informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Barlinek Filarem Polskiej Gospodarkidata dodania: 29.11.2005

Barlinek S.A. został laureatem drugiej edycji konkursu Filary Polskiej Gospodarki 2005, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu.

Firma została wybrana w otwartym głosowaniu przez mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Nagrodę wręczono na gali w warszawskim Teatrze Narodowym 21 listopada b.r.

17 filarów - po jednym z każdego województwa i Warszawy - wybrano spośród 389 przedsiębiorstw. W pierwszym etapie nominowano przedsiębiorstwa na podstawie danych finansowych i ocen wiarygodności kredytowej i ubezpieczeniowej zebranych przez wywiadownię gospodarczą Grupy Coface. O zwycięstwie decydowały jednak przede wszystkim głosy lokalnej społeczności. Istotne było m.in. tworzenie przez firmę nowych miejsc pracy, aktywny udział w życiu regionu, uczciwa i przejrzysta działalność. Głosowanie odbywało się przez stronę www i serwis SMS.

Barlinek S.A. - zwycięzca w Zachodniopomorskiem - to największy producent naturalnych podłóg warstwowych w Polsce i jeden z pięciu czołowych na świecie. We wrześniu 2005 r. firma z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, a jesienią 2006 r. planuje otwarcie już czwartego zakładu deski barlineckiej. W związku z rozwojem przedsiębiorstwa Barlinek stale zwiększa zatrudnienie, co prowadzi do zmniejszenia bezrobocia w województwie.

Barlinek z powodzeniem łączy swój niewątpliwy sukces ekonomiczny z wrażliwością społeczną. Od lat wspiera lokalną społeczność, przeznaczając produkty i środki finansowe dla potrzebujących instytucji edukacyjnych, medycznych i wychowawczych. Deskę barlinecką i podłogę sportową Barkiet Sport położono już w wielu domach dziecka, szkołach oraz organizacjach pomocy społecznej.

Biorąc pod uwagę działalność produkcyjną Barlinek S.A. oraz turystyczny charakter terenów, na których znajduje się zakład, firma stara się jak najmniej wpływać na środowisko naturalne. Wykorzystując w produkcji drewno działa na rzecz ochrony i odnowy lasów w Polsce. Służy temu m.in. program "Zasada 1 za 1", polegający na sadzeniu jednego drzewka za każdą kupioną paczkę deski barlineckiej. W Lesie Klientów rośnie już blisko 1,5 mln drzew. Firma wspiera również odnowę populacji sokoła wędrownego w Puszczy Barlineckiej - dzięki jej pomocy przywrócono lasom już kilkanaście tych rzadkich ptaków.

Główny produkt Barlinka - deska barlinecka - to podłoga w 100% wykonana z drewna, zachowująca jego naturalne piękno i walory użytkowe. Jej warstwy licowe wykonane są z ponad 20 gatunków krajowych i egzotycznych, co przy różnych klasach surowca daje za każdym razem inną wzorzystość podłogi. Dzięki temu możemy wybierać spośród blisko 100 propozycji.


źródło:Barlinek SA
więcej artykułów, informacji
http://www.barlinek.com.pl
PUBLINK, Public Relations Agency
więcej artykułów, informacji
http://www.publink.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...