informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Nowozelandzka Lanolina firmy PARRS - Naturalna i skuteczna ochrona skórydata dodania: 05.02.2009

Nowozelandzka Lanolina to naturalna ochrona i pielęgnacja każdego rodzaju skóry, tworząc barierę ochroną na skórze zapobiega nadmiernej utracie wody, dzięki czemu Twoja skóra będzie miękka, gładka i nawilżona przez cały dzień.

Historia lanoliny rozpoczyna się wraz z historią hodowli owiec. Gdy dla owcy zbliża się czas strzyżenia, gruczoły łojowe odkładają na wełnie zwierzęcia grubą warstwę naturalnego wosku, który chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy deszcz. Między innymi ze względu na te właściwości lanolina od niepamiętnych czasów stosowana była do pielęgnacji skóry.

Lanolina chętnie stosowana jest jako naturalny emulgator gdyż jest w stanie wchłonąć dwukrotną ilość wody w stosunku do swojej wagi tworząc stabilną emulsję W/O. Działanie emulgujące wykorzystuje się w wielu preparatach: maściach farmaceutycznych, kremach nawilżających, odżywczych, ochronnych i na noc. Lanolina jest cenionym środkiem zwilżającym i dyspergującym.

Lanolina jest produktem najbliżej chemicznie spokrewnionym z łojem skórnym człowieka (sebum) i dlatego zajmuje czołową pozycję wśród naturalnych układów regulujących gospodarkę wodną skóry i zmiękczających naskórek.

Najlepszą a zarazem najczystszą na świecie lanoliną jest lanolina pochodzącą z Nowej Zelandii. Pozyskiwana jest ona z wełny owiec, która hodowane są na zielonych, wolnych od wszelkich zanieczyszczeń łąkach Wyspy Południowej u podnóży masywu górskiego Alpy Południowe.
Elastyczność normalnej, zdrowej skóry zmniejsza się w wyniku utraty wody, przez co staje się ona popękana i szorstka. Środki zmiękczające skórę nie tylko zapobiegają temu zjawisku ale także mogą ponownie nawilżać skórę, utrzymując jej prawidłowy bilans wodny.

Działanie lanoliny na skórę jest wielokierunkowe:
- działa ona jako smar w pęknięciach warstwy rogowej dzięki czemu
- powoduje gładkość i zmniejszenie szorstkości skóry,
- tworzy na powierzchni skóry film, wykazujący działanie okluzyjne, dzięki czemu zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka o około 20%,
zatrzymuje wodę w pobliżu powierzchni skóry w postaci zemulgowanej,
wykazuje dużą zdolność penetracji, dobrze przenika w głąb naskórka.

DIABETYCY I PROBLEM SUCHEJ SKÓRY

Problem suchej i popękanej skóry bardzo często występuje u cukrzyków, najczęściej w okolicach stóp. W wyniku cukrzycy często dochodzi do uszkodzenia nerwów regulujących ciśnienie tętnicze krwi i pocenie się natomiast wysoki poziom cukru we krwi może powodować utratę lub zmniejszenie produkcji sebum. Zmniejszenie pocenia się, zmniejszenie ukrwienia szczególnie kończyn oraz brak sebum powoduje że skóra staje się bardzo sucha i dochodzi do jej pęknięć co w przypadku barku odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do owrzodzeń, a w konsekwencji do amputacji kończyn.

Stopa cukrzycowa jest główną przyczyną amputacji kończyn dolnych, prawie 2 miliony ludzi na świecie cierpi na tę przypadłość.
 
Podolodzy zalecają cukrzykom aby kilka razy dziennie nawilżali stopy kremami o wysokim stopniu nawilżenia np Lanolinowym kremem do stóp firmy PARRS.

Zapobieganie jest najskuteczniejszą formą leczenie, a informowanie diabetyków o konieczności regularnej i intensywnej pielęgnacji skóry ciała, a w szczególności skóry kończyn, dolnych jest niezbędne.

Farmaceuci, podolodzy i diabetolodzy w całej Nowej Zelandii i USA polecają swoim pacjentom stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które zawierają nowozelandzką lanolinę, szczególnie polecana jest cała seria produktów Lanolin Skincare firmy PARRS, która może być stosowana w przypadku dolegliwości:
- suchej skóry,
- popękanych pięt,
- egzemy,
- łuszczycy
- zgrubiałego naskórka.

Niezliczone badania wykazują znaczącą poprawę stanu skóry już po kilkukrotnym zastosowaniu produktów zawierających nowozelandzką lanolinę.


źródło:

LOG Sp. J.
więcej artykułów, informacji
http://www.logsj.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...