informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Nowe konwektory GEA TC - estetyka i ogrzewaniedata dodania: 01.02.2006

Opolska firma GEA Technika Cieplna wdrożyła koncepcję konwektora stalowego opartego na unikalnej technologii eliptycznych rur żebrowanych.

Panele grzewcze, wykorzystujące technologię opracowaną przez koncern GEA, charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną, małymi wymiarami, estetyką pozwalającą na zastosowanie ich w pomieszczeniach mieszkalnych i dużą wytrzymałością. Najnowszy produkt GEA TC dostępny jest już dla polskich klientów.

W konwektorach GEA TC K66 zastosowano osłonę, która podwyższa wydajność cieplną grzejnika, ponieważ wytwarza ciąg powietrza podobny do ciągu kominowego. Sama osłona ma również walory estetyczne. Może być wykonana z różnych materiałów, a indywidualnie zaprojektowana umożliwia dopasowanie konwektora do każdego wnętrza.

- Pomieszczenia o dużych połaciach okiennych mogą sprawiać trudności w ogrzaniu, a użytkownicy często odczuwają nieprzyjemny przepływ zimnego powietrza nad podłogą. Dzieje się tak, ponieważ na zimnych powierzchniach okien lub ścian ochładza się powietrze wewnątrz pomieszczenia, a następnie opada ku podłodze. Montaż konwektora możliwie blisko okna i na całej jego szerokości jest najskuteczniejszym sposobem na regulację ruchu powietrza i równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. K66 dowodzą, że takie rozwiązanie może być również sposobem na efektowne wykończenie nowoczesnego wnętrza - mówi Monika Błażejewska-Grudniok, dyrektor GEA TC.

Nowe konwektory GEA TC mogą być montowane pod podłogą. W takim ułożeniu ruszt nakrywający konwektor jest dostosowany kolorystycznie i materiałowo do wystroju wnętrza.

Konwektory K66 zaprojektowane przez firmę GEA TC zbudowane są z eliptycznych rur stalowych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz lamel z blachy stalowej. Dzięki zastosowaniu rur eliptycznych K66 posiadają niższy opór powietrza oraz wyższą sprawność żeber w porównaniu do rur okrągłych. Poprzez cynkowanie ogniowe uzyskano wysoki współczynnik przepływu ciepła oraz bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne. K66 charakteryzują się ponadto małą bezwładnością cieplną - ich czas nagrzewania jest jednym z najkrótszych wśród konwektorów dostępnych obecnie na rynku.

Nowy produkt GEA TC może znaleźć zastosowanie w prywatnym budownictwie mieszkalnym, pomieszczeniach biurowych, a także w szkołach, halach sportowych, czy w kościołach. Każdorazowo dobór i produkcja konwektorów K66 firmy GEA Technika Cieplna odbywa się według indywidualnych potrzeb i zamówień klientów.

GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. od ponad 10 lat produkuje wysokosprawne wymienniki ciepła na bazie eliptycznych rur żebrowanych. Jest jedynym producentem tych urządzeń w Polsce. Wysokosprawne wymienniki ciepła są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, jako elementy instalacji nagrzewnic lub chłodnic, aparatów grzewczo-wentylacyjnych, odzysku ciepła ze spalin czy komór suszarniczych i lakierniczych. Rocznie GEA TC produkuje ok. 5 tysięcy wymienników. Ponad 90 proc. produkcji jest eksportowana.
Firma zatrudnia 100 osób. Hale produkcyjne GEA TC zajmują powierzchnię około około 10 000m2.
GEA TC powstała w 1994 r. GEA Industriebeteiligungen GmbH z Bochum i APC-Metalchem w Opolu zawiązały wtedy spółkę GEA Metalchem Technika Cieplna sp. z o.o. Cztery lata później holding GEA AG przejął udziały Metalchmu. Od tego momentu opolska firma istnieje pod nazwą GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. Spółka należy do koncernu GEA, który zrzesza 200 firm w 50 krajach na całym świecie.
Wyroby firmy GEA Technika Cieplna posiadają certyfikaty jakości wydane przez RWTŰV Essen, Lloyd's Register of Shipping, Det Norske Veritas, TŰV Wien i Urząd Doboru Technicznego. W 2003 r. został wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001.


źródło:GEA Technika Cieplna Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.gea-tc.com.pl
Imago Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.imagopr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...