał wzrok każdego gościa ale równocześnie będzie stanowił prawdziwe serce domu dla każdego z mieszkańców. Ceramika kafli pieca to materiał, który doskonale komponuje się z wykończeniem nowoczesnego wnętrza. Faktura i minimalizm zdobień kafli w połączeniu z typowymi dodatkami i meblami z drewna, szkła, metalu a nawet tworzyw sztucznych uzupełni kompozycję pomieszczenia. Dostęp do wyboru koloru kafli również daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Niezależnie od tego, czy nowoczesny minimalizm osiągnięto poprzez monochromatyczne łączenie barw czy zastosowanie jasnych kolorów w chłodnej tonacji. Ciekawy efekt możemy uzyskać również poprzez wybór bardziej soczystych kolorów jak czerwień i żółć, które w zależności od indywidualnych oczekiwań mogą kontrastować lub uzupełnić kompozycję wykończenia pokoju. Kontrapunkt, jaki stanowi wykorzystanie kojarzonej z rustykalnymi wnętrzami kozy w nowoczesnej aranżacji możemy dodatkowo uwypuklić poprzez kontrastujące połączenie chłodnych odcieni kafli imitujących fakturę kamienia np. w kolorze szarym z głęboką czerwienią ścian lub odwrotnie, wybierając pastelowo żółty piec do pomieszczenia wykończonego w drewnie i ciemnych barwach.

Niezależnie od tego, czy nowoczesny piec kaflowy umiejscowimy w salonie, jadalni, gabinecie czy kuchni, to wyszukana, daleka od tradycyjnej, bryła urządzenia wyróżni każdy rodzaj wnętrza. Dodatkowo, oprócz korzyści płynących z funkcji grzewczych urządzenia, nasz dom uzyska dzięki temu niepowtarzalny charakter współczesnego designu kontrastujący z utrwalonymi skojarzeniami kuchennej, ciężkiej i dominującej kozy sprzed lat.


źródło:

Kominki GP
więcej artykułów, informacji
ClearSense Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa
więcej artykułów, informacji
http://www.clearsense.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...