informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


120 certyfikatówdata dodania: 19.12.2009

Blisko 120 przyznanych certyfikatów to efekt kursów Gender Mainstreaming organizowanych w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. W trakcie zajęć przeszkolono kadrę instytucji i przedsiębiorstw w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji..

Kursy organizowane przez Wyższą Szkolę Pedagogiczną TWP w Warszawie w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W zajęciach brały udział osoby mające wpływ na politykę zatrudnienia, czyli właściciele firm, kadra zarządzająca przedsiębiorstw, przedstawiciele działów kadr i HR. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele administracji Państwowej, prywatni przedsiębiorczy i członkowie organizacji pozarządowych.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka z fundacji Feminoteka- Ewa Rutkowska. Zajęcia miały formę dwudniowych warsztatów, których w ciągu trwania całego zadania odbyło się osiem.

-Wyraźnie można zaobserwować wzrost zainteresowania problematyką równouprawnienia płci zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet- mówi Katarzyna Grewińska zajmująca się rekrutacją w ramach kursów- otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od osób z różnych środowisk, które chciały wziąć udział w zajęciach. Większa świadomość problemu gwarantuje zwiększenie równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się czym są stereotypy związane z płcią, jakie są ich rezultaty i jak je przełamywać. Słuchacze dowiedzieli się również na czym polegają i jak przeciwdziałać negatywnym zjawiskom takim jak:

Lepka podłoga- czyli zatrudnianie ze względu na płeć osób w zawodach o niskim prestiżu społecznym, dających niewielką możliwość awansu.

Szklany sufit- „niewidzialne” bariery, tworzone przez stereotypy męskości i kobiecości, ograniczające możliwości awansu płeć kobiet na wyższe stanowiska w firmach, instytucjach, czy też w polityce;

Szklane ściany- utrudnianie awansu ze stanowiska pomocniczego na stanowisko kierownicze świadomie lub nieświadomie spowodowane stereotypami przypisywanymi płci pracownika;

Szklane ruchome schody- szybsze i łatwiejsze awansowanie mężczyzn pracujących w zawodach tradycyjnie uważanych za kobiece.
Do zainteresowania kursem przyczynił się również wysoki poziom zajęć. Szczególnie interesująca była forma warsztatu przyjęta przez prowadzącą.

- Szkolenie zostało ocenione bardzo pozytywnie przez uczestników- mówi Anna Mazur specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji Projektu .


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...