informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Najpopularniejsze wirusy marca 2006 według Kaspersky Labdata dodania: 05.04.2006

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, opublikował listę dwudziestu szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w marcu 2006 r.

W porównaniu z wieloma zmianami, jakie nastąpiły na lutowej liście (5 powrotów, 1 nowość), marzec wydaje się niezwykle spokojnym miesiącem. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów, nie mówiąc już o epidemii. Najbardziej interesujący debiutant na lutowej liście, Bagle.fj, który uplasował się w zeszłym miesiącu na 5 pozycji, w marcu w ogóle nie zakwalifikował się do zestawienia.

Nastąpiły natomiast przetasowania na szczycie zestawienia. Chociaż Mytob.c wciąż prowadzi, NetSky.t, który miesiąc temu zajmował 4 lokatę, wspiął się w tym miesiącu na drugą pozycję. Jest to najwyższe miejsce, jakie robak ten zajmował na liście Kaspersky Lab: w lutym awansował o 15 pozycji, co stanowi absolutny rekord. Marcowe zestawienie świadczy o tym, że nie był to jednorazowy wzrost aktywności tego robaka. Jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że NetSky.t osiągnął szczyt swoich możliwości i w kolejnych miesiącach będzie przesuwał się w dół listy.

Zafi.d, który prowadził w styczniowym zestawieniu, a w lutym zajmował 2 miejsce, w marcu odnotował spadek o 9 pozycji, zajmując ostatecznie 12 pozycję. Jego miejsce zajął LovGate.w, który w poprzednim miesiącu uplasował się jako drugi. Ogólnie zachowanie robaków z tej rodziny charakteryzowała w zeszłym roku ogromna nieprzewidywalność. W tym miesiącu do listy zakwalifikowało się dwóch przedstawicieli tej rodziny, natomiast na przestrzeni roku warianty robaka Zafi to znajdowały się na szczycie rankingu, to bliskie były zniknięcia z listy. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy robaki Zafi często zmieniały pozycje na liście - Zafi.d odnotował spadek, natomiast Zafi.b wspiął się o 6 pozycji z 12 miejsca na 6.

Wzmożoną aktywność wykazały również złośliwe programy z pierwszej dziesiątki zestawienia. Aż osiem z dziesięciu robaków zmieniło swoją pozycję. Duży skok, oprócz robaka Zafi.b, odnotował LovGate.ae, który awansował aż o 5 pozycji na 10 miejsce. Robak ten w zeszłym miesiącu powrócił na listę.

LovGate wciąż jest jednym z najbardziej zagadkowych robaków – żaden z jego wariantów nigdy nie spowodował poważniejszej epidemii, ani nie zyskał dużego rozgłosu medialnego. Jednak w tym miesiącu na liście 20 najpopularniejszych złośliwych programów znalazły się aż cztery robaki z tej rodziny: dwa gościły już w rankingu w zeszłym miesiącu, dwa są debiutantami. LovGate.w to weteran zestawień Kaspersky Lab. LovGate.ae okresowo pojawia się na liście, a następnie znika. LovGate.ad oraz .ah pojawiły się po raz pierwszy.

Chociaż warianty LovGate są powszechne w Chinach i Korei, prawdopodobnie z powodu ich azjatyckiego pochodzenia, w Ameryce i Europie nie stanowią poważnego zagrożenia.

Warianty Mytob okupują połowę zestawienia. W styczniu Mytob.a awansował o 7 pozycji, w lutym spadł o jedno miejsce, w marcu natomiast utrzymał 11 pozycję z poprzedniego miesiąca. Mytob.x, to spada, to awansuje na liście: w styczniu wspiął się o 5 pozycji, w lutym spadł o 2 miejsca, które następnie odzyskał w marcu. Wariant ten wykazuje niewielką stabilność i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym miesiącu nie zaklasyfikuje się do zestawienia.

W marcu, podobnie jak w zeszłym miesiącu, na listę powracały szkodniki, które wcześniej z niej zniknęły: tak było w przypadku robaków Mytob.w oraz Mytob.h.

Złośliwe programy nie uwzględnione w pierwszej 20 stanowiły 13,33% wszystkich szkodników przechwyconych w ruchu pocztowym, co oznacza, że w obiegu znajduje się znaczna liczba robaków i koni trojańskich z innych rodzin.

Informacje o firmie Kaspersky Lab
Kaspersky Lab jest firmą zajmującą się rozwojem, produkcją i dystrybucją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, które zapewniają klientom ochronę przed zagrożeniami IT oraz umożliwiają przedsiębiorstwom zarządzanie ryzykiem. Produkty firmy Kaspersky Lab chronią informacje elektroniczne przed wirusami, programami typu spyware i adware, końmi trojańskimi, robakami, hakerami oraz spamem. Przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych, jak i sieci korporacyjnych. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w wieloletniej walce ze złośliwymi programami firma uzyskała pozycję lidera technologicznego i uznanego eksperta w dziedzinie rozwoju oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Obecnie produkty firmy Kaspersky Lab chronią ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, a jej technologię wykorzystują największe firmy z branży bezpieczeństwa IT, takie jak Aladdin, BlackSpider Technologies, BorderWare Technologies, F-Secure, FrontBridge Technologies, Microworld oraz Sybari.


źródło:Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.kaspersky.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...