informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Beczka whisky na Boże Narodzeniedata dodania: 14.10.2013

Wybór prezentów bożonarodzeniowych zaczyna nam zaprzątać głowy. Poza tradycyjnymi podarunkami coraz częściej stawiamy na oryginalność. Ciekawą propozycją dla ...

Wybór prezentów bożonarodzeniowych zaczyna nam zaprzątać głowy. Poza tradycyjnymi podarunkami coraz częściej stawiamy na oryginalność. Ciekawą propozycją dla osób chcących połączyć prezent z inwestycją jest kupno beczki whisky, która będzie pomnażała swoją wartość w przyszłości.
Prezent bożonarodzeniowy powinien sprostać kilku kryteriom: być oryginalny, praktyczny, ekonomiczny. Inwestycja w beczki whisky spełnia wszystkie te kryteria. Na popularność tego typu inwestycji przyczynił się w dużej mierze kryzys gospodarczy. Inwestorzy zaczęli wówczas poszukiwać coraz to nowych możliwość inwestycyjnych. Jednak kupowanie beczek whisky jest coraz popularniejsze również wśród osób prywatnych.
- Rośnie sprzedaż beczek trunku dla tzw. przeciętnego Kowalskiego, głównie ze względu na stosukowo niewysokie koszty zakupu. Minimalną kwotą inwestycji jest 15 tysięcy złotych. Kupując whisky w beczkach, przed zabutelkowaniem, płacimy niższą cenę w przeliczeniu na butelkę. Rekomendowany czas inwestycji to 2-5 lat. Szacuje się, że wartość whisky będzie rosnąc o około 15% rocznie - tłumaczy Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti, firmy posiadającej w Polsce największe doświadczenie w inwestowaniu w alkohole.
Wg ekspertów z Whisky Highland 250 najlepszych szkockich whisky w ciągu ostatnich 5 lat przyniosłoby właścicielowi 90 proc. zysku. Z kolei kolekcja składająca ze 100 najbardziej zyskownych butelek trunku osiągnęłaby zysk o wartości 137,5 proc. Siła tej inwestycji zależna jest od popytu i podaży. Popyt stale rośnie. Otwierają się nowe rynki – azjatycki, afrykański. Picie whisky stało się modne, trunek jest uznawany za prestiżowy. Natomiast dostępność tego alkoholu gwałtowanie spada. Wyczerpują się zapasy najbardziej uznanych destylarni, a produkcja nowej whisky to produkcja długoterminowa, która trwa od 3 lat do nawet kilkudziesięciu. W związku z taką sytuacją ceny whisky dynamicznie rosną, co pozwala uzyskać wysokie stopy zwrotu.
Inwestycja opiera się o zakup szkockiej whisky single malt. Ten rodzaj alkoholu wyróżnia się ze względu na wyjątkowy smak i aromat. Najlepsze trunki stopniowo znikają z rynku a cena tych, które pozostały rośnie ze względu na ich unikalność.
Dla inwestorów dużą zaletą inwestycji w ten trunek jest niezależność od rynków finansowych oraz pominięcie wysokiego podatku Belki, który pobierany jest od zysków kapitałowych. Poza tym inwestycje w whisky w porównaniu do inwestycji w inne trunki eliminują problemy natury technicznej. Przykładowo przy winach istnieje duże ryzyko związane z możliwością zepsucia się alkoholu podczas leżakowania.
- Przy inwestycjach alternatywnych istotne jest doświadczenie. Zarządzałem portfelami inwestycyjnymi opartymi o alkohol o wartości ponad 130 mln złotych. Nadzoruję osobiście zakup każdego produktu – dodaje Krzysztof Maruszewski
Wiele osób obawia się tej formy inwestowania, ponieważ uznaje, że niewystarczająco zna rynek. Jednak z pomocą mogą przyjść specjaliści, którzy dobiorą produkt do indywidualnych oczekiwań.


źródło:

Forte PR
więcej artykułów, informacji
http://www.fortepr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...