informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Jak zarządzać firmą przez Internet i zwiększyć zyski?data dodania: 01.12.2011

Według raportu z badań przeprowadzonych na zlecenie Idea Bank, właściciele firm codziennie napotykają przeszkody utrudniające zarządzanie przedsiębiorstwem.

Usprawnienie procesów komunikacji oraz wymiany dokumentów miedzy działami, sprawny i szybki, wielopoziomowy dostęp do danych kontaktowych klientów czy kontrahentów to tylko niektóre problemy, jakim muszą stawić czoło. Jak poradzić sobie z tymi trudnościami?

Wspomniany wyżej raport podaje, że dla znacznej części polskich przedsiębiorców, jedną z głównych barier, jest ograniczony dostęp do informacji, hamujący rozwój ich firm. Przez ograniczony dostęp do informacji należy rozumieć m.in. brak technologii umożliwiających sprawne zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie. Firmy skarżą się, że brakuje im jednego spójnego systemu, który byłby w stanie skoordynować pracę poszczególnych działów, a jednocześnie dawał dostęp do najważniejszych plików i dokumentów.
Tymczasem, Internet oferuje coraz ciekawsze aplikacje mogące spełniać powyższe zadania. Jednym z najnowszych rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw jest program online do rozliczania projektów, Esme.
- Esme pozwala na kompleksową obsługę wszystkich projektów realizowanych przez daną firmę. Możliwa jest rejestracja czasu pracy poszczególnych pracowników, monitorowanie postępu działań, czy wystawianie faktur. Ponadto, Esme pozwala na tworzenie baz klientów i pracowników oraz baz dokumentów. Dzięki specjalnemu modułowi, program sam wskaże, które z podejmowanych przez firmę działań były najbardziej rentowne, ile czasu zajęła realizacja poszczególnych założeń, jakie były koszty, a jakie zyski. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, pozwalające na sprawne zarządzanie informacją – mówi Ewa Duda z firmy C.T.P. Polska, twórcy systemu Esme.
Tego typu programy są szansą na zwiększenie wydajności i rentowności firm, poprzez udoskonalenie procesu zarządzania kadrami, bieżącą kontrolę działań czy generowanie statystyk dotyczących kosztów i przychodów.
Podstawową zaletą programów takich jak Esme, jest dostępność za pośrednictwem Internetu, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Dostęp do informacji na temat bieżących wydarzeń w firmie jest więc możliwy z każdego miejsca na świecie połączonego z siecią. Dzięki temu, kontrolowanie sytuacji w przedsiębiorstwie na bieżąco, bez konieczności fizycznego pojawienia się w biurze, staje się realne. Program sam wskazuje na jakim etapie są prace, kto jest w nie zaangażowany oraz ile czasu poświęcają poszczególni pracownicy na wykonanie swoich zadań. W razie nagłej potrzeby, ważne dokumenty i kontakty są zawsze pod ręką. To dobre rozwiązanie dla osób, które prowadzenie firmy zmusza do wielu wyjazdów i dużej mobilności, a także dla tych, którzy lubią mieć wszystkie kluczowe dane zgromadzone w jednym miejscu.
Pomimo przeszkód, jakie stoją przed właścicielami firm, prowadzenie własnej działalności nadal pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych form zatrudnienia. Również stale pojawiające się nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają mieć nadzieję, że w przyszłości kierowanie firmą będzie prostsze i bardziej efektywne.

Agnieszka Dobosz


źródło:

CTP Polska sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.ctppolska.pl
Benhauer
więcej artykułów, informacji
http://www.benhauer.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...