informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Absolwenci na rynku pracy- wyniki badań absolwentów WSP TWPdata dodania: 20.02.2010

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie przeprowadziła badania sytuacji swoich absolwentów na rynku pracy. Z badań wynika, że studenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, chociaż nie czują sie na siłach aby założyć własną firmę.

Na przełomie 2009r. i 2010r. zespół badaczy Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej przeprowadził badania losów absolwentów WSP TWP w Warszawie. Badania były prowadzone w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”.

W badaniu zgodziło się wziąć udział 397 osób które ukończyły studia w latach 2006r. i 2008r.

Wyniki badań wskazują na to, że studia zdecydowanie chętniej podejmują mieszkańcy miast (83,4% absolwentów mieszkało w miastach), najbardziej popularnymi studiami są natomiast studia zaoczne (86,1% badanych wskazało, ukończenie tej formy studiów).

Podczas studiów 70% studentów pracowało na pełen etat, z czego połowa wykonywała pracę niezgodną z kierunkiem studiów. Po ukończeniu studiów 50% studentów chce wykonywać pracę zgodną z wyuczonym zawodem dlatego, można wnioskować, że przynajmniej połowa studentów oczekuje od studiów dobrego przygotowania zawodowego w wybranej sferze teoretycznej.

WSP TWP w Warszawie dobrze spełnia te oczekiwania ponieważ aż 90% absolwentów WSP TWP w Warszawie nie musi szukać pracy (85% absolwentów obecnie ma pracę, 3,8% nie pracuje i nie poszukuje pracy). Potwierdzają to sami absolwenci- w 91,8% przypadków ważnych odpowiedzi wskazali, że studia wyposażyły ich w wiedzę i umiejętności potrzebną na rynku pracy. Aż 43,6% odpowiedzi wskazuje jednak na to, że studentom kończący edukację w 2006 r. i 2008r. brakowało większej ilości praktyk zawodowych.

- Postulatom związanym ze zwiększeniem ilości praktyk i staży zawodowych Uczelnia starał się wyjść na przeciw już od dawna- mówi Magdalena Tywonek z Akademickiego Biura Karier WSP TWP w Warszawie- niepowtarzalną szansę na to stworzyło wdrożenie przez Uczelnię w 2008r.

Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. W ramach Projektu rozpoczęliśmy współpracę z sześcioma partnerami, u których studenci Uczelni mogą odbywać płatne praktyki i staże aż do 2013r.

Zgodnie z wynikami badań w 4,5% odpowiedzi studenci wskazali, że prowadzą własną działalność gospodarczą. Niestety w przypadku aż 20,7% odpowiedzi absolwenci stwierdzili, że kończąc studia nie czuli się odpowiednio przygotowani do prowadzenia własnej firmy.

-Aby wyposażyć studentów w wiedzę z zakresu przedsiębiorczości Uczelnia od września 2009 realizuje Projekt „Kreatyny Humanista”- mówi Edyt Siuda koordynatorka Projektu „Kreatywny Humanista”- w ramach którego miedzy innymi przygotowujemy wykładowców tak, aby mogli poprowadzić dodatkowe, obowiązkowe zajęcia z przedsiębiorczości, które wprowadzamy do programu studiów w tym roku. Dodatkowo pracujemy nad stworzeniem bazy organizacyjnej, która pozwoli studentom zdobywać praktyczne doświadczenie. Wymienione działania przygotują studentów do lepszego funkcjonowania na rynku pracy oraz podejmowania inicjatyw zmierzających do samozatrudniania.

Badania pokazują, że absolwenci WSP TWP w Warszawie radzą sobie lepiej na rynku pracy niż inne osoby o podobnym wykształceniu. Zgodnie z danymi GUS zawartymi w publikacji „AKTYWNOŚĆ EKONOMICZNA LUDNOŚCI POLSKI III KWARTAŁ 2009” średnia ilość osób bezrobotnych z wyższym wykształceniem wynosi dla Polski blisko 15% tak wiec jest 5% wyższa niż w przypadku Absolwentów WSP TWP.

Władze Uczelni mają nadzieję, że poszerzenie oferty i wprowadzenie nowych rozwiązań Projekty współfinansowane przez Unię Europejska przyczynią się do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów.

Badania realizowano w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...