informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


ALARMUJĄCE WYNIKI BADAŃ PRÓCHNICA ZJADA NASZE DZIECI OD WEWNĄTRZ!data dodania: 22.02.2013

40 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przeszło 2000 przebadanych dzieci podczas Podróży Wiewiórki Julii. Blisko 90% przebadanych przez nas dzieci w wieku 5-15 lat choruje na próchnicę, a w wielu przypadkach jest to próchnica wtórna.

Nasze statystki są alarmujące i budzą niepokój. Badania były prowadzone od września 2012 roku. Nasi lekarze podczas cotygodniowych Podróży Wiewiórki Julii przebadali przeszło 2 500 dzieci. Wyniki naszych badań przyniosły zatrważający obraz. Dr. Dżulietta Kiworkowa, Prezes Fundacji Wiewiórki Julii apeluje - „Od 20 września 2012 roku, prowadzimy akcję Podróże Wiewiórki Julii. Nasi stomatolodzy – wolontariusze odwiedzają żłobki, przedszkola, szkoły, domy dziecka i diagnozują dzieci w całej Polsce. Z naszych statystyk wynika, że 90% z ponad 2 000 przebadanych dzieci wymaga natychmiastowego leczenia stomatologicznego! Dajmy im szansę na zdrowy uśmiech”.

Z badań Fundacji Wiewiórki Julii wynika także, że u blisko połowy małych pacjentów konieczna jest ekstrakcja (usunięcie zęba). Nasi lekarze diagnozowali również wady zgryzu – dotyczy blisko 60% przebadanych dzieci. Wnioski z raportu Fundacji Wiewiórki Julii nasuwają się same- dzieci nie dbają o higienę jamy ustnej a także nie mają zapewnionej należytej opieki stomatologicznej.

Z raportu opartego na badaniach przeprowadzonych w ramach Podróży Wiewiórki Julii wynika, że problem próchnicy dotyczy odpowiednio:
• 79,9% u 5-latków,
• 90,5% u 7-latków,
• 91,8% u 15-latków.

Przyczyn złego stanu uzębienia u przebadanych dzieci jest wiele:
• brak systemowej opieki profilaktyczno – leczniczej nad dziećmi z uzębieniem mlecznym,
• niska świadomość prozdrowotna rodziców,
• brak środków na leczenie dzieci,
• utrudniony dostępu do publicznych placówek dentystycznych,
• źle zorganizowana i niesprawnie funkcjonująca opieka dentystyczna w kraju,
• zamykanie gabinetów stomatologicznych w szkołach.
Światowa Organizacja Zdrowia nakłada na nasz kraj obowiązek zmniejszenia wskaźnika próchnicy u dzieci do poziomu 80%. Ma on zostać spełniony do 2020r.
Konieczne jest zatem zabezpieczenie dotychczas funkcjonujących gabinetów stomatologicznych w szkołach, szczególnie, że jest to miejsce, w którym świadczenia stomatologiczne mogą otrzymać dzieci z rodzin o niskich dochodach oraz te z rodzin wielodzietnych – podkreśla Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. Wyniki badań stanu uzębienia dzieci są na tyle niepokojące, że upoważniają do podejmowania niekonwencjonalnych metod jego poprawy, do których zaliczam tzw. dentobusy – konkluduje Rzecznik.

Dentobus Wiewiórki Julii

Po Polsce jeżdżą już mammobusy i krwiobusy – niedługo na Polskich drogach pojawią się dentobusy Wiewiórki Julii. Kiedyś w każdej szkole był stomatolog. Jego miejsce zajęły sklepiki ze słodyczami i napojami. Co dalej z przyszłością zębów naszych dzieci? Odpowiedzią Fundacji Wiewiórki Julii jest dentobus, który oferować będzie kompleksową opiekę stomatologiczną. By wybudować i wyposażyć autobus, który będzie leczył dzieci w całej Polsce, potrzebne są środki. Każde wsparcie się liczy, dlatego prosimy o przekazanie fundacji poprzez odpisanie 1% podatku na rzecz: FUNDACJA WIEWIÓRKI JULII - KRS 0000241384
Dentobus, czyli autobus z gabinetem i zespołem stomatologów na pokładzie ma na celu ratowanie fatalnego stanu zębów u polskich dzieci.
Mobilna opieka medyczno – stomatologiczna to nie nowość. Ta inicjatywa z powodzeniem działa w wielu krajach świata, m.in. w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Niemczech, czy Francji. W Polsce, Dentobus Wiewiórki Julii pojawi się w pierwszej kolejności w małych miastach i wsiach, wszędzie tam gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony lub wręcz niemożliwy.
Fundacja Wiewiórki Julii to pierwsza tego rodzaju organizacja pożytku publicznego w kraju, która zapewnia kompleksową opiekę stomatologiczną dzieci. Jej celem jest zebranie środków na zakup i wyposażenie początkowo jednego, a w kolejnych latach trzech dentobusów, które będą przemierzać całą Polskę celem zapewnienia pomocy stomatologicznej najmłodszym.

Docelowo w każdym dentobusie Fundacji Wiewiórki Julii znajdzie się miejsce dla trzech unitów stomatologicznych, obsługiwanych przez grupę dwudziestu wolontariuszy – stomatologów. Ze wstępnych szacunków wynika*, iż miesięcznie fundacja skonsultuje i w razie potrzeby wyleczy 450 dzieci. Przewidywany koszt zakupu i wyposażenia jednego dentobusu kształtuje się na poziomie 1,5 mln złotych.

Podróże Julii

Akcja wystartowała 20 września 2012 r. Badania odbywają się cyklicznie, w każdy czwartek i piątek, na terenie całej Polski. Każda placówka – szkoła, dom dziecka może zgłosić się do udziału w bezpłatnej akcji poprzez wypełnienie formularza na stronie fundacji www.wiewiorkajulia.pl. Powyższe działanie pozwoliło na przygotowanie dokumentacji medycznej obrazującej stan jamy ustnej małych pacjentów w poszczególnych miejscowościach, a także na opracowanie harmonogramu badań i mapy miejscowości dla projektu Dentobus Wiewiórki Julii.


źródło:

Projekt77
więcej artykułów, informacji
http://www.projekt77.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...