informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Małgorzta Foremniak mianowana Ambasadorem Dobrej Woli UNICEFdata dodania: 16.05.2006

Małgorzata Foremniak – znana i podziwiana aktorka – postanowiła poświęcić się teraz zupełnie nowej roli – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Tym samym dołączyła do grona ponad 300 znanych osób, które wspierają organizację. Ich głos jest głosem dzieci, które same są za słabe by walczyć o swoje prawa.

Na przełomie marca i kwietnia br. Małgorzata Foremniak odbyła wraz z UNICEF roboczą podróż do Sierra Leone, jednego z najbiedniejszych państw na świecie. Relację z tej podróży będzie można obejrzeć 21 maja w filmie dokumentalnym w reż. Mariusza Malca na antenie TVP2.

„To, co zobaczyłam w Sierra Leone na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Widziałam dzieci żyjące w skrajnie trudnych warunkach, ale jednocześnie uśmiechnięte i pełne optymizmu. Ich rodziców, którzy mimo ubóstwa zachowują postawę pełną godności i wiary w lepszą przyszłość dla swoich pociech. Ale zostałam Ambasadorem Dobrej Woli nie po to by mówić, ale po to by działać. Tam, w Afryce, zobaczyłam jak niewiele potrzeba by uratować dziecko. Jedna szczepionka ratująca życie niemowlęcia kosztuje tylko 40 groszy! Dlatego teraz apeluję do Państwa: każdy z nas może pomóc!”

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. Pierwszym Ambasadorem Dobrej Woli został w 1954 roku Danny Kaye – amerykański aktor komediowy. Później dołączyły do niego między innymi takie gwiazdy jak Audrey Hepburn, Peter Ustinov, Susan Sarandon, Roger Moore a ostatnio David Beckham i Roger Federer.

„Małgorzata Foremniak jest znakomitą aktorką, ale oprócz tego wspaniałą, ciepłą kobietą z ogromnym sercem i ujmującym podejściem do dzieci.” - mówi Magdalena Krupa Hernandez, Dyrektor Wykonawczy UNICEF Polska. Właśnie to zadecydowało o jej wyborze na Ambasadora Dobrej Woli UNICEF. „Warunki, w jakich przebywaliśmy w Sierra Leone były dalekie od europejskich standardów. Często brakowało prądu i bieżącej wody. Odwiedzaliśmy projekty UNICEF w całym kraju, szpitale i punkty medyczne w małych wioskach, byliśmy także w slumsach w stolicy kraju - Freetown. W każdym z tych miejsc Pani Małgorzata znajdowała wspólny język z dziećmi i ich matkami, co z resztą widać na materiałach z podróży.”

Ambasadorowie Dobrej Woli działają aktywnie w prawie 160 krajach na całym świecie. Udział znanych osób w kampaniach UNICEF przyciąga uwagę opinii publicznej i skupia oczy świata się na potrzebach dzieci. Ambasadorowie Dobrej Woli odwiedzają projekty UNICEF w krajach rozwijających się i biorą aktywny udział zbieraniu funduszy na ich realizację. Wykorzystują swój talent i sławę by walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą.


źródło:Polski Komitet Narodowy UNICEF
więcej artykułów, informacji
http://www.unicef.pl
Rowland Communications
więcej artykułów, informacji
http://www.rowland.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...