informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Walmark buduje nowe centrum logistycznedata dodania: 28.03.2006

Po rozbudowie jesienią ubiegłego roku zakładu produkcyjnego w Trzyńcu, przyszła kolej na szereg inwestycji w zakresie budowy nowego centrum logistycznego, zdolnego do zaopatrywania całej Europy.

Obie inwestycje są reakcją na długotrwały pomyślny wzrost działu farmacji, którego przychody w roku ubiegłym wzrosły o ponad jedną czwartą.

Nowe centrum logistyczne o powierzchni 4.100 m2 usytuowane zostanie na terenie byłego obiektu wydziału środków spożywczych w Cieszynie Czeskim (ulica Tovární). Dostawcą generalnym budowy realizowanej według projektu inż. arch. Ladislava Bartoša została Spółka ZIPP Brno, która wybrana została w ramach przetargu. Zakładany termin zakończenia budowy ustalono na maj tego roku.

„Ten nowoczesny skład wyrobów gotowych mieszczący 7.000 miejsc paletowych, z możliwością dalszej rozbudowy modułowej, wyposażony zostanie w komputerowy system zarządzania, jego część będą również stanowiły inne usługi logistyczne. Zakończenie budowy, umożliwi nam restrukturyzację procesów wewnętrznych i uelastycznienie serwisu dla odbiorców”- poinformował dyrektor ds. produkcji i logistyki Spółki Walmark, Miroslav Haratek.

Ubiegłoroczna rozbudowa zakładu produkcyjnego w Trzyńcu i budowa nowoczesnego centrum logistycznego zapewni dla regionu nowe miejsca pracy. „Do obecnych 417 pracowników spółki macierzystej w ten sposób w roku bieżącym dołączy około 30 następnych. Przy obsadzie nowych miejsc firma przede wszystkim wybierać będzie osoby sprawdzone, które już wcześniej u nas pracowały i ze względu na sezonowy system pracy nie są w chwili obecnej pracownikami etatowymi. Pracowników poszukiwać będziemy również w gronie tych, którzy zwolnieni zostali z powodu zmian organizacyjnych w związku z ubiegłoroczną odsprzedażą wydziału produkcji napojów” powiedział dyrektor generalny Walmark - Tomáš Macura.

Wspólnym mianownikiem dla inwestycji Spółki Walmark są długoterminowe cele Spółki w dziedzinie produkcji i sprzedaży witamin, suplementów pokarmowych oraz nowej dziedziny, jaką jest produkcja i sprzedaż leków dopuszczonych do wolnej sprzedaży. Inwestycję w zakresie centrum logistycznego o wartości ponad 80 milionów koron (włącznie z wyposażeniem i urządzeniami manipulacyjnymi) Walmark sfinansuje poprzez kombinację ze źródeł własnych oraz bieżących kredytów bankowych.

Pomimo dużych inwestycji i dynamicznego rozwoju Walmark utrzymuje wysoką stabilność finansową i niezależność. Udział źródeł obcych w bilansie firmy jest niższy niż 50%. Agencja ratingowa CRA Rating Agency przyznała Spółce korzystny długoterminowy rating w paśmie inwestycyjnym na poziomie Baa.

Zdaniem dyrektora Tomáša Macury: „Stabilny wzrost Spółki WALMARK, która dzisiaj jest liderem na rynku suplementów pokarmowych nie tylko na tradycyjnych rynkach Republiki Czeskiej i Republiki Słowackiej, ale także w Rumunii, Polsce i w Bułgarii, jest realizacją celu strategicznego, jakim jest osiągnięcie najpóźniej do roku 2007 pozycji największego producenta suplementów diety w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Z odważnej i trudno osiągalnej wizji, jaką cel ten był w czasie, kiedy po raz pierwszy został ogłoszony przed pięciu laty, staje się obecnie już niezbyt odległą realnością.”


źródło:

WALMARK Sp.z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.walmark.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...