informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


„Rynek pracy otwarty dla wszystkich”- podsumowanie konferencjidata dodania: 10.07.2009

W piątek 26.06.2009r. odbyło się seminarium naukowe pt. „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”. Seminarium było organizowane w oparciu o Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jako pierwsza, swój referat przedstawiła Ewa Rutkowska. W swoim wystąpieniu przedstawiła problematykę Gender Mainstreaming, przybliżając kwestie związane równouprawnieniem płci na rynku pracy oraz wskazując kierunki działań sprzyjających zwiększeniu równości osób obojga płci.

Kolejny referat przedstawiła Pani Pavlina Suchankova, która omówiła problem sytuacji osób niepełnosprawnych na polskim rynku pracy. Podczas wystąpienia zaprezentowała dane na temat ilości osób niepełnosprawnych w Polsce z podziałem na typy niepełnosprawności, dane na temat ilości osób niepełnosprawnych oraz zatrudnienia niepełnosprawnych.

W trakcie konferencji omówione zostało również zagadnienie związane z wdrożeniem programów Unii Europejskiej na lata 2007- 2013 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Referat w tym zakresie przedstawiłam Pani Sylwia Maksim- Wójcicka, która opowiedziała o szansach i możliwościach związanych z wykorzystaniem środków unijnych. W ramach swojego wystąpienia opowiedziała o obszarach, w jakich można korzystać ze wsparcia POKL oraz o tym jak program jest wykorzystywany w zakresie walki z obecnym kryzysem gospodarczym.

Kolejny referat dotyczył kwestii ekonomi społecznej. Zadnienie to omówiła Pani Marta Lewandowska. W ramach swojego wystąpienia prelegentka zaprezentowała m.in. przedsięwzięcia z zakresu ekonomi społecznej, takie jak spółdzielnia socjalna i Centrum Integracji Społecznej (CIS).

Podczas konferencji został również omówiony problem kształcenia ustawicznego w kontekście ciągłego dostosowywania umiejętności pracowników do potrzeb rynku pracy. Osobą przedstawiającą to zagadnienie był prof. dr hab. Michał Pindera. Przedstawiając ów problem, prelegent zwrócił uwagę na funkcję edukacji, jako elementu wyzwalającego i wzmacniającego umiejętności społeczne każdego człowieka.

Kolejną osobą, która podczas konferencji wygłosiła referat był prof. dr hab. Jerzy Muszyński. W swoim wystąpieniu omówił zagrożenia związane z rozwojem cywilizacji informatycznej. Szczególne miejsce w wystąpieniu zajął problem wykluczenia informatyczne, które obecnie uniemożliwia wielu osoba normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Temat zagrożeń, jakie niesie za sobą informatyzacja został również poruszony przez mgr Annę Andrzejewską i prof. dr hab. Józefa Bednarka, którzy mówili o wyzwaniach dla edukacji ustawicznej i pracy zawodowej w kontekście zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Odmienny problem poruszyła Anna Witkowska- Tomaszewska, która przedstawiła referat na temat problemów związanych z kształceniem nauczycieli w Polsce. Problem ten wydaje sie być szczególnie istotny ze względu na konieczność ciągłego podnoszenia kompetencji pedagogów w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Jako ostatni referat wygłosił dr Józef Piskorz, który omówił zagadnienie znaczenia nowych technologii w procesie edukacji. Temat tego referatu doskonale wpisywał się w tematykę wcześniejszych wykładów, traktujących o doskonaleniu zawodowym i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Pięciogodzinna konferencja zakończyła się niewątpliwym sukcesem, co przyznali zarówno słuchacze – ponad 50 osób, jak i prelegenci.


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...