informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Kamerka samochodowa – tylko nowa moda?data dodania: 10.09.2013

Wideorejestratory jako dodatkowe wyposażenie w samochodach zaczęły pojawiać się coraz częściej w naszym kraju. Urządzenia potrafią rejestrować obraz w różnych warunkach.

Zastosowanie wideorejestratora może być bardzo szerokie. Rejestrując własną jazdę, możemy sprawdzać jakie błędy najczęściej popełniamy na drodze. Zapisywanie zdarzeń jest również bardzo użyteczne w momencie kiedy uczestniczylibyśmy w wypadku czy też kolizji – dzięki temu będziemy mogli ustalić całkowity przebieg zdarzenia z pomocą świadków biorących w nim udział, o ile dysponują właśnie tego typu urządzeniem. Kamera samochodowa można powiedzieć jest czymś na zasadzie czarnej skrzynki, stosowanej dotychczas w pociągach czy też samolotach.

Czym kierować się podczas wyboru kamery?

„Na rynku mamy bardzo szeroki wybór wideo rejestratorów. Podczas zakupu na pewno na pierwszym miejscu należy sprawdzić takie parametry jak: kąt widzenia kamery, jakość rejestrowanego obrazu po zmroku, rozdzielczość czy też maksymalna pojemność obsługiwanej karty pamięci. Standardowe kamery mają kąt widzenia 120 stopni – warto jednak zainwestować w urządzenie, które oferuje nawet 150 stopni – wtedy zapisuje również to co dzieje się przed samochodem a nawet po obu stronach jezdni. Pamiętajmy jednak, że im większy kąt widzenia tym zapisywany obraz jest bardziej zniekształcony – możemy mieć wtedy problem z odczytaniem szczegółów, takich jak na przykład numer rejestracyjny. Rozdzielczość jest kolejnym ważnym parametrem – pamiętajmy, że im jest ona większa tym lepszy mamy obraz, dlatego nie powinna być poniżej HD czy też FULL HD. Warto od razu wspomnieć o karcie pamięci kamery – duża rozdzielczość potrzebuje więcej miejsca na zapisywanie rejestrowanych danych - standardem jest karta o pojemności maksymalnie od 16 do 32 GB. Dobierając kartę pamięci do rejestratora, wybierzmy taką jaką byśmy zastosowali w wysokiej klasy kamerze. Dużą oszczędnością są kamery, które nagrywają tylko wówczas, gdy samochód ruszy z miejsca. Mamy również na rynku kamery rozbudowane o moduł GPS, które uzupełniają zapis o aktualną prędkość oraz mapę jazdy. Ponadto rejestratory z czujnikiem wstrząsów zapisują nawet z jaką siłą nastąpiło uderzenie, podczas ewentualnych kolizji.” – mówi Grzegorz Biesok, Kierownik Sprzedaży Akcesoriów salonu Auto-Boss.

Większość wideo rejestratorów samochodowych jest przystosowana do montażu w kabinie za pomocą przyssawki do szyby. Kamerę można także zamontować w aucie na stałe - wtedy jest ukryta oraz nie ogranicza widoczności. Kamery, montowane na karoserii samochodu, muszą mieć solidniejszą obudowę oraz powinny być odporne na wstrząsy.

Jak zasilane są kamerki?

„Najtańsze urządzenia korzystają wyłącznie z instalacji elektrycznej samochodu. Jest to dość niewygodne rozwiązanie i skierowane raczej do osób, które nie korzystają z innych urządzeń wymagających zasilania. Dlatego radzę zdecydować się na urządzenia z dodatkowym, własnym akumulatorem. Wybierając kamerkę weźmy pod uwagę wszystkie czynniki o których mowa wyżej. Tanie rejestratory nie są dobrym rozwiązaniem ponieważ mają tendencję do zawieszania się a obraz pozostawia wiele do życzenia.” – dodaje Grzegorz Biesok.


źródło:Auto-Boss
więcej artykułów, informacji
http://www.autoboss.com.pl


FanHunter
więcej artykułów, informacji
http://fanhunter.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...