informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Wszystko co dobre, kończy się za szybkodata dodania: 13.08.2009

97 dni trwania wystawy: 50 lat przemian współczesnej Europy, 27 indy-widualnych historii ludzi na przestrzeni burzliwego półwiecza, 1000 ory-ginalnych eksponatów i obiektów, 15 tysięcy uczestników gry edukacyjnej, 85 tysięcy zwiedzających!

"Europa - to nasza historia" to pierwsza w Polsce ekspozycja przybliżająca po-wojenne losy Europejczyków i historię jednoczenia kontynentu. W stosunku do brukselskiego pierwowzoru wyraźnie rozbudowany został wątek dotyczący Polski, zwłaszcza opisujący walkę z komunizmem i starania o odzyskanie wolności. Potęż-nym atutem wystawy, podkreślanym przez wszystkich recenzentów, była nowo-czesna forma i multimedialne wsparcie, czyniące z pozoru trudny temat nie tylko łatwym, ale też atrakcyjnym w odbiorze.

Niewątpliwym sukcesem wystawy jest liczba zwiedzających — 85 tysięcy wi-dzów! To więcej niż odwiedza (w tym samym czasie) zamki w Malborku, Warsza-wie czy naszą słynną Panoramę Racławicką, która jest przecież najpopularniejszą atrakcją turystyczną Wrocławia. To więcej niż odwiedziło inną wielką historyczną polską wystawę – „Polaków portret własny”. Mało tego, udało się wyrównać frekwencyjny rekord stolicy Europy. Premierową wystawę w Brukseli – mieście ściągającym miliony turystów – odwiedziło w ciągu trzech miesięcy tyle samo widzów, co we Wrocławiu.

Nie przypominam sobie, by ktoś przed nami zrobił wystawę pokazującą powojenną historię Polski. Główny nacisk położyliśmy na lata 1944-56 oraz 1975-89, czyli represje stalinowskie i czas budowania opozycji demokratycznej. Pokazujemy przejście Polski od komunizmu do demokracji, a potem jej wejście do Wspólnoty Europejskiej — mówi prof. Krzysztof Pomian, który współtworzył wystawę.

Przypomnijmy: na zwiedzających czekały multimedialne ściany, infomaty opowia-dające niezwykłe historie zwykłych ludzi, wnętrza domów po obu stronach żelaznej kurtyny, makiety rakiet balistycznych. Potężne wrażenie robił pokój przesłuchań – dowodził, że w krzywdzeniu ludzi Europejczycy ze wschodu i zachodu kontynentu byli niestety tak samo kreatywni. Na zmysły odwiedzających działał również dźwięk, który dyskretnie potęgował odbiór prezentowanych treści. Goście wystawy mogli też zmierzyć się z wyzwaniami najnowszej historii Europy, współtworząc na przykład unijny budżet.

Wystawa to nie tylko podróż po historii, ale także całe spektrum imprez i wydarzeń towarzyszących — jednym z nich była internetowa gra edukacyjna. W grę "Europa – to nasza historia" zagrało ponad 15 tysięcy osób. Można było wygrać między innymi laptopy oraz sto innych nagród. W związku z wystawą powstały również zeszyty edukacyjne — materiał, z którego będą korzystać szkoły — uczniom i na-uczycielom spodobała się ta niecodzienna forma zdobywania wiedzy historycznej.

Europejczycy czując potencjał tego przedsięwzięcia, chcą ściągnąć wystawę do swoich krajów. To nie powinno nikogo dziwić. Wrocławianie wiedzą już, że warto.


źródło:Pleon Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.pleon.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...