informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Cztery pory roku - obserwuj zmiany w przyrodzie wspólnie z dzieckiemdata dodania: 26.08.2009

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie, to według eksperta Akademii Misia Haribo Anny Gruszczyńskiej z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, istotny element edukacji ekologicznej dzieci, której towarzyszyć powinno uwrażliwiane na potrzebę dbania o środowisko.

Rodzinne spacery po parku, czy wspólne wyjazdy za miasto to doskonała okazja, by zapoznawać nasze pociechy z pięknem przyrody i śledzić wspólnie z nimi zmiany, które zachodzą w niej wraz z nadejściem kolejnych pór roku. Ekspert Akademii Misia Haribo – Anna Gruszczyńska z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci radzi, w jaki sposób przybliżać przedszkolakom piękno natury, pobudzać ciekawość poznawczą oraz utrwalać wiedzę poprzez pouczające gry i zabawy.

Barwy jesieni
Choć jeszcze przez kilka tygodni ogrzewać nas będą promienie letniego słońca, już niebawem natura przejdzie we władanie jesieni. W trakcie rodzinnych spacerów mali badacze przyrody mogą obserwować zmieniające się kolory liści i nazywać ich barwy. Zbierane wspólnie z dziećmi kasztany i żołędzie to doskonały materiał do rodzinnych zabaw plastycznych. Pomysły na kreatywne wykorzystanie owoców lasu do tworzenia ludzików i figurek znaleźć można na stronie www.haribo.com w zakładce Akademii Misia Haribo, w dziale ABC Zabaw.

Zima… nie jest zła
Mroźna pogoda to doskonała okazja, by zwrócić uwagę dzieci, że tak jak ludzie ubierają się ciepło, tak i sierść zwierząt, staje się grubsza, by chronić je przed zimnem. Choć dni są zimą bardzo krótkie zawsze znajdzie się czas na wyprawę na sanki lub na pobliskie lodowisko. Podczas zimowych zabaw możemy wytłumaczyć dzieciom jak pod wpływem temperatury woda zamienia się w lód i śnieg. Zima to również czas, kiedy zwierzętom - szczególnie w miastach - często brakuje pożywienia. Wspólnie z dziećmi możemy pomóc ptakom, wieszając na balkonie kostkę słoniny lub budując karmnik i wypełniając go okruszkami chleba.

Wiosenne przebudzenie
Wiosną przyroda budzi się do życia. Coraz dłuższe i cieplejsze dni stwarzają okazję do spacerów, podczas których możemy zwrócić uwagę dziecka na pisklęta w gniazdach, pąki liści i kwiatów pojawiające się na drzewach. Przy tej okazji warto wytłumaczyć przedszkolakom, że kwiaty, z pomocą pracowitych owadów, z czasem zamienią się w owoce. Utrwaleniu zdobytej w praktyce wiedzy służyć może „gra w zielone”, polegająca na odgadywaniu głosów ptaków, gatunków drzew i kwiatów poznanych z pomocą rodziców. Jeżeli mamy przydomowy ogród lub działkę, zaprośmy dzieci do pomocy w prostych pracach ogrodniczych, których efektem może być samodzielne wyhodowanie roślinki połączone z obserwacją kolejnych etapów jej wzrostu.

Lato pełne emocji
Wakacyjne wyjazdy to idealne pole do obserwacji natury. Warto zwrócić uwagę dzieci na fakt, że lato to nie tylko najcieplejsza pora roku, ale również okres, kiedy słońce dłużej wędruje po niebie, przez co dzień jest znacznie dłuższy niż zimą. Podczas górskich wypraw i leśnych wycieczek możemy wspólnie podziwiać przyrodę, podpatrywać dzikie zwierzęta i przybliżać dzieciom szczegóły związane z ich życiem. Po powrocie do domu warto sprawdzić ile dziecko zapamiętało z wspólnej wyprawy, bawiąc się z nim w rebusy lub zgadywanki z wykorzystaniem naklejek edukacyjnych Akademii Misia Haribo ze zwierzętami i elementami krajobrazu takimi jak las, czy góry.

Niezależnie od pory roku, odkrywaniu tajemnic natury powinno towarzyszyć uwrażliwiane dzieci na potrzebę troski o środowisko. Warto więc uświadamiać przedszkolakom, że wszystkie te fascynujące elementy przyrody mogą zniknąć, jeżeli nie będziemy się o nie troszczyć.

Informacje o Akademii Misia Haribo:
Akademia Misia Haribo to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym. Do Akademii przystąpić mogą przedszkola z całego kraju, rodzice dbający o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademii Misia Haribo patronuje magazyn „Bliżej Przedszkola”, wydawnictwo Media Service Zawada oraz portal www.wychowanieprzedszkolne.pl.

Informacje o firmie:
HARIBO to istniejący od 1920 roku producent żelków, pianek i gum rozpuszczalnych znanych na całym świecie. W swojej ofercie ma kilkaset rodzajów produktów HARIBO, pianek Marshmallows oraz gum rozpuszczalnych MAOAM o imponującym bogactwie kształtów, kolorów i smaków. Firma produkuje swoje wyroby w 18 fabrykach na świecie a jej produkty są kupowane przez dzieci i dorosłych w ponad 100 krajach. HARIBO produkuje dziennie 80 milionów Złotych Misiów. Z ich rocznej produkcji mógłby powstać łańcuch otaczający trzykrotnie ziemię! W Polsce HARIBO obecne jest od 1992 roku. Wysoką jakość produktów Haribo potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia: „Superprodukt 2005”, „Produkt Roku Innowacja 2006”, „Złota Odznaka Jakości 2006, „Top Innowacje”, „Lider Forum 2006 i 2007”, złoty i srebrny medal DLG 2007, Oskar FMCG 2007, Towar Roku 2008, Produkt Roku Innowacja 2009.


źródło:Haribo Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://pl.haribo.com
Effective Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.effectivepr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...