informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Na kłopoty z siecią - OPNETdata dodania: 29.11.2005

Firma Passus - przedstawiciel Opnet Technologies, amerykańskiego producenta oprogramowania do optymalizacji sieci, proponuje pomoc w planowaniu rozbudowy sieci i rozwiązywaniu problemów z jej wydajnością.

Wszystkie zainteresowane firmy mają możliwość bezpłatnego wypożyczenia oprogramowania OPNET.

Przy pomocy OPNETu można sprawdzić poprawność konfiguracji sieci, przeanalizować czynniki wpływające na szybkość aplikacji oraz sprawdzić, jaki będzie skutek zmian w konfiguracji routera czy też zbadać, jak dodanie usługi VoIP wpłynie na przepustowość sieci.

Atutem oprogramowania są symulacje, które pozwalają przewidzieć zachowanie się infrastruktury w różnych sytuacjach, z jakimi użytkownicy mają do czynienia na co dzień. Informacje te umożliwiają planowanie efektywnych systemów informatycznych, ich konfigurację, rozbudowę i diagnostykę, a przede wszystkim dokonanie optymalnych inwestycji. Dzięki oprogramowaniu OPNET można uniknąć eksperymentów na "żywym organizmie", jakim jest firmowa sieć.

Co potrafi OPNET?
Oprogramowanie pozwala stworzyć wirtualny model własnej sieci (np. poprzez automatyczny import topologii i ruchu). W zależności od potrzeb, na podstawie takiego modelu można przeanalizować min. poprawność konfiguracji urządzeń. Moduł realizujący tę funkcjonalność sprawdza poprawność konfiguracji według zdefiniowanych reguł. Raport tworzony w wyniku działania tego modułu, dostarcza informacji o np. lukach w zabezpieczeniach protokołu SNMP, niespójnych maskach podsieci, czy niewłaściwie skonfigurowanych tunelach. Dodatkowo można wykonać analizę wydajności aplikacji pracujących w sieci. Przy użyciu OPNETu możemy zarejestrować pakiety emitowane i odbierane przez interfejsy Ethernet, a następnie sprawdzić charakter tego ruchu. Rozbudowane funkcje dekodujące umożliwiają użytkownikowi wgląd w ruch na poziomie warstwy sieciowej transportowej i aplikacyjnej. Prowadzi to do wykrycia czynników spowalniających działanie aplikacji, np. nieoptymalnie utworzonych zapytań SQL. Ponadto oprogramowanie umożliwia wykonanie szybkich analiz wpływu na pracę aplikacji najbardziej krytycznych czynników sieciowych, takich jak wydajność serwera i stacji roboczej, przepływność łącza i jego opóźnienie, wielkość pakietów, stopień ich utraty i wielkość okna protokołu TCP. Wykrycie "wąskiego gardła" pozwala na określenie najbardziej skutecznych metod poprawiających działanie aplikacji.

Sprawdź swoja sieć profesjonalnie i za darmo!
Firma Passus oferuje bezpłatne wypożyczenie pakietu OPNET do testów na okres 1 miesiąca. Wersja testowa nie posiada żadnych funkcjonalnych ograniczeń i umożliwia modelowanie dowolnie dużych sieci. Oprócz samego narzędzia, Passus oferuje pomoc własnych specjalistów, którzy wprowadzą w tajniki posługiwania się programem oraz pomogą w rozwiązaniu wybranego problemu dotyczącego pracy sieci. Wszystkie analizy i symulacje mogą zostać przeprowadzone w siedzibie Klienta. Do jego dyspozycji pozostaną również wszystkie wyniki diagnoz, analiz czy raporty dotyczące sieci. Aby zamówić bezpłatną wersję oprogramowania OPNET, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.passus.pl/promocja_opnet


źródło:Passus Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.passus.pl
studio PRowokacja Agencja Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.studioprowokacja.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...