informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Grupa T4B unowocześnia wschodnie przejścia granicznedata dodania: 22.01.2006

Grupa T4B wyposaża 11 wschodnich przejść granicznych w najnowocześniejsze systemy teletechniczne i informatyczne.

Łączna wartość inwestycji wykonywanych przez Grupę T4B przekracza 12 mln zł. Zastosowane systemy pozwalają na trzykrotne skrócenie czasu odpraw oraz uszczelnienie naszych wschodnich granic, które jednocześnie są zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej.

Systemy instalowane przez Grupę T4B pozwalają na zbieranie i zarządzanie informacjami o pojazdach i osobach odprawianych na przejściu granicznym do celów analizy ryzyka, z wykluczeniem błędów wynikających z ręcznego wprowadzania danych. Zebrane dane są przekazywane innym przejściom granicznym, co jest szczególnie ważne w przypadku podejrzenia przemytu przez dany pojazd czy osobę.

- Na granicach stosujemy systemy, które zwiększają efektywność odpraw celnych, umożliwiają kontrolę ruchu na przejściu oraz zapamiętują wszystkie dane, pozwalając na ich późniejszą analizę i raportowanie - mówi Robert Szczepankowski, prezes Grupy T4B. - Polskie punkty odpraw nie tylko są wyposażone w standardowe już systemy sygnalizacji pożaru, włamania czy telewizji dozorowej, ale także elektroniczne systemy kontroli dostępu dla pracowników, wspomagania odpraw celnych czy sterowania i kontroli ruchu pojazdów.

Grupa T4B wyposażyła następujące przejścia graniczne

System Sterowania i Kontroli Ruchu Pojazdów Ciężarowych (TCS)
 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Kuźnica - Bruzgi

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Kozłowice - Kukuryki

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Dorohusk - Jagodzin

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Krościenko - Smolnica

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Medyka - Szeginie

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Korczowa - Krakowiec

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Bobrowniki - Bierestowica

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Bezledy - Bagrationowsk

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Hrebenne - Rawa Ruska

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Grzechotki - Mamonowo


System Wspomagania Odpraw Celnych (SWOC)
 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Sławatycze - Domaczewo
 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Hrebenne - Rawa Ruska

 • Międzynarodowe Drogowe Przejście Graniczne Grzechotki - Mamonowo


System Wspomagania Odpraw Celnych (SWOC) za pomocą kamery automatycznie rozpoznaje numery rejestracyjne wszystkich samochodów oczekujących na odprawę i zapisuje je w bazie wraz ze zdjęciami pojazdu. Do bazy są następnie dodawane dane pasażerów pobrane z paszportów za pomocą czytników. W systemie SWOC celnicy są wyposażeni w Pocket PC - komputer wielkości dłoni, w którym na bieżąco podczas wykonywanej kontroli wprowadzają dane i mają dostęp do istniejącego rejestru, przebywając w dowolnym miejscu na przejściu granicznym. W trakcie odprawy celnicy wystawiają pojazdom odpowiednie skierowania (np. rewizja, zezwolenie wyjazdu, zawrócenie) i tyko pomyślne zakończenie wszystkich etapów pozwala na opuszczenie przejścia granicznego. Przy każdorazowym przekraczaniu granicy dane są uzupełniane, stąd celnicy mogą wiedzieć, że dany pojazd np. wcześniej był zawrócony. SWOC zapewnia pełną akwizycję danych i ich późniejszą analizę oraz tworzenie statystyk i raportów z pracy poszczególnej zmiany i każdego pracownika.

Innym nowatorskim projektem jest System Sterowania i Kontroli Ruchu Pojazdów Ciężarowych (Traffic Control System, czyli TCS), który funkcjonuje już na 9 drogowych przejściach granicznych, a obecnie jest instalowany na przejściach w Grzechotkach-Mamonowie i Hrebennem. Podobnie jak w przypadku SWOC każdy pojazd jest automatycznie identyfikowany i rejestrowany na podstawie zdjęcia przekazanego przez kamerę, ale dalsze etapy kontroli uwzględniają konieczność elektronicznego pomiaru wagi i gabarytów towarów. Każdy samochód przewożący towar wjeżdża na specjalną platformę, która waży ładunek co do kilograma i stwierdza, czy spełnia on normy. W trakcie odprawy celnicy wystawiają kierowcom skierowania na poszczególne etapy kontroli oraz wyposażają w kartę zbliżeniową, która pozwala na szybką identyfikację na poszczególnym stanowisku odpraw. Również w tym systemie celnicy posługują się komputerami Pocket PC, które pozwalają na bieżące dokonanie wpisów i wgląd w dane.

System Sterowania i Kontroli Ruchu Pojazdów Ciężarowych współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi podłączo-nymi do komputerów, takimi jak czytniki paszportów i kart zbliżeniowych czy wagi dynamiczne. Może również sterować urządzeniami automatycznymi, np. kamerami, szlabanami i światłami drogowymi. TCS nie tylko ewidencjonuje ruch pojazdów i osób, ale pozwala także na rejestrację innych zdarzeń, np. rewizje, praca służb operacyjnych, służb weterynaryjnych czy Sanepidu. System Sterowania i Kontroli Ruchu Pojazdów Ciężarowych (TCS) uzyskał w 2005 r. tytuł "Najlepszy Produkt dla Służby Celnej Rzeczypospolitej Polskiej" przyznawany przez Szefa Służby Celnej RP.

Na początku stycznia 2006 r. otwarto drugą część terminala i dodatkowe pasy odpraw na drogowym przejściu granicznym Gołdap - Gusiew. Teraz może już ono obsługiwać autobusy turystyczne i samochody ciężarowe do 7,5 ton. Obecnie w ciągu doby granicę w Gołdapi może przekroczyć do 2,5 tys. pojazdów i 7 tys. osób. W drugiej połowie roku ma się zakończyć budowa nowego przejścia granicznego w Grzechotkach-Mamonowie. W ciągu doby zostanie tu odprawionych ponad 5 tys. samochodów osobowych, 800 ciężarowych, 300 autobusów i ponad 4 tys. osób. Będzie to największe i najnowocześniejsze przejście graniczne z Rosją.

W ciągu 2004 r. na wschodnich granicach Polski odnotowano 27,4 milionów odpraw.


źródło:T4B Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.t4b.com.pl
Nowe Media Group
więcej artykułów, informacji
http://www.nowemediapr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...