informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Jak zdobyć dotacje z UE?data dodania: 03.04.2009

Do otrzymania pieniędzy z UE przyczynia się cierpliwość, wiarygodna marka i doskonale napisany wniosek. Przykładem sukcesu w tej dziedzinie jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, która dzięki środkom europejskim inwestuje w swój rozwój.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie otrzymała dotacje na realizację Projektu o nazwie „Przedsiębiorcza Uczelnia”. Pieniądze zostały przyznane Uczelni w lipcu 2008r. i już po ośmiu miesiącach wyraźnie widać, że przekładają się one na rozwój organizacji.

- Przyznanie wysokiej dotacji z środków UE jest niewątpliwym sukcesem Uczelni- mówi dr Mirosław Grewiński, specjalista w zakresie dotacji Unijnych, twórca Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”, pełnomocnik Rektora WSP TWP w Warszawie ds. EFS- choć w powszechnej opinii zdobycie dofinansowania, wydaje się skomplikowane to dla doświadczonej instytucji sprostanie wszystkim wymaganiom nie jest trudne. W osiągnięciu sukcesu pomaga znajomość praktycznej strony przyznawania środków oraz siła argumentów, która przekona instytucję wdrażającą, że pieniądze będą wydane w racjonalny sposób. Nie bez znaczenia są też wiedza i doświadczenie zdobyte podczas realizowania kolejnych projektów unijnych.

W dobie obecnego kryzysu coraz więcej firm będzie się po raz pierwszy starać o środki z UE. Pieniądze z tego źródła mogą zapewniają rozwój przedsiębiorstwom w ciężkich czasach i tak jak WSP TWP w Warszawie z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Aby zwiększyć swoje szanse na dotację warto poznać know-how pozyskiwania środków unijnych.

Dla firm, które pierwszy raz starają się o dotację, ważne jest przede wszystkim zdobycie doświadczenia. Niezbędną wiedzę firma może nabyć np. poprzez realizację projektu z partnerem, mającym praktykę w wykorzystaniu środków z Unii. Praktykę w wykorzystaniu funduszy można również nabyć realizując początkowo mniejsze projekty finansowane z środków publicznych pochodzących z UE.

Współpraca z doświadczonymi podmiotami wydaje się być najprostszą drogą do zdobycia doświadczenia. Nawiązanie partnerstwa nie jest trudne, ponieważ wiele organizacji otwarcie poszukuje współpracowników. Ogłoszenia takie można znaleźć np. w serwisie www.ngo.pl. Partnerstwo ma tę zaletę, że to lider projektu ponosi główny ciężar realizacji działań, co pozwala firmie stopniowo nabywać doświadczenie w realizacji projektów.

Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” ma kilku partnerów- są to: Międzynarodowe Centrum Szkolenia Kompetencji (MCSK) z Lublina, Komenda Główna OHP, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, Fundacja Apostolstwa Eucharystycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych „Dzieci Dzieciom” i Samorządowe Kolegia Odwoławcze w Olsztynie, Szczecinie i Toruniu. Współpraca z partnerami pozwala Uczelni sprawniej realizować zamierzone zadania niż gdyby musiała to robić samodzielnie.

Druga droga nabywania doświadczenia- poprzez realizację coraz bardziej złożonych projektów finansowanych z UE- jest trudniejsza, choć pozwala na większą swobodę działania i sprawia większą satysfakcję. Strategię tę przyjęła WSP TWP w Warszawie.
Jeśli firma wybierze taką drogę warto, aby przede wszystkim zapoznała się z ofertą Unii Europejskiej. Rozpoznanie pozwala określić, z jakiego programu można czerpać środki. Wybór programu zależy głównie od profilu działalności firmy. W wyborze odpowiedniego projektu z pewnością pomoże strona www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Po podjęciu decyzji co do wyboru programu Unijnego, firma musi określić, czy spełnia wszystkie wymagania formalne stawiane przed beneficjentami oraz zastanowić się czy jest w stanie sprostać praktycznym wymaganiom projektu. Na tym etapie wiele firm pozyskuje pomoc niezależnych konsultantów lub firmy specjalizujących się w pozyskiwaniu środków z UE. Firmy, poza doradztwem w zakresie wyboru projektu, pomagają skompletować dokumentację i wypełnić wniosek. Firmy i konsultanci w zamian za swoje usługi pobierają najczęściej wynagrodzenie w wysokości kilku procent wartości projektu. Alternatywą dla pomocy z zewnątrz jest zatrudnienie w ramach struktur firmy wykwalifikowanej kadry, która zadba o wniosek oraz o poprawną realizację Projektu, jak również funkcjonowanie strony formalnej projektu, tak specyficznej dla UE.

WSP TWP w Warszawie zdecydowało się na zatrudnienie pracowników, co zapewnia jej stały sukces w otrzymaniu dotacji. Przyznane fundusze służą Uczelni m.in. do przystosowania jej infrastruktury dla potrzeb osób niepełnosprawnych, sfinansowania 21 kierunków bezpłatnych studiów podyplomowych na siedmiu wydziałach Uczelni, pomagają w uruchomieniu bezpłatnych kursów, wspomagają organizację praktyk i staży dla studentów.

Dzięki dotacji Uczelnia przyznaje stypendia dla pracowników naukowych. Grant wspomaga też promocję szkoły wyższej przy okazji promocji Projektu. Jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych z środków UE jest natomiast platforma e-learningowa będąca projektem badawczo- rozwojowym. System ma się przyczynić do rozwoju i popularyzacji edukacji na odległość oferowanej przez Uczelnię.


źródło:

WSP TWP w Warszawie
więcej artykułów, informacji
http://www.wsptwp.eu
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...