informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Modnie, stylowo i... własnymi rękomadata dodania: 11.12.2004

Wybierając wystrój mieszkania coraz chętniej sięgamy po nietypowe zestawienia i odważne inspiracje - od chłodnego, minimalistycznego stylu, po egzotyczne meble i dodatki rodem z Dalekiego Wschodu. Teraz dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym do każdego wystroju wnętrza możemy także dopasować układ przestrzenny mieszkania, nadając ścianom śmiałe, fantazyjne kształty.

Doniesienia z najważniejszych targów wnętrzarskich i meblarskich wprowadzają zawsze sporo zamieszania. Wiosenne i letnie spotkania w Paryżu, Mediolanie czy Sztokholmie to bowiem niezastąpione źródło inspiracji i przegląd tego co będzie modne w najbliższym czasie. Oglądając targowe propozycje oprócz klasycznego już funkcjonalizmu z charakterystyczną prostotą kształtów i surowców, coraz częściej spotkamy wracające do łask drewno, zastosowanie dużych szklanych powierzchni czy oszczędny i prosty styl zainspirowany kulturą Dalekiego Wschodu. Z tego bogactwa każdy z nas może wybrać coś dla siebie i wypracować własny styl. Na zachęty projektantów i architektów wnętrz do artystycznych eksperymentów i poszukiwań reagujemy zresztą coraz śmielej. Skazani przez minione dziesięciolecia na jeden wzór meblościanki i powszechnie obowiązujące wykładziny i szare tapety wreszcie możemy dać upust naszej wyobraźni.Podobnie jest z kształtowaniem powierzchni naszych mieszkań. Dzięki pojawieniu się łatwych w stosowaniu i obróbce technologii budowlanych coraz większą rolę w wystroju wnętrza zaczynają pełnić ściany. Chętnie odchodzimy od sztywnego rozplanowania powierzchni narzuconego przez architekta naszego "M4". Niepraktycznie usytuowane ścianki działowe można przecież swobodnie wyburzyć i postawić nowe.Dla miłośników niebanalnych rozwiązań

Budując w systemie Ytong możemy swobodnie kształtować układ przestrzenny naszego mieszkania. Bloczki Ytong pozwalają zrealizować nawet najodważniejsze projekty, nie ma więc powodu, by ograniczać swoją fantazję. Półokrągłe ściany, łuki, czy fantazyjne obudowy kominków i łazienek nie tylko ucieszą oko estetów, ale i znajdą zastosowanie w domach wielbicieli praktycznych rozwiązań. Od nas tylko zależy czy zbudowaną przy pomocy bloczków Ytong wnękę wypełnimy półkami tworząc oryginalny regał, czy np. dodamy drzwiczki, blaty i niezbędny sprzęt komponując w ten sposób oryginalną kuchnię. Warto zresztą zasięgnąć porady projektanta, który może zaproponować nam jeszcze więcej zaskakujących aranżacji.

Ściankę wykonaną w systemie Ytong można wykończyć według własnych upodobań. Mieszkanie utrzymane w minimalistycznej stylistyce będzie świetnie wyglądało w oprawie surowych ścian - bloczki Ytong mają bowiem jasną barwę i ciekawą porowatą fakturę. Trzeba wtedy jedynie pamiętać o zagruntowaniu ich powierzchni, tak by bloczki nie pyliły. Ytong we wnętrzach komponuje się też doskonale z modnymi obecnie materiałami - metalem i szkłem. Ciekawym rozwiązaniem może być też na przykład połączenie podmurówki z bloczków Ytong z przegrodą z luksferów.
Zrób to sam

Pomysł nam się spodobał - co dalej? Perspektywa budowy sprawia, że odruchowo szukamy numeru telefonu do zaprzyjaźnionego majstra. Tymczasem w stwierdzeniu, że swój projekt możemy zrealizować sami nie ma ani odrobiny przesady. Niepotrzebny tu talent majsterkowicza a jedynie precyzja, zwłaszcza przy wytyczeniu linii przyszłej ścianki. Używając Ytonga, największej staranności wymagać będzie od nas wymurowanie pierwszej warstwy bloczków. Tylko na tym etapie używa się bowiem zwykłej zaprawy. Kolejne poziomy wymagają tylko cienkiej warstwy zaprawy klejącej Ytong. Ściankę działową do muru konstrukcyjnego mocujemy za pomocą zaprawy klejowej ułożonej w pionowym styku tych dwóch ścian oraz metalowych łączników wygiętych w kształt litery "L" wkładanych w co 4 spoinę.

W pionie bloczki łączy się na tzw. pióro i wpust, bez użycia zaprawy. Bloczki Ytong, dzięki swej porowatej strukturze są wiele lżejsze od innych materiałów i łatwe w obróbce, co oszczędzi nam wiele trudu i czasu. Jeśli tylko będziemy pamiętać o konieczności sprawdzania poziomicą i przy pomocy rozciągniętego sznurka poprawności położenia każdej kolejnej warstwy, sami się zdziwimy jak szybko i łatwo powstaje nasze dzieło.

Zbliżając się do końca pracy pamiętajmy żeby zostawić ok. 1,5 cm przerwy od stropu - szczeliną należy wypełnić masą piankową. Zostawić niewykończone czy też otynkować - to zależy już tylko od naszego wyobrażenia nowego wnętrza.Przykład niebanalnego wykorzystania ścian i murów mogą stanowić tak modne ostatnio adaptacje dawnych fabrycznych wnętrz. Taka idea przyświecała autorom Fabryki Trzciny - modnego kompleksu kulturalnego w dawnej robotniczej dzielnicy Warszawy. Stuletnie fabryczne wnętrza tak urzekły architektów, że zdecydowali się zachować jak najwięcej autentycznych elementów. W miejscach maszyn stają szafy, komody i sofy wprowadzając domowy nastrój, jednocześnie wszystkie przewody i instalacje "pną" się po nieotynkowanych ścianach, a urządzenia fabryczne stanowią element wystroju wnętrza klubowych sal. Takie pomysły to prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo kontrasty nigdy nie wychodzą z mody


źródło:Xella Polska Sp. z o. o.
więcej artykułów, informacji
http://www.xella.pl
Pegasus Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.pegasus.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...