informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Ponad 18 tysięcy nowych przypadków grypy w Polscedata dodania: 20.03.2006

Kolejny tydzień marca przyniósł blisko 5000 więcej nowych zachorowań niż tydzień miniony.

Drugi tydzień marca 2006 przyniósł ogółem 37% więcej przypadków grypy niż tydzień miniony. Począwszy od września 2005, jest to największa jak do tej pory liczba zachorowań w bieżącym sezonie przeziębieniowym. Średnia dzienna zapadalność wyniosła 5,97 na 100 tys. ludności. 60% osób, które zachorowały na grypę w badanym okresie to osoby w wieku 15 i więcej. Również duża liczba osób, które zachorowały stanowiły dzieci i młodzież do 14 roku życia (7366 przypadków: 40% zachorowań). W bieżącym tygodniu z powodu grypy bądź jej powikłań do szpitala zostało skierowanych 40 osób.

Tylko dwa województwa odnotowały spadek zachorowań. W mazowieckim liczba chorych osiągnęła 4771 osób, czyli blisko 980 osób mniej niż w tygodniu ubiegłym. W województwie zachodniopomorskim liczba zachorowań zmniejszyła się o 65 osób (w okresie od 8 do 15 marca odnotowano tu 287 zachorowań).

Analiza danych wg województw:
 • Dolnośląskie – region ten już od trzeciego tygodnia lutego odnotowuje systematyczny wzrost zachorowań. W porównaniu do tygodnia ubiegłego nastąpił prawie dwukrotny przyrost liczby nowych przypadków grypy. Łączna liczba zachorowań w badanym okresie wyniosła tu 1822.


 • Kujawsko-Pomorskie – analiza wykazała, że pomimo, że w województwie tym odnotowano ponad 120 nowych przypadków zachorowań (267 osób), to jednak region ten jest jednym z nielicznych, który odnotował najmniejszą zachorowalność.


 • Lubelskie – w województwie tym liczba chorych na grypę w marcu w porównaniu do poprzednich miesięcy znacznie się zwiększyła. W okresie od 8 do 15 marca zachorowało w tym regionie 1198 osób, czyli ponad 100% więcej niż w tygodniu poprzednim.


 • Liczba zachorowań na grypę w województwie lubuskim pomimo nieznacznych wzrostów jest na niskim poziomie. W regionie tym liczba chorych w analizowanym tygodniu sięgnęła 72 osób.


 • Łódzkie – w regionie tym odnotowano kolejny wzrost zachorowań na grypę. W porównaniu do minionego tygodnia liczba osób chorych na grypę wzrosła tu o 25% i wyniosła 2576 przypadków. Jednak pomimo tak dużej zachorowalności w tym regionie, jedna osoba została skierowana do szpitala z powodu grypy lub jej powikłań.


 • Małopolskie – w regionie tym w pierwszym tygodniu miesiąca nastąpił spadek zachorowań, jednak już w kolejny tydzień przyniósł wiele nowych zachorowań. W okresie od 8 do 15 marca zachorowało tu 898 osób.


 • Pomimo spadku zachorowań w bieżącym tygodniu, województwo mazowieckie nadal odnotowuje największą zachorowalność na grypę w Polsce. W analizowanym okresie nastąpił tu spadek z 5750 w porównaniu do tygodnia poprzedniego do 4771 przypadków obecnie.


 • Opolskie – w województwie tym od początku marca następuje wzrost liczby zachorowań na grypę. W bieżącym okresie vs. pierwszy tydzień miesiąca liczba chorych zwiększyła się prawie dwukrotnie i wyniosła 904 przypadki.


 • Podkarpackie – marzec przyniósł bardzo duży wzrost zachorowań także w tym regionie. W pierwszym tygodniu miesiąca vs. ostatni tydzień lutego liczba chorych wzrosła o 520 osób. W obecnie analizowanym tygodniu również w województwie tym odnotowano wzrost zachorowań na grypę. Łączna liczba zachorowań w okresie od 8 do 15 marca wyniosła 1083 osoby, z czego aż 10 zostało skierowanych do szpitala z powodu grypy lub jej powikłań.


 • Sytuacja epidemiologiczna pogorszyła się na Podlasiu. Region ten odnotował w porównaniu do poprzedniego tygodnia bardzo duży bo aż o 582 przypadki wzrost zachorowań na grypę. W analizowanym okresie liczba chorych na grypę wyniosła 765 osób. Województwo to odnotowało także największą liczbę osób hospitalizowanych - w przeciągu tygodnia do szpitala z powodu grypy lub jej powikłań trafiło tu aż 20 osób.


 • Pomorskie – w regionie tym w ostatnim czasie następował wzrost liczby przypadków grypy. W analizowanym okresie zachorowało tu 216 osób czyli 73 więcej niż w poprzednim tygodniu.


 • W województwie śląskim ponownie nastąpił wzrost liczby chorych na grypę. W pierwszym tygodniu marca liczba chorych wzrosła vs. ostatni tydzień lutego o 180 osób, natomiast w obecnie analizowanym tygodniu aż o 888.


 • Świętokrzyskie – w regionie tym nastąpił nieznaczny wzrost zachorowań na grypę. Pomimo tego województwo to odnotowało najmniejsza liczbę zachorowań na grypę w Polsce. W analizowanym okresie zachorowało tu 31 osób czyli o ponad 17 więcej niż w poprzednim tygodniu.


 • Warmińsko-Mazurskie – analiza danych epidemiologicznych wykazała, że w bieżącym tygodniu województwo to jest trzecim pod względem przyrostu liczby chorych na grypę. W drugim tygodniu marca zachorowało tu 1201 osób, czyli o 756 osób więcej niż tydzień temu. Dwie osoby zostały skierowane do szpitala z powodu grypy lub jej powikłań
 • .

 • W województwie wielkopolskim od końca lutego widoczny jest systematyczny wzrost zachorowań. W drugim tygodniu marca zachorowało 530 osób czyli o 196 więcej niż w poprzednio badanym okresie. Podobnie jak w minionym tygodniu z powodu grypy i jej powikłań hospitalizowano tu 7 osób.


 • Zachodniopomorskie jest drugim i ostatnim województwem, w którym nastąpił spadek liczny zachorowań. Analiza wykazała, że w obecnie badanym tygodniu zachorowało 287 osób czyli o 65 mniej niż w minionym tygodniu


Sytuacja w Europie
W ostatnim tygodniu lutego 12 krajów Europy odnotowało średnią aktywność wirusa grypy, natomiast w 14 krajach intensywność ta była na poziomie niskim. W 4 krajach (Belgii, Luxemburgu, Łotwie i Szwajcarii) liczba konsultacji lekarskich z powodu grypy była zdecydowanie większa niż w tygodniu ubiegłym.

W Hiszpanii po raz pierwszy od początku sezonu przeziębieniowego odnotowano wzrost powyżej podstawowego wskaźnika przypadków zachorowań na grypę.

Belgia, Francja, Litwa, Luxemburg, Holandia i Szwajcaria odnotowały bardzo dużą aktywność wirusa grypy. W Hiszpanii wirus ten wystąpił na poziomie regionalnym, w 5 krajach lokalnie, natomiast 13 krajów odnotowało sporadyczną aktywność wirusa grypy. W ostatnim tygodniu lutego Słowenia była jedynym krajem, w którym grypa się nie uaktywniła.


źródło:Centrum Informacji o Przeziębieniu i Grypie
więcej artykułów, informacji
http://www.ciopig.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...