informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Kompleksowe podejście do problemu niepełnosprawności w WSP TWPdata dodania: 21.10.2011

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie od 2008r. realizuje działania związane z przystosowaniem swojej oferty dydaktycznej, wyposażenia i budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prowadzone działania mają charakter kompleksowy.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie realizuje działania z zakresu dostosowania swojej oferty do potrzeb osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. W odróżnieniu od wielu podobnych inicjatyw, działania WSP TWP charakteryzuje kompleksowość. Na uczelni równocześnie jest modernizowana infrastruktura (podjazdy, windy, łazienki, schodołazy, pętle induktofoniczne), nabywane są pomoce dydaktyczne (specjalistyczne myszy komputerowe, klawiatury, oprogramowanie), wyposażenie sal (krzesła i ławki dla osób niepełnosprawnych), jak również wprowadzane są rozwiązania w zakresie dydaktyki, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym studiowanie (e-learning).

-Instytucje, dostosowując się do potrzeb osób niepełnosprawnych, często dokonują zmian w sposób wybiórczy- mówi Anna Mazur, specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- np. w artykule Tomasza Borowczyka pt. „Uczelnie wyższe a osoby niepełnosprawne. Raport z Trójmiasta” opublikowanym w serwisie Niepelnosprawni.pl możemy przeczytać „uczelnie zajmują się dość pobieżnie problemem studentów niepełnosprawnych (być może z przymusu), bądź w ogóle to zagadnienie nie leży w sferze ich zainteresowań. Czasami dochodzi wręcz do paradoksów. Na przykład w budynku znajdują się toalety dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ale nie ma windy, która pozwoliłaby bez przeszkód dostać się na dany poziom studentom poruszającym się na wózkach inwalidzkich”*. Chcemy w naszym przypadku uniknąć takiej sytuacji, dlatego dostosowujemy naszą Uczelnię we wszystkich możliwych zakresach.

Do tej pory WSP TWP gruntownie przystosowała dla potrzeb niepełnosprawnych wydziały w Katowicach i Człuchowie. W najbliższym czasie prace przystosowawcze zostaną wykonane również na wydziale w Olsztynie. Na wszystkich wydziałach WSP TWP znajdują się specjalne ławki i krzesła dla niepełnosprawnych, niepełnosprawni mogą też korzystać z dedykowanych specjalnie dla nich pomocy dydaktycznych jak myszy komputerowe, klawiatury, dyktafony. W najbliższym czasie na większości wydziałów zainstalowane zostaną również pętle induktofoniczne.

W WSP TWP niepełnosprawni studenci mogą też korzystać z oferty Kształcenia na Odległość prowadzonej metodą e-learningu. Dzięki temu rozwiązaniu osoby mające problem z poruszaniem się uczestniczą w 40% zajęć zdalnie.

-Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu zapewniamy pełną pomoc osobom niepełnosprawnym chcącym podjąć u nas studia- mówi Radosław Kołodziej, specjalista ds. promocji, rekrutacji i PR projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- np. dla osób mających problem z poruszaniem oferujemy system Kształcenia na Odległość, jeśli jednak mają one również problem z obsługą standardowej klawiatury lub myszy mogą od nas uzyskać pomoc i otrzymać urządzenia przystosowane do ich potrzeb. Kolejny przykład- jeśli osoba niepełnosprawna musi się dostać do sal komputerowych znajdujących się na piętrze, gdzie zainstalowane jest oprogramowanie dla niedowidzących dojedzie tam specjalną windą lub w miejscach gdzie jej instalacja nie była możliwa- jednym ze schodołazów. Na chwilę obecną mamy jeszcze do zagospodarowania na dostosowanie wydziałów dla potrzeb osób niepełnosprawnych 1 177 000 zł.

Modernizacji Uczelni odbywa się poprzez realizację Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

*Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5266


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...