informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Rezultaty bezpłatnych studiów podyplomowychdata dodania: 13.07.2011

Zakończono bezpłatne studia podyplomowe realizowane przez WSP TWP w Warszawie w ramach projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. Studia były prowadzone od 2008r.

W 2008r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie ruszyła realizacja projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. Jednym z zadań projektu było przeprowadzenie 32 edycji bezpłatnych studiów podyplomowych. Nabór na studia był prowadzony dwa razy do roku w semestrze letnim i zimowym a ostatni odbył się w 2010r.

-Studia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że przyjęliśmy na nie blisko 20% więcej osób niż wstępnie zakładaliśm- mówi Korlina Śniadecka, specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- tworząc wniosek o dofinansowanie, zespół odpowiedzialny za jego napisanie przyjął, że studia ukończy 910 osób. Po rozpoczęciu realizacji projektu okazało się, że jest tak duże zainteresowanie studiami tego typu, iż zapadła decyzja o zwiększeniu limitów przyjęć. W rezultacie na studia dostało się 1108 osób. Do dnia dzisiejszego obroniło się 950 studentów. Egzaminy końcowe będą trwały aż do września zakładamy, że znacząco przekroczymy zakładany pierwotnie rezultat projektu.

W ciągu trzech lat trwania projektu studenci brali udział w zajęciach z zakresu „Edukacja i resocjalizacja osób niedostosowanych społecznie”, „EFS a edukacja”, „EFS a gospodarka społeczna”, „E-nauczyciel – reinżynieria kompetencji”, „Gospodarka społeczna”, „Komunikacja w biznesie”, „Lobbing polityczny”, „Marketing polityczny i integracja społeczna”, „Metody i techniki aktywnej polityki integracyjnej”, „Nowe zarządzanie i public governance”, „Opieka nad małym dzieckiem w rodzinie”, „Organizacja i zarządzanie w oświacie”, „Organizacja turystyki szkolnej”, „Patologie społeczne i profilaktyka społeczna”, „Pośrednictwo pracy”, „Praca z rodziną w placówkach socjalizacyjnych”, „Samorząd terytorialny”, „Socjoterapia”, „Społecznie odpowiedzialny biznes”, „Społeczno-polityczne problemy wielokulturowości”, „Szkolny doradca zawodowy”, „Wychowanie przedszkolne”.

Uczelnia postanowiła wykorzystać doświadczenia zdobyte podczas realizacji bezpłatnej oferty studiów i wprowadzić najpopularniejsze programy do swojej komercyjnej oferty.

Opinie na temat zajęć prowadzonych w ramach projektu oraz wyniki ewaluacji studiów można znaleźć na stronie Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” w zakładce „Opinie” i „Ewaluacja” (http://pu.wsptwp.eu/?page_id=1269 i http://pu.wsptwp.eu/?cat=10) .

Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...