informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


PekaoBIZNES24 - bank internetowy dla korporacjidata dodania: 04.11.2005

Podczas konferencji „Zarządzanie środkami pieniężnymi i finansami w Polsce” zorganizowanej przez EuroFinance, Bank Pekao SA zaprezentował system bankowości internetowej PekaoBIZNES24.

Dzięki nowej usłudze klienci korporacyjni Banku – czyli prawie 1/3 wszystkich firm w Polsce – uzyskają dostęp do rachunku za pośrednictwem Internetu. Po raz pierwszy w bankowości internetowej w Polsce w standardowej ofercie stosowany jest podpis elektroniczny na karcie mikroprocesorowej.

Dzięki wykorzystaniu kart mikroprocesorowych do przechowywania podpisu elektronicznego PekaoBIZNES24 jest jednym z najlepiej zabezpieczonych systemów. Ponadto, został wyposażony we wszystkie narzędzia zapewniające bezpieczeństwo operacji: szyfrowana transmisja, hasła dostępu, wielostopniowe systemy uprawnień. Bank udziela 100% gwarancji bezpieczeństwa transakcji.

Wprowadzony właśnie system bankowości internetowej PekaoBIZNES24 pozwoli korzystającym z niego klientom m.in. na:
  • całodobowy dostęp do rachunków bieżących przez Internet o dowolnej porze siedem dni w tygodniu i z każdego miejsca na świecie ( w tym saldo bieżące w trybie on-line, historia operacji na rachunkach, identyfikacja płatności przychodzących)

  • dostęp do aktualnych sald rachunków depozytowych i kredytowych (szczegółowe informacje np. oprocentowanie, zapadalność; informacja o globalnej pozycji – w tym z tytułu transakcji kartami),

  • dokonywanie przelewów krajowych i zagranicznych (informacja o przelewach wysłanych i ich statusie, udoskonalone przelewy płacowe).

  • korzystanie z przelewów systemu SORBNET nawet przy kwotach mniejszych niż 1 000 000 PLN oraz możliwość wysyłania przelewów pilnych

  • wprowadzenie wielostopniowego systemu autoryzacji w firmie i wykorzystanie podpisu elektronicznego, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji,

  • integrację z systemem finansowo-księgowym firmy.


Dla klientów Banku szczególnie istotne znaczenie ma szybkość dokonywanych transakcji oraz ich bezpieczeństwo. – Przelewy wewnątrzbankowe w PekaoBIZNES24 odbywają się w czasie rzeczywistym, co ma niebagatelne znaczenie dla płynności aktywów – mówi Andrzej Saniewski, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej i Handlu. – Przelew na konto kontrahenta, który ma rachunek w Pekao SA, trafi natychmiast po jego zleceniu. A rachunek w naszym banku ma co trzecia firma w Polsce.

Bardzo atrakcyjny jest także czas przetwarzania operacji przy transakcjach zewnątrzbankowych. Poza rozwiązaniami technologicznymi do systemu wprowadzono nową opcję płatności, tzw. przelew pilny, która umożliwia realizację płatności w ramach poszczególnych sesji systemu Elixir w wydłużonych, w stosunku do przelewów standardowych, godzinach granicznych.

– Oprócz rozwiązań stricte transakcyjnych, duży nacisk położyliśmy na wygodę użytkownika – powstał więc system, którego obsługa jest niezwykle prosta nawet dla osób dopiero poznających możliwości internetu – mówi Irene Grzybowski z Zarządu Banku Pekao SA. – Do tego istnieje wiele możliwości dopasowania PekaoBIZNES24 do potrzeb konkretnej firmy i użytkowników.

System PekaoBIZNES24 to już trzeci element oferty e-bankingu w Banku Pekao SA. Dzięki Pekao24 dostęp do rachunku poprzez Internet ma 2 100 tys. klientów indywidualnych, a aktywnie korzysta już z niego ponad pół miliona posiadaczy rachunków Eurokonto. Również Pekao24 Dla Firm spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Z usługi korzysta kilkadziesiąt tysięcy małych i średnich firm i liczba ta stale rośnie. PekaoBIZNES24 został opracowany na bazie doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w dotychczasowych usługach, ale jego funkcjonalność została dostosowana do specyfiki dużych, korporacyjnych klientów.


źródło:

Bank Pekao SA
więcej artykułów, informacji
http://www.pekao.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...