informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Wirtualna Klawiaturadata dodania: 01.02.2006

Z dnia na dzień coraz więcej firm i instytucji kusi potencjalnych Klientów do korzystania ze swoich usług za pomocą Internetu. Najczęściej do wyobraźni Klientów przemawia możliwość bezpiecznej obsługi rachunku bankowego bez potrzeby wychodzenia z domu.

Najczęściej aby skorzystac z usługi internetowej wystarczy wejść na stronę internetową usługodawcy i zalogować się na swoje konto, podając LOGIN (nazwę użytkownika), którym najczęściej jest adres e-mail, oraz HASŁO, które w sposób szczególny powinno być chronione przed osobami nieuprawnionymi.

Jak zapewniają np. banki, internetowa obsługa kont jest w 100% bezpieczna. Ale czy na pewno każdy Klient korzystający z tego typu usługi może spać spokojnie? Tam gdzie wymagane jest wpisanie z klawiatury loginu i hasła zawsze może zdarzyć się naruszenie bezpieczeństwa, szczególnie używając komputera w miejscu publiczym, np. w kawiarence internetowej. Jeśli na takim komputerze zainstalowano wcześniej program który potrafi "zczytywać" klikniecia Użytkownika możemy pożegnać się z pieniędzmi na koncie, z naszą pocztą elektroniczną, z bazami danych itp. dosłownie z wszystkim do czego się LOGOWALIŚMY.

Jak zatem chronić swoje pieniądze i informacje znajdujące się na kontach, nie tylko bankowych, do których dostęp mamy po zalogowaniu? Firma KKI-BCI Sp. z o.o. wprowadziła dla swoich Klientów innowacyjne rozwiązanie w systemach logowania, mają oni możliwość wyboru między wpisaniem hasła tradycyjnie, z klawiatury, oraz skorzystanie z "klawiatury wirtualnej".

Wirtualna klawiatura symuluje działanie klawiatury tradycyjnej i chroni nasze hasło przed keyloggerami, czyli programami, które monitorują i zapisują wszystkie "kliknięcia" oraz informacje w jakiej aplikacji dane kliknięcie miało miejsce. Po wyborze opcji "wirtualnej klawiatury" pojawia się nowe okno z mini klawiaturą, która uwzględnia małe i wielkie litery alfabetu, cyfry oraz wszystkie inne znaki, które mogą nam być potrzebne do wprowadzenia hasła. Istotny jest fakt, iż Użytkownik NIE KLIKA w wirtualną klawiaturę, a jedynie wskazuje kursorem, który znak z klawiatury powinien zostać wybrany, wskazany znak zostaje automatycznie wprowadzony w pole hasło.

Dzięki temu rozwiązaniu niebezpieczeństwo odczytania hasła przez osoby nieuprawnione, przy korzystaniu z komputera publicznego, zostało całkowicie wyeliminowane. Klienci Firmy KKI-BCI Sp. z o.o. logujący się do swojej poczty mogą spać spokojnie. Nieuprawnione osoby nie mają szans na dostęp do ich korespondencji.

Miejmy nadzieję, iż wkrótce polskie banki, dla których bezpieczeństwo powinno być podstawowym priorytetem, skorzystają z innowacji wprowadzonej przez KKI-BCI Sp. z o.o.


źródło:KKI-BCI Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.kki-bci.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...