informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Masaż Shiatsu, czyli moc zdrowego uciskudata dodania: 18.03.2011

Europejczycy od wieków korzystają z mądrości dalekowschodniej medycyny i technik relaksacyjnych. Przekonali się bowiem o ich dobroczynnych skutkach. Jedną z nich jest coraz popularniejszy w Polsce masaż shiatsu, czyli japońska sztuka uzdrawiania uciskiem.

Pochodzenie

Shiatsu to dalekowschodnia technika leczenia uciskiem. W języku japońskim słowo shiatsu, składa się z słów shi, czyli palec oraz atsu, czyli uciskać i określa nacisk kciukami na ciało. Metoda shiatsu swoją techniką przypomina akupunkturę, dlatego bywa nazywana „akupunkturą bez igieł”. Skupia się na mocnym dotykaniu odpowiednich punktów na ciele, zwanych meridianami, przez które płynie energia organizmu. We współczesnym masażu shiatsu używa się nie tylko kciuków, ale również całych dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp.

Skuteczność masażu

Masaż techniką shiatsu wykorzystywaną w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle kręgosłupa, migreny, reumatyzm a nawet depresja. Przede wszystkim jednak likwiduje stres i napięcia, uspokaja nerwy oraz dodaje witalności. - Masaż ten często jest wykorzystywany w bólach szkieletowo-mięśniowych o nie do końca stwierdzonym źródle. Pomaga on dzięki zrównoważeniu przepływu energii w organizmie poprzez meridiany, co stymuluje organizm do samoregulacji. Stan, w którym energia w organizmie przepływa bez przeszkód sprzyja naszemu zdrowiu. Ponadto podczas masażu osiągamy stan głębokiego relaksu, w którym organizm uruchamia – mówi Piotr Sikorski, dyplomowany masażysta, chiropraktyk.

Zabieg relaksacyjny

Jeśli mamy poważniejsze dolegliwości, które od dłuższego czasu osłabiają naszą kondycję i samopoczucie, warto wybrać się do doświadczonego masażysty-terapeuty. W gabinecie zostaniemy dokładnie zdiagnozowani, dzięki czemu będziemy mieli pewność co do skuteczności wykonanego potem zabiegu. - Najważniejsze jest jednak by dbać o zdrowie zawczasu. Dlatego tak ważny jest masaż relaksacyjny, który powinniśmy wykonywać po każdym męczącym i stresującym dniu. Zapobiegniemy wtedy kumulacji napięcia w mięśniach i pomożemy organizmowi skutecznie się odprężyć – mówi Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics. Taki zabieg można wykonywać samemu w domu, przy użyciu urządzeń do masażu. Najskuteczniejsza będzie mata masująca, oparta na technice shiatsu, która wymasuje dokładnie całe plecy. Maty shiatsu są wygodną formą domowego relaksu, z której możemy skorzystać zawsze kiedy poczujemy taką potrzebę. Poza matami do masażu technikę shiatsu stosuje się także w masażerach do stóp. To również skuteczny sposób relaksu, bowiem na stopach znajdują się strefy refleksyjne, odpowiedzialne za poszczególne organy wewnętrzne. Dzięki masażowi łatwiej jest się odprężyć i zadbać o dobrą kondycję psychofizyczną.

Warto skorzystać z zabiegów relaksujących opartych na technice shiatsu, bowiem jej lecznicze działanie uznawane jest od bardzo dawna. Jest ona bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania dolegliwości bólowych oraz napięć wywołanych stresem. Poprawia także kondycję psychiczną, pomaga odprężyć się i zrelaksować.

Więcej na http://homedicspolska.blogspot.com/


źródło:

Eko-Koral Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.homedics.pl


Żarówka PR i Marketing
więcej artykułów, informacji
http://www.zarowkamarketing.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...