informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Jak bezpiecznie podróżować w zimowych warunkach?data dodania: 08.02.2013

Każdy z nas posiada wiedzę na temat bezpiecznej jazdy zimą, ale czy jest ona wystarczająca? Przede wszystkim musimy pamiętać o jak największej ostrożności oraz o tym, czego wręcz się wystrzegać podczas jazdy w zimowych warunkach.

Na pewno nie trzeba przypominać o wymianie opon na zimowe, czy też o konieczności usuwania śniegu z szyb oraz z dachu. Ważną rzeczą o której zapominamy, jest regularne uzupełnianie płynu zimowego do spryskiwaczy. Zimą o wiele częściej musimy oczyścić szybę w celu zachowania jak najlepszej widoczności.
Przed wyjazdem w dłuższą trasę koniecznie zabierzmy z sobą dodatkowy sprzęt: łopatę lub saperkę – może posłużyć do wykopania się z zasp, linę do holowania, oraz latarkę. Sprawdźmy również ciśnienie powietrza w oponach, ponieważ zbyt małe ciśnienie powoduje szybsze zużycie bieżnika, gorszą przyczepność i niestabilną jazdę samochodu. Kiedy już zadbamy o wszystkie czynności związane z przygotowaniem się do jazdy pamiętajmy, aby ruszyć z miejsca delikatnie. Buksowanie kół sprawi, że powierzchnia zrobi się bardziej śliska.
„Podczas podróży zawsze zachowujmy odpowiedni odstęp od poprzednika oraz unikajmy gwałtownego hamowania. W okresie zimowym szczególnie zwracajmy uwagę na wszelkie zdarzenia na drodze, a w szczególności na samochody wyjeżdżające z drogi podporządkowanej – może być tak ślisko, że ich kierowcy nie zdążą się zatrzymać. Kolejnym ważnym elementem zimowej jazdy jest właściwe wchodzenie w zakręt – pod żadnym pozorem nie róbmy tego z nadmierną prędkością. Podczas skrętu na śliskiej nawierzchni przede wszystkim dużo wcześniej niż w latem należy osiągnąć bezpieczną prędkość i zredukować bieg. Pamiętajmy o tym, że skręcać należy płynnie, wykonując delikatne ruchy kierownicą, oraz nie dodawać gazu na skręconych kołach. Kiedy dodajemy gazu przed całkowitym wyjściem z zakrętu, samochód może wpaść w poślizg.” – mówi Marek Godzieszka, Dyrektor ds. Technicznych.
Wyprzedzanie zimą to jeden z najtrudniejszych manewrów. Jak już wiemy, samochód w zimie nie tylko gorzej hamuje, ale i gorzej przyspiesza – dlatego jeśli zamierzamy wyprzedzać, upewnijmy się że wykonywany manewr będzie przeprowadzony w sposób bezpieczny. Trzeba również uważać na koleiny i resztki śniegu na drodze, które mogą sprawić, że wpadniemy w poślizg.
„Na koniec jeszcze mała uwaga względem pieszych - zimą są oni zwykle gorzej widoczni. W dodatku często nie zdają sobie sprawy z faktu, iż samochód na lodzie lub śniegu ma dłuższą drogę hamowania niż na suchym asfalcie - pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić dużo wcześniej tak, aby w każdej chwili móc się zatrzymać - jeśli niewidoczny dla nas wcześniej pieszy wejdzie niespodziewanie na jezdnię. Jeśli natomiast podróżujemy w terenie niezabudowanym zwracajmy szczególną uwagę na pieszych idących krawędzią jezdni. Zimą, często zalegająca warstwa śniegu na poboczu wymusza na pieszym konieczność poruszania się bezpośrednio po jezdni. Może być to szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci, które często idąc z lub do szkoły nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, dlatego też warto zachować szczególną ostrożność w pobliżu szkół, przedszkoli.” – dodaje Marek Godzieszka, Dyrektor ds. Technicznych.
W warunkach zimowych kontrolujmy naszą prędkość. W momencie gdy na drodze nie ma innych uczestników ruchu to warto czasami przyhamować, aby przekonać się o przyczepności nawierzchni - śnieg, "czarny lód", czyli asfalt pokryty cieniutką warstwą lodu, znacznie wydłużają drogę hamowania.


źródło:Auto-Boss
więcej artykułów, informacji
http://www.autoboss.com.pl


FanHunter
więcej artykułów, informacji
http://fanhunter.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.plwarto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...